Sagopa Kajmer dinler misiniz? Dinleyenlere bakış açınız nedir :)

ben birçok şarkısını dinlerim ama konserlerde falan bağırıp çağıran tiplerden değilim :) baya bir dinleyici kitlesi var.Ankete katılıp renginizi belli ederseniz sevinirim :) ha bide en çok sevdiğiniz şarkısını yazın benim favorim ateşten gömlek.kolera şarkılarından da yazabilirsiniz

• Evet dinlerim hastasıyım.
    16% (7)21% (7)18% (14)Oy Ver
  • Bazı şarkıları hoşuma gider o kadar
    38% (17)39% (13)38% (30)Oy Ver
  • Hiç dinlemedim bilmiyorum
    18% (8)15% (5)17% (13)Oy Ver
  • Dinlemem ve bulunduğum ortamda dinletmem bile :)
    11% (5)12% (4)12% (9)Oy Ver
  • Nefret ederim raptan
    17% (8)13% (4)15% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
10|17

En İyi Kız Görüşü

• Rap içtenlikle dinlenmedikçe söylenen sözler anlaşılmıyor ne yazık ki. Bende önceleri dinleyen tiplere sinir olurdum falan. Ama bir dinlemeye başladım dedim rap buysa şahane bişeymiş. Sözler çok anlamlı.

Kendim İçin

Kendime Sarılır Donarım

Sen Nasıl Bir İnsansın

Kalbim Krizin Bekçisi Olmuş

Soğuk Küvet

Gölge Haramileri...

En sevdiklerim.

Ha bir de Kolo'dan Zor İş favorim.

0|0
    0|0
    • haklısın.hem bu kadar kelime oyunlarını yapabilen kafiyeli sözleri kullanabilen,ritmini ayarlayabilen kısacası bir müzikte olması gereken birçok şeyi yerine getiren ve en önemlisi de ruhu inanılmaz derecede okşayan tarzda bir müzik yapıyor ve bence çok da iyi yapıyor

• ya ben rap müzik yapanları çok değerlendiecek kadar ileri değilim fakat ben sagonun tarzını sözlerini falan duyduktan sonra bu tarz pop tarzı müziği sözleri olanları pek beğenmiyorum.beceremedim şarkısı mesela hem baya yavaş söylüyo hem slow müzik gibi hem daha karmaşık daha eebiyat dolu sözler bekliyorum ben açıkcası sagopadan kalma alışkanlığım benim o yüzden çıta yüksekte biraz diğerleri yanına pek yaklaşamıyo sagonun yeri benim zihnimde baya yukarılarda :)

• o konuda haklısın tabi.

Kızlar Ne Diyor 9

• ben caz ve blues dinleyen biriyim bana o kadar ters bir müzik olmasına rağmen tüm şarkıları ezberimde..dinleyenin iç dünyasının geniş olduğunu düşünürüm ayrıca duyarlı olduğunu çünkü özellikle sagoapnın yaptığı rapte sözler çok kuvvetli ve anlamlı.saçmalayıp küfretmiyor..en sevdiğim ,

kolera ile sagopa-tadı yok

0|0
    0|0
  • dinlemem..

0|0
    0|0
  • bayılırım.

0|1
    0|0
  • hastasıyım diyemem ama seviyorum. dinliyorum.. çok güzel sözler yazıyo .. en sevdiğim parça beyaban.. ama hepsine bayılıyorum.. istisnalar kaideyi bozmaz, baytar,kendime sarılır donarım... bunları da tek geçerim.. ya yok ya ayrım yapamıyorum hepsi çok güzel... anlayarak dinleyelim ama

0|0
    0|0
    • şarkı sözlerinin hemen hemen hepsinin altyapısı aynı olduğundan ayrım yapmak zor.duyguları düşünceleri sözleri çok iyi harmanlıyo birçok şarkıda.ayrım yapmak hakketen zor

• 2 sene önce çok dinlerdim sonra yabancı dinlemeye başladım snoop dogg dr. dre falan :) o zamanki şarkılarının hepsi güzel seçemiyorum ama gitgide daha kötüleşmeye başladı şimdikiler o kadar güzel değil..

0|0
    0|0
  • dinleyere ters açı bakarım,öf iğrendim kendimden

0|0
    0|0
  • Evet dinlerim hastasıyım.

0|0
    0|0
  • rap sevmem dinleyene de karışmam

0|1
    0|0
  • dinlerim zaman zaman.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• sanma şâhım__/ herkesi sen_____/ sadıkâne____/ yâr olur

herkesi sen___/ dost mu sandın__ belki ol_____/ ağyâr olur.

sadıkâne____/ belki ol_________ /âlemde bir__/ dildâr olur

yâr olur_____/ ağyâr olur______/ dildâr olur__/ serdar olur...

Bu dörtlük Yavuz Sultan Selim Hanın Şah İsmail Paşaya söylediği eşsiz bir dörtlüktür.

Her satır ve her sutun bir biri ile uyumludur. Bunu inceleyip gören Yunus ÖZYAVUZ Gölge haramileri parçasında bu dörtlüğe yer vermiştir. Görünen o ki kendi tarihine önem veren ve parçalarında güzel manalı ve tasavvuf içerikli sözlere yer veren bir Rap şarkıcısı dinlenmeyi hak eder. Onun dışında ki bir çok Rap şarkıcısı eften püften sözlerle Rap müzik piyasasını küfür ve şiddet içerikli sözlerle zedeliyorlar doğal olarak dinleyici kitlesi de oluşmuyor.

Yukarıda ki dörtlüğün Türkçe yazımı şöyledir.

sanma ki şahım herkesi sadık bir yar olur.

herkesi sen dost mu sandın belki ol yabancı(başkası) olur

Sadık olan belki alemde sevgili olur.

sevgili olur, yabancı olur sevilen olur, Komutan olur.

Şiirin hikayesini siz İnternet'ten araştırabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Rapçi camiasından dinlediğim tek adam..

0|1
    0|0
  • Nefret ederim.Metal Forever \m/

0|0
    0|1
  • Şıklar uygun gelmedi oy vermedim...

İlk çıkardığı albumunden bu yana dinlerim eskisi gibi sık değil artık.

Orta okulda arabaya teybinde takar dınledigimiz gırtlak sesli sagoyu cok begenirdim.

Şimdilerde değişen tarzıyla sesindeki duzeltmeler yuzunden şarklıları kaliteli olsada eski kaliteyi vermiyor tabiki.

Şimdilerde sago dinleyenlere zamanında derdik o ne lan derlerdi simdilerde adamlar tarz acısından dinliyorlar sor bakalım ilk albumu askerden donusunde cıkardıgı albumu bi kenara eski albumlerinde ki sesini bile bilmezler.

Bi ara dinlerken biri geldi kimla bu cırtlak dedi cocuk sago fanı bu arada sago dedim hadi lan diyor ne bicim fansın dedim cocuga :)

Kaliteli yapılan her muzige saygım sonsuz her tarz dinlerim ama muzige baslangınıcm rap ve yabancı ile olmustur etkilerini atamam :)

0|0
    0|0
    • ilk çıktığı zamanlarını bilmem ben eskiden daha argo daha küfürlü rap yaparmış sanırım ama parçalarında dini lüteratürü bu kadar mükemmel işlemesi inanılmaz ve insanın ruhunu doyuran müzikler yapıyo.eski sago yeni sago farkı nedir sen eskilerden bildiğine göre cevap verebilirsin sanırım sen

• ulaşın söyledğini beğenmedim ama mt.sago parçası güzelmiş.eyvallah.

• bunlar örnekleri diğer şarkılarıda var .

www.rapzede.com ' da birçok underground rapci var ne kadar kolpa rapci olsada aralarında cok saglam kişilerde var

• ateşten gömlek

merhametine dön

baytar

istisnalar kaideyi bozmaz

Bu tarz parçalarını seviyorum:)

0|0
    0|0
  • rap dinlersem bi sagopayı dinlerim zaten bazı şarkıları çok iyi..

0|1
    0|0
  • ceza iyidir ya sagopa da iyidir ama ceza agır basıyor sanki

0|0
    0|1
  • meselem tarzından nefret etme meselesi değil, kişiliğinden hazzetmediğim için dinleyenlerinide o adamıda sevmem.

0|0
    0|0
    • dinleyenleri neden sevmezsin

• ajdar hayranıyım diye varsayalım, ama müziğine takmamışım adamıda seviyorum misal, bana karşı yargın ne olurduysa benimde sagopa dinleyenlere karşı yargım buna benzer oluşuyor.

• aslında rap pek tarzım değildir sagonun bazı şarkılarını dinlerdim eskiden ama artık dinlemiyorum bana kalırsa sago rap yapmıyor ne bilim onun ki başka bir tarzım gibi türkiyedeki tek rapçiyi sorarsanız ceza derim onu da dinlemem fazla ama o adam işi biliyor sagoyla ikisi söylese çok güzel olabilir tabik neyim var ki şarkısı çok beğendiğim bir parçaydı ama hiç biri adam olmadığından dostluğu bilmiyorlar sago güzel yazıyor ama söyleyişi pek hoş değil açıkcası

0|0
    0|0
  • yok dinlemiyorum tarzım değil

0|0
    0|0
  • Rap pek dinlemem ama seviyorum bir kaç parcaşını

0|0
    0|0
  • mp3 ümde birçok şarkısı vardır ama adlarını bilmem cezayla söylediği fincan kahve hatrına saydım şarkısı en sevdiğimdir baytar da çok güzeldir...

0|0
    0|0
  • bence sagopa dinleyenler toplumsal sorunlara daha duyarlı insanlar.bir de muhafazakar ailelerin çocukları daha çok dinliyolar..ben severim sagopayı vesselam..

0|0
    0|0
  • ben hüsrana komşuyum

kendim için

terapi

merhametine dön

aklımın odaları

Ne bilirsin

.

.

.

.

rap i sevmemdeki sebep ve rapteki sevdiğim tek kişi... orhan gencebay fan ı olması da beni başka etkiler:)

0|0
    0|0
  • Eskiden cok dinliyordum

0|0
    0|0
  • Oturup dinlemem, dinleyene karışmam...

0|0
    0|0
  • Bazı şarkıları hoşuma gider o kadar

0|0
    0|0
Yükleniyor...