Boy genellikle genetik midir?

boyun genellikle genetik olduguna inanılır öyleyse Hülya avşar ve kaya çilingiroglunun kızları neden uzun boylu? ben genetik olduguna inanmıyorum peki ya siz?

0|0
18|16

En İyi Erkek Görüşü

• hayır genetiğinde etkisi vardır fakat çevre ile ilgilidir.Genetik sadece boyun en fazla ne kadar uzun ve ne kadar kısa olacağı ile ilgili bilgi taşır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• insanlarda dna lar farklı çalışır seni zır kutuplar çeker. aile içinde evlenenlerde bile örn. amca çocukları evlendi. ikisinde de kahverengi göz vr diyelim çocukları renkli gözlü olabiliyor. nereye çekeceğini bilemezsin. mesela 180 boyundaki bir kız ile 195 boyundaki adamın çocukları 1000 de 1 ihtimal cüce olabilir.

0|0
    0|0
  • Bizim sülalede kısa boylu yok mesela. (genetik olduğuna kanıt)

Bazen istisnalar olabiliyor.

0|0
    0|0
  • Hem genetiktir,hemde büyümede artık beslenme ve egzersizlerden kaynaklanır,

0|0
    0|0
  • Babasi uzun oldugu icin olmasin. Biir de genetik cok onemli bunun yaninda beslenme ve buyurken yapilan sporlar da onemli. Cok kucuk yastan itibaren yogun sekilde bisiklet ya da futbol ile ugrasanla yuzme ya da basketbol ile ugrasan diger faktorler ayni kalsa bile boylari farkli olur

1|0
    0|0
  • tabiki genetik tir eger öyle olasaydı cınlılerin cogu kısa norvecliler de genelde uzun olmazdı ama genetik sadece anne babanın özellikleri demek degil baskın ve cekinik genler var bu yüzden en fazla %33 sapabilir mendelin bezelye çaparzlamasını hatırlayın mesela tabi cevre faktörleride etkili ama bunun sınırlarını genler belirler

0|0
    0|0
  • genetiğe baglıdır evet ama insanın kendısnde bıter. saglıklı beslenme ve spor boy uzatır. mesela benım ailemde 170 üstü yok ama ben 185 im . çocuklugumdan berı sporun içindeyım. sigara alkol almam hatta süt içerim bol bol vs vs . zaten genlerımzde uzun boyluluk olsa 2 metre olurdum heralde ama en fazla bu kadar oldum :)

0|0
    0|0
  • ben de inanmıyorum ben annemden de babamdan da uzunum ayrıca yaptığım bi spor filan da yok yemekle de aram yok :) bence kısmet işi bu işler :)

0|0
    0|0
  • genetiktir. azda olsa beslenmenin etkisi oluyor.

0|0
    0|0
  • Bazen genetik bazen değildir. %80 genetik olduğu gibi, %60'da genetik olabilir. Fonetik ve egzotik de olabilir.

0|0
    0|0
  • Dedesinin ya da büyük annesinin boylarını biliyor muydun ki? Yani genetiktir.

1|0
    0|0
  • evet genetiktir

0|0
    0|0
  • genit ama bazı kisilerde genatik olamayabiliyor

0|0
    0|0
  • genetik ve nadiren istisnalar oluyor.kardeşler arası 10cm gibi farkların olması bence istisna.

0|0
    0|0
  • basketbol oynadım uzadım

kardeşime nazaran 10 cm daha uzunum

0|0
    0|0
  • %80ni genetiktir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Genetik demek sadece anne ve babanın genleri demek değil.

1|0
    0|0
  • genetik etkisi elbette var ama dış faktörler de etkilidir. beslenme şekli,aktiklik vs. etkenler de var

1|0
    0|1
  • tabi genetik de sadece anne baba genleri taşınmıyor ki

0|0
    0|0
  • boy bence genetik birde beslenme ve sporla alakalı dyebilirim.

0|0
    0|0
  • bişey sorcam arkadaşlar benim dedem uzun annem ve babam kısa sizce uzar mı boyum ? ki boyumun uzaması durdu..

0|0
    0|0
  • boy genellikle genetiktir

0|0
    0|0
  • genetik+beslenmeye baglı. sadece genetik kurtarmıyo.

0|0
    0|0
  • biraz genetik biraz spor o kız sürekli spor yapıyor kısa olmaması için çünkü annesi uzun olmasını ister sanırım yüzme ,tenis bir sürü spor yapıyor ondan uzundur

0|0
    0|0
    • kaç boyundaymış merak ettim

• annesi 1.62 daha 15 yaşında annesinden neredeyse beş cm uzundu üsttelik o fotoğraf 13-14 yaşlarında çekilmişti.

• yüzmeye giiyor bence ondan

• Kaya Çilingiroğlu uzun değil mi ki. Hem sırf anne baba olarak düşünme anneanne babaanne dede bunlarda düşük olsa da etkili

0|0
    0|0
  • Genetik fakat çevresel faktörlerde etkili

0|1
    0|0
  • babasına cekmiştir :D

0|0
    0|0
    • babası 1.69 bir erkege göre kısa.

• genetik. anne-baba olmazsa 1. dereceden akrabaya çekebilir.

0|0
    0|0
  • Evet genetik.

0|0
    0|0
  • yüzde yetmişi genetiktir yüzde otuzu dış etkenlere bağlıdır

0|0
    0|0
  • vücut şeklimizi genlerimiz belirler evet

0|0
    0|0
  • ben inanıyorum öyleyse genetik.

0|0
    0|0
  • boy genellikle genetik bazen de degildir.

0|0
    0|1
  • bişey sorcam arkadaşlar benim dedem uzun annem ve babam kısa sizce uzar mı boyum ? ki boyumun uzaması durdu :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...