Kadınlar günü var da, neden erkekler günü yok?

Kadınlar gününüz kutlu olsun bayanlar. Peki neden erkekler günü yok. Bizim canımız can değil mi?

Güncellemeler:
Önümüzdeki sene sitemizde ben kadınlar gününüz kutlu olsun mesajı yayımlamayacağım :))))))

Başkası yesin fırçayı...
Ama bugün ben de asabi olayım bari, baktımda herkes öyle..

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• "8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 100 bini aşkın kişi katıldı.

26 - 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka'nın Kopenhag kentinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı) Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart'ın "Internationaler Frauentag" (International Women's Day - Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oy birliğiyle kabul edildi."

Kutladığımız gün bile katledildiğimiz günün anısıdır.

...

ayrıca her gün sizin..

ayrıca bir gün bizim de o gün her kadın mutlu mu olacak? her şey güllük gülistanlık mı olacak?

alın o da sizin olsun. kadınlar dövülmesin! tacize uğramasın! ezilmesin...

alın sizin olsun...

2|2
    0|0
    • Gününüzü kutladığım için birşey değil :))

Hımmm! taciz, ezilme ve dövülme konusunda tabii söylediklerine katılıyoruz ve buna karşıyız ve bilgi için teşekkürler.

Ne mutlu bize ki erkeklerin böyle katledildiği bir gün yok ve dolayısı ile bizim günümüz yok demek isterdim ama savaş ve çatışma meydanları başta olmak üzere biz erkekler zaten tarih boyunca hergün birbirimizi katletmişiz.

İsabetli bir gün tespiti olmuş ama o tarihlerde erkeklerin çalışma koşulları nasıldı acaba...

• Ben erkeklerle kadınları karşılaştırmadım. Sadece büyük bir insanlık ayıbını dile getirdim.

Bir anlamda çok dolmuştum öyle çıkıverdi :)

kadınlar günümüzü kutladığın için teşekkürler..

En İyi Erkek Görüşü

• Erkek kadınlar kadar önemli değil demek ki bu yüzden olabilir

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hakancım, sana çok yüklenmişler gördüğüm kadarıyla.. Ancak, buna bu kadar üzülme.. Çünkü, biz kadınları artık yavaş yavaş anlamaya başlamalısın.. O kullanılan sözler kin ve nefretin sözleri değil buna inan..

Ayrıca, günümüz için verdiğin mesaj için de çok teşekkürler.. :)

Fakat, son güncellemende asabi olmaktan bahsediyorsun ki, bunu yapma.. Bünyeye çok zarar veriyor..

Sizinde canınız var elbette.. Size de bir gün ayıralım mademki.. Bir gün erkeklere, bir günde kadınlara olsun, kalan günleri de bir çuvala koyup denizdeki balıklara atarız.. Olmaz mı..?!

Ya da, size erkekler günü değil de, "Kekler günü" tahsis etsek..

Tamam tamam.. Şaka yaptım.. Alınmayın hemen.. :))

0|0
    0|0
    • Ben böyle bir soru sormamış olduğumu farzediyorum :))

Teşekkürler...

• Tamam o zaman.. Biz de sorulmamış farzedelim.. Ama, daha çok kişi gelip soruna cevap verecektir.. Burada sorulan soruyu ancak, site admini kaldırabilir.. Onun haricinde hiç kimse..

Ayrıca, niyetin önemli.. Kötü niyetli bir olmadığın belli.. Soruyu sorarkenken de bir art niyetin olmadığını düşünüyorum.. Gayri ihtiyari sormuşsun işte..

• Neyse, gayri ihtiyari sormadım ama tekrar teşekkürler...

• Sizin erkekler gününe ihtiyacınız yok ki.Sizi seven bir kadın varsa zaten her an el üstünde tutuluyosunuz.Her fırsatta hediyelere boğuluyosunuz.Ve sizin istemediğiniz bir şey asla yapılmıyo.Her durumda siz baskın çıktığınız için her durumda sizin istediğiniz oluyo.

0|1
    0|0
  • Yani kadınlar gününde soleyebileceğin tek şey bu mu... Allah akıl fikir versin senin gibilere.

0|1
    1|0
  • inş bi gün erkekler günü olur ki bu güne sahip olmak için siz de öyle bir katliama şahit olmak zorunda kalırsınız.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Akıllarınca üstün duruma çıkacaklar biz de istiyoruz :p

0|1
    1|0
Yükleniyor...