Mustafa Kemal Atatürk'ün Galatasaraylı olması hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Galatasaray'ın Enternasyonel çapta kupalar kazanabilecek tek takım olabileceğini, diğer İstanbul kulüplerinin ise illegal yollardan başarılar kazanmaya çalışacağını, o günlerden büyük bir ileri görüşlülük ile tahmin ederek Dünya Kulübü olan Galatasaray'a gönül vermiştir.
twitter.com/TekYurekcom/status/556057811885752320

Güncellemeler:
Mustafa Kemal Atatürk Galatasaray Lisesi'ne yazmış olduğu mektupta ''Galatasaray'' için ''Gönül Verdiğim Takım'' demektedir.

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• Atatürk hangi takımlıydı bilmem ama şu an olsa Galatasaray'ı tutardı : "Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda AHLAKLISINI severim" ;)

0|4
    1|2

Kızlar Ne Diyor 5

• Galatasarylıyım

0|2
    2|0
  • Atatürk siyasi baskı oluşmasın diye hiçbir zaman hangi takımı tuttuğunu dillendirmedi. Ama gs lisesini Nutukta lanetlediği gerçeğini biliyoruz tabi :)

0|0
    0|0
  • bunu diyenler anca kendini kandırır madem öyle niye gizli soruyorsun utanmanın ne gereği var gizli :)))))
    yine fakeliler sorular

0|2
    0|0
    • Atatürk'e fake mi diyorsun. Çok ayıp :D

• ben zaten ikinci resim gerçek demedim neyse uğraşamam fakelilerle başka fakeli sorularına git

• Arşivlerden çıkan orjinal belge ile Photoshop bir değil tabi.

• Her takım kendine göre "Atatürk bu takımlıydı" diyor.. Belirsiz.

0|0
    0|0
  • Yav he he ATAMM izindeyiz bizde Fenerbahçeliyizz

1|2
    0|2
    • Ali ismail korkmaz.
      Fenerbahçe yıkılmaz

Ama aynı anda şike paralel yapının oyunudur hdhdhdh

Erkekler Ne Diyor 11

• Beşiktaşi kuramları tanisaydin boyle demezdin gizli
    En büyük Beşiktaşlı diye yıllarca bosunami yazdık eski İnönü de

0|0
    0|0
  • Bazilarida fenerbahceliydi diyor aslinda gercek suki ataturk hakkindaki gerceklere su asamada ulasmamiz mumkun degil her tarihci taraf olarak yaziyor neler var aciga cikmayan biz takimimi tartisicaz burda?:) karisi elimdeki belgeleri aciklasam tarih yeniden yazilir dedi yok ettiler neler var neler saygi duydugum zeki gercekten zeki bir lider ama fenerbahceli olsa daha cok sevinirim galatasarayli olarak bilemeyiz ama bence fbli idi.

0|0
    0|0
  • Kesin öyleydi

0|0
    0|0
  • Yav kardeşim Atatürk'ün takım tutmaya bile zamanı yoktu neyin kafasını yaşıyorsunuz Galatasaraylı olsa ne olacak Fenerbahçeli olsa ne olacak.

0|0
    0|0
  • Atatürk'ün imzası dikkatimi çekti?

0|0
    0|0
  • Beşiktaşı kendisinin mensubu olduğu siyasal yapı kurmuştur;onunda beşiktaşlı olacağını düşünüyorum.

0|2
    0|1
  • Bir defa bile ziyaret etmediği takımı tutma iddasımı komik :)

0|0
    0|0
  • Olsa ne olur olmasa ne olur

0|0
    0|0
  • Bu konuyu bende anlamadım kımı gslı kımı fblı kımı bjklı fark etmiyor herkes bır şey dıyor : )

0|0
    0|0
  • Paşanın daha bilinmeyen daha nice güzel sırları var.

0|0
    0|0
  • Hasta Galatasaraylıyım ama Mustafa Kemal GS'ı sevmez. Çünkü Galatasaray saray kökenli bir takımdır. Ali Sami Yen yasak gelene kadar ligin adını Osmanlı İdman Cemiyeti olarak devam ettirmiştir. Galatasaray'ın parçalanmasına sebep olan Ateş-Güneş olayını Mustafa Kemal'in desteklediği de açıktır.

1|2
    0|0
Yükleniyor...