Protein tozu içip yüzmek?

Arkadaslar omuz kısmını ve boyun kısmını özellikle genişletmek istiyom.. protein tozu içip yüzsem etki edermi?
boy 185 61 kg yim.. şu an ygs hazırlanıyom.. üni hazırlk bitip 1. Sınıf basına kadar vücut çalıssam vücudum az çok düzelrmi?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım öncelikle selam;

18 yıl yüzmüş ve şu an yüzme antrenörlüğü yapmaktayım.

Bir kere yüzme tüm kas gruplarını çalıştırıyor diye, yüzeyim de sonra protein tozu alayım şişeyim düşüncesi kadar saçma bir şey yok.

Bir kere bu soru sorarak yüzme geçmişin olmadığını düşünüyorum.
    O yüzden uygulayacağın performans kesinlikle aerobik etki yaratacaktır, yüzme tempon gelişmemiş olduğu için düşük nabızda hafif tempoda az aralı çalışmalar yapıp yağ metabolizmanı çalıştıracaksın ve yap yakımı gerçekleştireceksin. Artı yazdığına göre kilon pek yok ve yağ oranında düşük olduğunu var sayıyorum o yüzden vücut aerobik etki altındayken yakacak birşey bulamayınca mecburen kasları yemeğe başlayacak.. Buda sana elindeki kaslardan da olmanı sağlayacak.

Bak güzel kardeşim günde yaparsan 5km antrenman, 4 branşı ileri düzeyde yüzersin anaerobik antrenmanlar yaparsın, çok dinlenmeli %90 çalışmalar, kuvvet çalışırsın suda kelebek yüzersin sürekli işte o zaman olur bir etki.

Daha 3-4 yıldır yüzme antrenmanı yapan profesyonel sporcular bile dediğin şeyi yapamıyor bir anda..

En iyisi sudan uzak kal, fitness yapmaya devam.

Artı bir öneri, protein tek başına kas yapmaz dostum..

Kolay gelsin saygılar

0|0
    0|0
    • Saolun hocam ;) Karadeniz çocuğuyuz her pozisyonda yüzeriz :D protein işini zaten şimdi kısa olsn die yazdm.. zaten spor salonunda yönlerdirirler..

Kızlar Ne Diyor 2

• Protein tozu çok zararlı ve bıraktığın an geliştirdiğini vücudun geri eski haline dönüyor. bir arkadaşım kullanmıstı

0|0
    0|0
    • protein tozu zararlı değil söyle sporcu yeterli proteini alamazsa ara ögün olarak kullanır ve proteini tamamlar okay

• Abartıyolar birden sisiyolar diyorum kardeşim? Protein sadece yumurtada yok ki?

• Kendini şişirmek gibi bisey. Kimyasal olarak almaktansa doğalını almaya çalışmak daha mantıklı. Birincisi kolestrol yumurtanın sarısındadır ve kas yapmak için gelen danışmanlara yumurtanın beyazı verilir. Sarısında protein yoktur.

• protein içmeyip süt yumurta yesen daha faydalı olur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• 3 v kondu, ben ,

0|0
    0|0
  • aminoasit ve protein ikisinide kullanırsan daha hızlı sonuç alırsın birazda ağırlık çalış

0|0
    0|0
    • Yapsam ikisini düzenli.. haziranda baslasam eylüle kdr düzenli sık ve ağır çalıssam az çok gelişme olurmu

• Söylediklerin tamamen yanlış! Protein ve aminoasit kullanmakta ne demek? Tavuğun içinde bunlardan fazlasıyla var. Yani ne kullansın tavuk mu kullanacak?

• sen tavuk kullan o zmn kardeş ben doğru bildiğim şeyi yazdım

• Min: 3 ay da olur

0|0
    0|0
    • Boy uzun ve zayıfım bayağı fark edermi?

• Pardon varmış zaten o bilgiler. Sen kardeşim hacim istiyorsun ama kütlen yok. Protein ise yaramaz.

• Senin kilo alman lazım. Bunun için besin takviyeleri var mesela gainer kullanabilirsin. Yaninda komplex amino asit kullanabilirsin. Vücuda hiçbir zararı yok bunların yemeğini yiyorsun duzenli olarak ama

• 61 kilo ney la o boyla önce kilo al. o kiloyla bpy çok orantısız

0|0
    0|0
    • Geçen ay 58 dim.. yiyom pası..

Yükleniyor...