Vücut geliştirmeye başlayacağım sizce planım nasıl?

uzun bir aradan sonra dün salona gittim öylesine bir giriş yapayım dedim. her hareketten 1 x 15 set yaptım açılışı yaptım diyebilirim. kendime bir program hazırladım. 1. ay böyle yapacağım sizce nasıl olmuş? 1 gün salon 1 gün yürüyüş planlıyorum.

her set 1 x 15

1-Bench Press

2-Butterfly

3-Military Pres

4-Lateral

5-Barbell Curl

6- Triceps Pushdowns

7-Wide-Grip Lat Pulldown

8-Seated (Cable) Row

9-Leg Extension

10-Leg Curl

Güncellemeler:
bu program normalmiş. 1. ay programının ilk günü her hareketi 2x8 2. antrenmanda normal olan 3x8 e kademeli olarak ulaşılması gerekirmiş. 1 x 15 set bile azmış yani.
biraz daha araştırdım ve planımın son hali bu..
squat 2 x 10
bench press 2 x 10
bent over row 2 x 10
overhead press 2 x 10
romanian deadlift 2 x 10
Barbell Curl 2 x 10
calf raises 2 x 10

ilk 2 hafta için hafta da 3 günden bu planı tavsiye ediyorlar. ayrıca sizce yemekten önce mi gitmeliyim yemekten sonra mı? bir de başlangıç için ağırlıklar kaç kilo olmalı?

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• bildiğim kadarıyla kasların gelişebilmesi için çalıştırılmalarından daha önemli olan şey dinlendirilmeleri idi. yani dinlenecek vakti bulamayan kas yeterince gelişemeyecek ve hatta iyileşemeyecektir sanırım. bu durumda 1 gün salon ardından 1 gün yürüyüş, bacak kaslarının gelişimini yavaşlatacaktır sanki.

0|1
    0|0
    • her gün mü salon yapayım o zaman? ya da sadece mi salon?

• Kardesim ben herseyi deneyerek yaparim bak profile hersey ortada

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 7

• 3 set 8 tekrardan başlayın, sonra 10 ve 12 tekrara doğru çıkın. Her bir bölge için 2-3 den fazla hareket yapmayın daha yeniyseniz.2 hareket iyidir.

0|1
    0|0
    • biraz daha araştırmam gerekecek o zaman. başlangıç için bunları öneriyorlardı

• Size önerdikleri başlangıç için tamamda;1 ay uzun süre. Size verdikleri ile 2 hafta gidin sonra 3 set 8 tekrara dönün direk. Vücut hızlı alışır 1 ay çok geç. Çalıştığınız bir yeride bir daha 48 saat içinde çalışın.

• internetten bulmuştum bu planı zaten. o zaman düzenli bir hale sokmam gerekecek günlük haftalık bir plan

• uzun bir aradan sonra bu program dogru mu duydum hemde tek set 15 tekrar? orda bilen biri yok mu onlardan yardım al bu program perte sokar seni

0|1
    0|0
    • bizim sitenin salonundayım uzun zamandır gitmedim hoca var mı bilmiyorum sorarım varsa danışırım. dün zaten 1 saatlik çalışma bile bitirdi beni her yerim ağrıyor hala. 15 değil 10 yapayım o zaman?

• öyle uzun süre yapmadım zaten. biliyordum çünkü yarı da kesileceğini hiç yapmadım. işlerden fırsat bulamadım. 1 senedir gidemedim salona. nasıl bir program olmalı o zaman?

• basit olmalı
      squat
      bench press
      tek dambıl triceps
      lat
      omuz press
      barbel körl
      dips
      önkol
      mekik

• Bence ilk kez yapıyorsan bu sporu hocalardan destek al. Bende basliycam bu ay

0|1
    0|0
    • bakıcam artık. ne kadar götürebilirsem istikrar işi birazda. iş güç falan derken hiç vaktim olmamıştı hafta sonları 2 gün gideceğime hiç gitmem dedim üst üste 2 gün salon olmaz

• şimdi yeniden işe başlyacağım hafta içi imkansız olacak gibi çalışma saatlerim nasıl olacak bir fikrim yok. akşam 8-9 dan önce gelemezdim 10 da da salon kapanıyo zaten. o yüzden devam ettirmek zor oluyo

• Benim 2 gun iznim var hafta icide bazen kapanis oluyorum 3 gun giderim en az

• Bunları aynı gün yaparsan faydası olmaz

0|1
    0|0
    • ya da bu hareketleri ay a bölüp her gün 1-2 hareketi yapayım olmadı.

• hareketleri bölerek çalış örneğin bir gün göğüs, biceps diğer gün omuz, bacak diğer gün sırt kanat, triceps çalışabilirsin

• Böyle bir saçma antreman programı olamaz bro neyini geliştircek bu program git hocana sor :D

0|0
    0|0
  • Güzel ama ingiliçce

0|0
    0|1
  • Helal olsun bide bravo :)

0|0
    0|0
    • kaslarını sürekli yırtması evet tamam, fakat o yırtıkların toparlanıp iyileşmesi için dinlenmesi de şart. yoksa kaslar gelişemez, aksine hasar görüp sakatlıklar doğurur.

• kardeş fotoğraftaki sensen ve sen öyle yapıyorsan kimseye akıl verme nolursun. o nasıl orantısızlıktır o nasıl bir tövbestaa ay bakamıycam

• Evet benim ama emek var ben burds denediklerimi soyluyorum kafadan konusmuyorum

Yükleniyor...