Sizce ülkemizdeki trafik kazalarının en önemli nedeni nedir?

Sizce ülkemizdeki trafik kazalarının en önemli nedeni nedir?

• Aşırı hız
    43% (20)45% (18)44% (38)Oy Ver
  • Alkollü araç kullanma
    24% (11)20% (8)22% (19)Oy Ver
  • Hatalı sollama
    15% (7)8% (3)12% (10)Oy Ver
  • Bozuk yollar
    4% (2)10% (4)7% (6)Oy Ver
  • Diğer
    14% (6)17% (7)15% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
15|21

En İyi Erkek Görüşü

• eğitimsizlik ve bilinçsiz sorumsuz bir toplum olunması. Türkiye de ehliyet kurslarının verdigi eğitim belli, ehliyet kursunu da geç normal okullarda ve ailelerin çocuklarına verdigi eğitimin, insana hayata arsı sorumlulugun kalitesi belli. bireyler gelişmedikçe ölümler daha çoook olcaktır.

tinercisi de aynı profesörü de aynı, olay araba kullanmanın ve trafikte digerlerine karsı olan sorumlulugun farkına varcak bilince ve dikkate sahip olamamakdan kaynaklanıyor. şıklardakinin hepsinin ortak nedeni bu.

Trafikde once insan emniyetini aklında bulundurarak arac kullanılsa ve arac kullanmanın tek amacının bireyi bir yerden biryere tasımak oldugunun farkına varılma bu kazalar olmaz. Anca ne olur? yol bozuktur, çevre şartlarıdır, bu gibi insanın elinde olmayan sebeplerden kaza olur.

Benim en büyük önerim, oncelikle btün ehliyet kurslarının ve ehliyet standartlarının geliştirilmesi, zorlaştırılması. denetimlerin sık yapılması. birşeyin temelini saglam oturturlarsa ancak o zaman önüne gecerler.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Temel sebebi alkoldur bence. Ozellikle tatil bolgelerinde cok fazla yasanmakta. Bodrumda yasiyorum hergun sabaha kadar arabalar geciyor evin onunden ve hepsi bariz ickili asiri hiz yapiyorlar perdeler dans ediyor resmen. Alkolde asiri hizi ve dikkatsizligi getiriyor beraberinde. Sonuc ayni ^^

0|2
    0|0
  • Trafikte gördüğüm kadarıyla su .. Öncelikle hız ara sokakta bile hız yapıyorlar.. Ve sunu da belirtmek istiyorum ki bayanlar trafikte gercekten ıyı degıl ya.. Hayır kadının birisi gecen ay afedersin mal gibi araba kullanıyor korna calıyorum hıc oralı bıle olmadı uyuz uyuz gıdıyor hatalı sollama yapıyor artık bende sınırlendım bastım yani.. Birde araba sürerken insanlar baska seylerle mesgul oluyor kimisi arabada birseyler ararken dıreksıyon sallıyor kımısı telefon derdınde .. !

0|1
    0|0
  • valla duran aracın camına insan bile düşebiliyorsa ,akabinde gelen jandarma fren izi arıyorsa ,akan trafik için birşey diyemiyorum ,hayvan değil ya insan düştü. tecrübe ile sabittir..

0|1
    0|0
  • Alkol.

0|1
    0|0
  • Aşırı hız ve alkol giyebilirim en başta ama, malesef ve malesef trafik eğitimimiz bilincimizin gelişmemişliği temel sebep..

Diğer yandan yolların durumu.. Bir çok sebep var ve hepsi bizde mevcut..

0|1
    0|0
  • aşırı hız

0|1
    0|0
  • Hepsi ama en çok Alkol sanırım.

0|1
    0|0
  • Aşırı hız.

0|1
    0|0
  • a şıkkı

0|1
    0|0
  • Asırı hız.Ne kadar alkollu olursan ol, ne kadar hatalı sollarsan solla, yollar ne adar bozuk olursa olsun hızlı degilsen kazayı en az hasar-kayıpla engelleyebilirsin.

0|1
    0|0
  • F) hepsi

0|1
    0|0
  • Cahillik !

0|1
    0|0
  • Aşırı hız...

0|1
    0|0
  • hiz hiz hiz

0|1
    0|0
  • Alkollü araç kullanma

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• TÜrkiye kara yolları aynı sürücü mallarıda aynı olduktan sonra(kurallara uyanlar hariç) yolların kendilerinin oldugunu,onlardan başka kimsenin olmadıgını düşünneler çogaldıgı sürece,aşırı hız ve alkolden çok daha vahim olaylarla karşılaşırız,gözümün önünde hem küçük hemde kocaman levha bu yolda radarla hız kontrolu yapılmaktadır diye tabela var,yine adam olanca hızla gidiyor,sonrası belli saga çek,ve polise yavarmalar,taklalar,ama yediği ceza yine kesmiyor,yine hıza devam,adam olmayız biz,tabuta girince adam kılıgına gireriz,neden ,merhumu nasıl bilirdiniz,kimse kötü demez,

0|1
    0|0
  • Bu yıl içinde trafik kazası yaptım bende, kazayı yaptığım yerde hız limiti 120 idi bildiğin otoban (ist-ank) Normalde çok dikkatli bir sürücüyümdür 100 110 km hızla giderken dümdüz yolda önüme futbol topu büyüklüğünde taş fırladı nerden geldiğini anlayamadan orta refüjde ( orasıda 1.5 derinliğinde ve harfiyat atığı dolu) sürüklenmeye başladım. Gelen poliste direksiyon hakimiyetini kaybetmişsin uyumuşsun falan dedi. İyice kendimi kaybettim. Şimdi buna ne dersen de =) ister aşırı hız, ister taş yığınının yanından otoban geçiren zihniyet, ister uykulu araba süren sürücü... Ondan 1 hafta öncede ataşehirde belediye altgeçidi kazmış en ufak uyarı koymamış normal hızımızda giderken önümdeki araç çukura düştü,onun yerinde bende olabilirdim. Daha bunun gibi onlarca örnek var.

0|1
    0|0
  • Aşırı hız bence. Alkollü araç kullanmakta önemli bir etken tabi. Bu arada araç kaza yapmasa dahi yapılan kontrollerde sürücünün alkollü olduğu anlaşılırsa buna da ceza geliyormuş.

0|1
    0|0
  • aslında hem aşırı hız hem de alkollu araç kullanmak bunca yıldır cezalar ağırlaştırıldı ama hala devam ediyorlar alkollu araç kullanan birinin telafisi olmaycak bir şekilde ehliyetini elinden almak lazım derim

0|1
    0|0
  • bencede en büyük etken saygısızlıkk

ayrıca geneli kuralları çiğneyince iyi bi bok yemiş gibi hissediyor

0|1
    0|0
  • Sürücülerin aşırı kornaya basarak trafikte insanların psikolojilerini bozmaları ve bu sebeplede sinirli ve dalgın sürücüler yüzünden oluyor, bir bakıma zincirleme kaza.

0|1
    0|0
  • Diğer --> Kurallara Uyulmaması

0|1
    0|0
  • A-B-C-D..

0|1
    0|0
  • saygısızlık..fren yapsın banane diye düşünmek.

0|2
    0|0
  • bozuk yollar çok büyük etken.

0|1
    0|0
  • Herkes bir an önce evde olmak istediği için..

0|1
    0|0
  • Aşırı hız

0|1
    0|0
  • mini etekler :D

0|1
    0|0
  • Alkol tabikji.

0|1
    0|0
  • Aşırı hız.