Kendimden utanıyorum... :( Ne yapayım?

ben 22 yaşında bir geçn kızım su an hayatımda öyle mükemmel biri varki allahıma şükürler olsun dogru insanı buldum ben günlerce dua ettm hep herşey bitti anda buldum evlilik hayalleri bile kuruyoruz :( ama ben ben.. geçmişim o kadar kötüki arkadaşlar hayatımdki insandan önce başkalarının dudaklarına dudaklarımın degmesi başkalarıyla flört etmem ondan önce düşündükce o kadar kötü oluyorum ki. ben tertemiz degilm onun aşkına laik degilm geçmişim yüzünden :( ne kadar isterdim ilk onu öpmeyi ilk onun sarılmasını onun dokunması geçmişimden utanıyorum ona asla söyleyemem asla bu vizdan azabndan ben kurtulamıcam sanrım ölümü bile düşünüyorum ona haksızlık yapmıyorumm erkekler düşünün sene sevdiginz insan böyle biri geçmişinde... :(

0|0
24|38

En İyi Erkek Görüşü

• çok yanlış düşünüyorzun.. kimse sütten çıkmış ak kaşık değildir.. onun böyle şeyler yaşamadığını nerden biliyorsun.. ? 2. belki bu güne kadar kımseyle birşey yaşamamıs olsaydın ve herşeyi onunla yaşasaydın yani geçmişte pişman oldugun şeyleri sonra ondan ayrılsaydın o da senın için bir pişmanlık olacaktır... sonra geçmite ki tecrubelerin olmasa belki bu insanı bulmazsın veya başka şeyler... yani geçmişinden pişman olmana gerek yok bence yaşadığın her pişmanlık seni sen yapan yarğıları öne çıkarmıştır ve senin kişiliğinin tamamlanmasında önemli rol oynamıştır yani onlar olmasa sen bu konumda olamaya bilirdin :D

0|0
    0|0
    • peki sizin böyle bir sevgiliniz olsaydı?

• sorun olmazdı benım için cunku aynı şeyleri bende yaşadım. insanın her denediği doğru olmaz bazen yanlışlardan giderek doğruları bulurlar.

Erkekler Ne Diyor 37

• Ne yani o hayatı boyunca kimseyle birlikte olmadı mı ? Ya arkadaşlar biraz durup düşünelim her iki cins içinde kendisi her şeyi yapmış birinin karşısındakinden bu tür bir beklentiye girmesi doğru mu ? Ne yani erkekler yapınca çapkın kızlar yapınca ... ya bu erkekler kimle yapıyor ya adam durup düşünecek eğer ben başkalarıyla yapıyorsam bu insanlar ilerde evlenecekler ben de yarın başka birinin beraber olduğu insanla evlenebilirim diye... Ama kendiside yapmayanlara sözüm yok bir kaç tane temiz tanıdığım çocuk var Allah gönüllerine göre versin...

1|0
    0|0
    • İşte gelmesi gereken yorum bu , ne kadınlar ne de erkekler belirli standartlara konulmamalı. Elinize sağlık..

• Daha önce biriyle flört etmiş olmanı sorun etmez, hangi erkek 22 yaşındaki bir kızdan hiç flört etmemiş olmasını bekler ki?

0|0
    0|0
    • Sen hariç pek çoğuu

• Daha çok beklerler.

• Neyse arkadaşım hemcinslerimin söylediğine göre çok kötü bir şey yapmışsın, flört de neymiş, kırıp dizini evinde oturman gerekirdi. Vakti gelince de gelen görücülerden biriyle evlenirdin. Biz de üniversite yıllarında flört ettiğimiz kızlara yazık ettik demek ki, ne kadar kötü insanlarmışız meğer.

• nasıl bi geçmişin var her önüne gelenle yatmadıysan sorun yok.

0|0
    0|0
  • geçmişi anlatmalısın sonuçta seni böyle kabul etmeli edecekse

1|0
    0|0
  • hatadır her insan illaki hata yapar ama herşeyden önemlisi dürüst olabilmek o sana sorduğunda doğruları söyleyebilmek senin nasıl onu seçme hakkın varsa onada bir seçme hakkı sunmak. bence esas namusluluk budur.

0|0
    0|0
  • Ögrenmen gerekeni öğrenmişsin bu cocuk seni terk ettiğinde yine aynı şeyleri buraya yazabilirmisin.

Eger yazarım diyebiliyorsan inanmam. O zaman yaşanması gerektiği gibi ''olması gerektiği gibi'' yaşa ne yaşanılıcaksa. Yaşayamıyorsa yaşama. yaşıyorsan senin yaşantına uygun birisini bul.

0|0
    0|0
  • adı ustunde geçmiş. hayat basittir. bir karar verirsin. ardına bakmazsın. çocuk seni seviyorsa kabul eder etmiyorsa. go to hell çekersin. "ölümü bile düşünüyorum" demişsin. saçmalama her geçmişinde kötü şeyler olan ölseydi ohooo.

0|0
    0|0
  • bunları hissetmen senin bozulmadığını gösterrir.. bunları hissedeceksin kaçarı yok bu acıyı yaşayacaksın...ama bu acı seni üzmesin tam tersine mutlu etsin.. vurdum duymaz olsan daha mı iyidi

1|0
    0|0
  • abartıyorsun. öpüşmekte kaldıysan problem etmez. 22 yaşındasın ve rahibe değilsin. ha ona yalan söylediysen ve itiraf etmek istiyorsan işin zor. kağıt yaz ver çok içine oturacak birşey yaptıysan

0|0
    0|0
  • Anlaşılan sana rahat batıyor...geçmişini değiştiremiyeceğine göre..ne onun ne de kendi huzurunu kaçırma...sadece çocuklarının ileride senin gibi yapmamalarına dikkat et eter...

0|0
    0|0
  • işte onun için diyoruz kendinizi hemen erkeklerin kollarına atmayın. İlk gördüğünüz erkeğe saldırıyorsunuz.

1|0
    0|0
  • geçmişte yaşadığın flörtler olması seni kötü yapmaz ama bu çocuktan önce tam bir kaşar hayatın varsa ve daha da berbat şeyler yapmışsa bence o garibin başını yakma dicem ama bir faydası olmicak sanırım aşık olmuşsun.

1|0
    0|0
  • artık yapıcak bişi yok geçmişi ırakıp ileri bakıcaksın mutlu olmaya

0|0
    0|0
  • diktirip kandıran şerefsizlerden olma,neticede ondan öncesi önemli değil sonrası önemli...inan bana tecrübe konuşuyor takma bu olayı ama onu asla ve asla aldatma,geçmişini düşünen tek insan seni gördüm sen gerçekten dobra ve temiz birisin

0|0
    0|0
    • ben zatem bakireyim oysa benim sorunm o degildiki bambaşka onun duyguları kadar saf degilm ben bu duduklar daha önce öpüldü dokunuldu bundan dolayı cok pişmanım..

• haklsınız inş. ortaya cıkmaz tek istedgm bu inş. o zaman onu kaybederm :(

• ortaya çıkmaz çıksada bişey olmaz korkma

• bakire isen soyleme sakın..ama bakıre degılsen de soyle ve gerceklerı saklama

0|0
    0|0
  • bırak vijdan yapmayı sevdiğinle hayatın ve anın tadını çıkar...onuda negatif etkilersin bu düşüncelerle ve hep melankolik görünürsün...onun ilkolduğunu düşün ve tadını çıkar...geçmiş bitti artık bugün ve bu an var ve gelecek var.

0|0
    0|0
  • biz söz vardır erkek kadına iyi bi gelecek,kadında temiz bir geçmiş sağlar her bayanda bu asilligi göremeyiz malesef umarım seni her halinle kabullenmiştir bol şanslar

0|0
    0|0
  • Valla bizim millet o kadar genis ki inanamazsin.kadin sevgilisini eve aliyor. aksama kadar yiyisiyor.aksamda adamin getirdigi ekmegi kendini hic kasmadsn yiyor.

sen icini rahat tut.bari bundsn sonra dikkat er. allaha sigin. af dile.tovbe et

0|0
    0|0
    • aha konuştu..erkekleri çitilesek çıkmaz lekeleri de neyse piskopata bağlıyacam ben şimdi

• soru neydi ben kimim sen kimsin:D

• ay evet ya ,süper bişydir o kötü enerji gider ,kumda oynamaya gidiyorum pai pai:D

• çok ince düşünüyorsun bu şekilde ...önemli olan hatanın farkına varıp doğru yolu seçmektir...hatasız insan varsa göster.

0|0
    0|0
  • durum ciddi galiba bence her hatanin bir telafisi var bu nun ki de sadakat ona çok sadık ol eğer evlilik te bunlardan haberi olurda işler kötüye giderse bence uygun bir zamanda pismanlik duyarak itiraf et inşallah sorun kökten hallolur

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • ona söle sonra değişeceğini söle eğer kabul ederse devam edersin o sni bakire sanıor heralde

snn geçmişin sonradan ortaya çıkarsa o nasıl insanların yüzüne bakıcak

0|0
    0|0
  • Şöyle bi söz vardır geçmiş geçmişte kalmıştır , takma kafaya geçmişini unut geleceğine bak

0|0
    0|0
  • Bunu duyduğu zaman düşünceleri ve duyguları değişecek bir erkek ise, pek de mükemmel bir erkek değildir.

0|0
    0|0
  • Ona geçmişinden söyleme. Sen de tövbe et. Herkes bir şansı daha hak eder.

0|0
    0|0
    • peki ya ögrenirse sonradan..

• Geçmişinde yaşadıkların, onunla olduğun zaman aynısını yaşamadıktan sonra bir sorun olmaz. Hatasız kul olmaz. Bu yüzden anlayış kavramı da var. Sen onunla birlikte olduğun zamanda geçmişinde yaşadıklarını yaşamasan birşey olmaz.

• sevgiline anlat

0|0
    0|0
  • kendinden utanma

0|0
    0|0
  • seviştiğin için utanıyosan işin yaş gerçekten

0|0
    0|0
  • Bunun farkına varman bile güzel birşey.

0|0
    0|0
  • İbretlik!

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 24

• varya hemcinsin ilk kez küfür edicem.. geçmişini tiktirme bana.. millet diktirip diktirip namus abideliği yapıyor.. tek başına kirlenmedinya ..kirlenmekte laf işte.. bırakın şu layık değilimleri .. geldiler bana sağdan soldan ..

2|0
    0|0
  • Bu kadar çok büyütülecek bir durum yok ortada ne yapmış olursan ol. Geçmişte yaptığın her şeyden sorumlusun elbet hepsini sen yaptın belki çocukluk belki aptallık belki de aşk bilemem. Fakat bütün hayatını bu hatalarla geçirmek zorunda değilsin ki sen. Her gün her gün bunları getirirsen aklına zehir edersin hayatını kendine de sevgiline de ki etmişsin de. Eğer ciddi bir şey varsa söylemelisin eğer senin olmaman onda büyük bir eksiklik yaratacaksa ya da gitmen onu üzecekse zaten seni böyle kabul eder. Başka bir şekilde duymasını istemezsin eminim daha kötü sonuçlar doğurur. Kendisininde hataları olmuştur. Hepimizin hataları oldu belki de dönülmez hatalar. Bazı insanlar hatalarından pişmanlık duyar bazıları ders alır. Sen dersini almışsın bu yüzden daha fazla dert etme ve bundan sonra ki yaşantında daha dikkatli ol.

0|0
    0|0
  • O da başkasını öpmüştür.

0|0
    0|0
  • eger ona dogru zamanı bulup anlatmazsan evlendiğin zaman belki bir tanıdık çıkar vee oda öğrenir bişeyler. o zaman işte hatanın farkında olmanın hiçbir anlamı kalmaz;) o yüzden ona dogru zamanda anlatmalısın. böyle kızlarda varmışş vay beee :) bazıları her boku yer ama onlara göre onlardan iyi yok. tebrik ediyorum seni ona anlat eğer doğru kişiyse piskolojisi kısa bir zaman bozulabilir ögrenince buda normal ama onu kaybetmezsin tamamen merak etme :)

0|0
    0|0
  • Bunu ona da soyle kndimden utaniyorum senin yuzune bakarken hayatta hep vicda azabi cekmek istemiorum ama seni kaybetmekten de olumune korkuyorum. Senden once ben bi erkege cok guwenmistim onun beni opmesine izin wermistim ck pismanim gercekten de we agla.

0|0
    1|1
  • hımm öpücüğe birsey diyemiycem ama birlikte olduysan birisiyle o cocuga yazık gercekten

0|0
    0|0
  • buyrun işte hemcinsim bile böyle düşünürse, karşıcins neden ağzımıza s.çmasın ki! kendinden niye utanıyorsun arkadaşım ? birini mi gırtlakladın, parasını mı çaldın, yalan mı söyledin kandırdın mı ? rica ederim artık erkek egemenliğine yol vermeyin.

0|0
    0|0
  • malesef ki herkes nerdeyse aynı durumda bazıları hariçtir belki kendini suçlu hisseetme sende bilemezdin böle olacagını hayat

0|0
    0|0
  • saf mısın nesin ya!sizin gibi düşünen hemcinslerimden nefret etmeye başladım artık.insanlığın kişiliğin karakterin iyi olduktan sonra neden fiziksel şeylere takılıyosunuz anlam veremiyorum!

0|0
    0|0
  • tövbe tövbe neler yapmışsın öyle yazık valla :(

0|0
    0|0
  • olanla ölmüşe çare bulunmuyo malesef. senin tek yapman gereken geçmişi bi kenara bırakıp şu an ki sevginin tadını çıkarmak

0|0
    0|0
  • bence geçmişinden bahsetme sakın erkek arkadaşın takabilir olan olmuş geçmiş yüzünden kendini suççlama olan olmuş maalesef keşke olmasaydı ama olmuş

0|0
    0|0
    • bahsetmedm zaten ama ya ögrenrse.. :(

• öğrenirse kötü olur öğrenmez ya sanmam için rahat olsun

• ne alakası var canım ya sonuçta karşına böyle birinin çıkıcağını bilemezdin kimse ayrılıcam diye biriyle çıkmaz geçmiş gitmiş önemli olan geleceğin

0|0
    0|0
  • sevgilin seni hamama götürüp 40 tas su döksün, tertemiz olursun. müjde ar'a öyle yapiyolardi sonra evlenebiliyordu.

0|0
    0|1
  • emin ol erkek arkadaşında çok temiz değildir

0|0
    0|0
    • Nasıl bir mantık :S

• He işte o bazılarını diyorum, flört etmeyen bir kadının elini bile tutmamışlarda var ama bunlar hep kaybediyor , kızlarımız tecrübeli olsun istiyor ya o yüzden erkeklerin geçmişi biraz kabarık olması tercih ediliyor , erkekte iyi hem böyle istiyorlar niye utanayim diyor , tabi yine herkes için değil

• amannn arkadaşım boşver herkes kenedenden sorumlu 95 kadınlarda vardır 87 li kızlarda

• onun geçmişi nasıl biliyomusun peki o da senin gibi olabilir kendine haksızlık etme

0|0
    0|0
  • merak etme o da sütten çıkmış ak kaşık değildir :D erkek sonuçta.. emin ol dokunduğu ilk kızda sen değisindir dert etme ! sen geçmişinde yaşamıyorsun , geçmişin geçti sen ondan sorumlu değilsin...

2|1
    2|10
    • eksiiiiii (-)

• Utanilacak hic birsey yok hayatinda onceden baska insanlarin olmasi gayet normal bir durum.

0|0
    0|0
  • utanman gereken bir durum yok

0|0
    0|0
  • dur lan ağlıycam.

0|0
    1|0
  • canım git söyle bakire değilsen seni asıksa zaten kabul eder herkes hata yapar bende cok yaptım ve acayip pişmanım ama önemli olan pişman olabilmektir hele evliliği düşünüyosan kesinlikle söylemelisin

0|0
    0|0
  • sanki kerhaneden çıkmışsın. ki öyle olsan bile bu kadar abartılacak bi durum yok. töbe yareppim yav. iki gram mantık diliyorum sana.

0|1
    1|0
  • sen sınırtanımaz adlı üyesin dimi :D

0|0
    1|0
  • saçmalama kim bilir o neler neler yapmıştır.. üstelik erkek zar olayı falanda yok.. geçmişi unut geleceğe bak . Ha bu kişi ile de birşey yaşamadan önce çok dikkat et yine pişman olma. Geçmiş mutsuz eder sadece hatırlama unut

0|0
    0|0
Yükleniyor...