Squat nasıl yapcam nefesim yetmiyor :( ?

arkadaşlar ben squat yapıyorum hergün artırıyorum ama arka arkaya 60 dan fazla yapamıyorum nefes nefese kalıyorum çok daralıyor nefesim spor esnasnda nefesimide düznli alıp veriyorum ama tıkanıyorum kalbim çarpıyor. ne yapmam gerekiyor günlük 200 e çıkarmak istiyorum ama imkansız 60 taneyi zor yapıyorum set set yapsam daha mı az etki eder , ne yapmamı önerirsiniz?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• Set set yaparak başla

0|0
    0|0
  • 60'ı bir andamı yapıyorsun?
    sen işe yarıycağınımı sanıyorsun?
    nefes konrolü bile en önemli faktör iken fazla çalışarak
    kasları deforme edersen bir daha hiç işe yaramaz günlük olarak
    standrt set biç örneğin 4x10 set zamanla ağırlıkları arttır sayıları değil

0|0
    0|0
    • evet biranda yapmayım mııı? bnde set set yapınca daha az etkili olur sanıyorum. s

• 60-200 squat falan nedir ya bu da günde 300 mekik çekiyorum muhabbetine dönmüş böyle bir çalışma sistemi yok boş yere kendinizi yormaktan başka bir işe yaramaz.

0|0
    0|0
  • Ağırlık kullanarak çalış kendi ağırlığın yeterli olmaz

0|0
    0|0
    • tamam dambl la mı çalşym 1 er kilolk 2 damblm var sadce. s

• 1 er kilo hafif ama sen yinede kullan onları hiç yoktan iyidir

• arka arkaya 60 squat mı? kim söyledi size bunu ya. Ben çalışırken 10x8x8x6 diye gidiyorum, Setsiz sakın yapma kendini felan sakatlarsın.

0|0
    0|0
    • çok kişi söyledi, çok yerdede okudum ki bu çokkk yanlşmışş. s :(

• Sen salondaki hocaya bir danış. Ben hiç bir bayanın 60 in piece squat yaptığını duymadım.

• HER YER FİTNESS UZMANI *

0|0
    0|0
  • ben 10 taneyi peşpeşe yapamıyorum kaç ağırlık takıyorsun squat için :)

0|0
    0|0
    • ağırlık almıyorum hiç denemedim ağırlıkla. s aslnda almam gerekiyor ama ağırlıksız başladm ben biraz çoğaltıyım ağılıkla yaparım

• önerim şu ki 60 felen yapma spor salonunda ben 3x10 yapıyorum ve spordan çıkınca sarhoş gibi yürüyorum :) he illede yapıcam dersen 4x10 yap kendine zarar verırsın

• tamam öyle yapaym bnde 250 yi tek sefrde nasl yapcam ölürüm diyordum. ya bir tablo var interntte herkes onu uygula diyor 30 gün boyunca günlük sayısı artıyor ilk gün 50 ile başlıyor son günlerde artarak 250 çıkıyor bn ona göre yapıyordum.

Kızlar Ne Diyor 3

• Bir de squat moda oldu

0|0
    0|0
  • Set set yapmanı tavsiye ederim ve biranda sakın cikarmayın vücutta fazlası hamlama yapıyor squat yüzünden iki gün yuruyemedigim olmuştu :D

0|0
    0|0
    • peki işe yaradı mı? ne kadar süre yaptınız? günlük kaç tane yapıyordunuz? :):):)

• 1 ay hergün mü yaptın

• Evet ama yapmaya basladiysan yararını görmen için birakmaman lazım yoksa o yaptıklarından boşa gidiyor

• Zaten birden yaptigin kabahat. Kaslarini zedelersin. Az sayida ufak setlerle basla. Gittikce sayiyi yukselt. Kendini zorlamamaya calis. Vucudun aliscak zaten o zmn istedginkdr yaparsn. Ama sekil yapcm diye olan kaslarinida zedeleme

0|0
    0|0
    • yok az sayıda başlayıp çıkarttm ama kalbim durcak gbi oluyor peşpeşe yapınca. s

• Dedigim gibi gidebildigin kadar git sonra birak. Setlerin arasini uzatmaya calis. Mesela 5er 5er atla ilk hafta. Snra 10 olsun. Snra 15 .

Yükleniyor...