• Sor
  • Bence

Milli eğitim bakanlığının amacı ne?

milli eğitim bakanlığının çalışmaları ne kadar saçma bir hal aldı sizlerde farkettiniz mi? azıcık ülke gündemine duyarlı olan arkadaşlar... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Ne mi yapıyorlar? Eğitim sisteminin ağzına s.çıyorlar! Açık ve net! Bir kere 4+4+4 denen sistem saçma ötesi bir sistem. Gelişimini henüz tamamlamamış bir çocuk direkt okula yazdırılıyor. "Avrupa' da 60 aylık çocuk okula yazdırılıyor," diye de savunma yapıyorlar bir de. İyi de avrupada okula değil de kreşe yazdırılıyor. Kreşle okul bir mi? 5 ile 7 yaş kimine kısa gelebilir ama ünlü psikolgların bu konudaki açıklamalarına bakarlarsa tehlikenin vaziyetini idrak edebilirler. En basitinden altını ıslatırsa diğer arkadaşları ona güler ve çocuk kendini ezik hisseder. AL sana en büyük sorunlardan birisi...Bunların amacı ne biliyor musun? Beyni yeniden yıkamak yerine direkt yıkamak istiyorlar. Çünkü o beyin sorgulamadan her şeyi kabul eder. Bunu çocuklar üzerinde yapıyorlar. Ne demek istediğimi anladınız umarım. BEn ailelere destek veriyorum. Para cezası neyse göndermeyin. Böyle saçmalık olamaz. İdari adamlar başkalarının özgürlüklerine tecavüz etmeden karar almalıdırlar. Şimdi çoğu kitle seçim zamanı görüşürüz diyor. Evet, görüşürüz. Bir kömür uğruna beni ve tüm ülkenin geleceğini satan sizden başka kim?hadi eyvallah !

• çok güzel yazmışsın arkadaşım ellerine sağlık üç beş imam yetişcek diye kaç bin kişinin umutlarını yerle bir ettiler. okula başlayacak çocuklarda kayıp nesil olarak değerlendiriliyor

• Öncekileri Göster
    • o değilde cocukların dinini öğrenmesi ayıp bıseymı bı bakın tvlerdeki dızılıerımıze hangısın de camilerimiizi gösterıyorlar bıde yabancı filmlere bakın o fılmlerın hepsınde en az bir sahnedee kliseyi gösterırler arkadaslar musluman olmaktan neden utanıyorsunuz cok merak edıyorum doğrusu

• @dreammlife... ben ateist değilim. Bunu önceki yorumlarda belirttim. niye okumadan yargılıyorsunuz beni?

Erkekler Ne Diyor 25

• Milli Eğitim gayet çağdaş ve akılcı reformlar gerçekleştiriyor. Destekliyorum. Beğenmeyenler çoluk çocuğunu alıp Patagonya'ya gitsin, orda okutsun.Eş durumundan atama da kaldırılmış değil, millete yanlış bilgi vermeyin.

• insanlar dışarda eylem yapıyor sen millete yanlış bilgi vermeyin diyorsun !

• Öncekileri Göster
    • Sülo lakaplı politikacı da başörtülü kızlar için 'Gitsinler Arabistan'da okusunlar" demişti bir zamanlar. Onun haddineyse benimki hayli hayli haddime.
      Atamalar yılda1 kez, kaldırılmadı sadece yanlış zamanda tepki veriliyor.

• kendi ulkemizden kovulucak duruma getirildi iste bu devlet. Sekil 1'de goruldugu gibi. İnsanlari buysa yonetim napsin. Turk denemez sizin gibilere cok yazik.

• Çocuk ne kadar küçük olursa beynide o kadar kolay yıkanır. Ayık olun artık

• Okul mu? O da ne la? Bu okul değil oyuncak oldu..

• sen imamhatip görmemişsin. okullarda verilen din derslerinin eksikliği yüzünden bu hale geldik zaten.

• hiçbir devlet,otoritesini etkileycek kadar iyi insan yetiştirmez!soru soran araştıran kaliteli insan yetiştirmek türkiye gibi kukla devletlere yasak gibi birşeydir.bugün ayaktaysak atatürk ün muazzam eğitim atılımlarının temellerinin gücündendir,zaten milli eğitim demeyin artık medreseleride açıp ilk okul çocuklarının başına türban ı takkeyi geçirip şeklen müslüman!yetiştirmeyi görev edinmiş yobaz bir kurumdur artık.o yüzden hiç umutlanmayın!

• çok doğru

• Allah bir tane daha Atatürk yollamayacak!dunyanın en degerlı arsasında oturuyoruz,boyle guzel cografyayı guzel ulkeyı koyun sürüsü arastırmayan okumayan mıllete yedırmezler!surıye ıran ırak bıtınce gelır bu ulkeyede DEM(B)OK RASİ getirirler,o zaman bırılerı GEMİCİKLERİYLE kaçar sığınır uçak gemılerıne takkeyle turbanla gozlerı boyananlar goruruler muhafazakar demokrat zırvalıgını!

• bir görelim yararı olacağını düşünüyorum . erken yaşta eğitim kötü bir olay değil buna sadece imam hatip olarak bakmayın sadece imamhatip seçecek diye bir olay yok spor orta okullarınada gidebilecekler veya başka bir orta okul küçük yaşta onun eğitimini alacak var daha faydalı olcak .

• Bu partiye ne oy verdim ne de veririm... Ben milliyetçi bir insanım oyumun nereye gideceği bellidir... ayrıca bu olay 66 aylık çocuğun okula gönderilmesi değil, 66 aylık çocuğa oyunla eğitim verilecek mesele bu değil zaten... Daha olayı anlayan, algılayan biri yok ortada... mesele şu imam hatibi orta okuldan kaldıran 8 yıllık eğitime karşı imam hatibi ilköğretime kadar getirmektir mesele... ama şunu da eleştirmeden edemeyeceğim.şimdiye kadar mason hükümetler, mason basın beyin yıkayıp insanları Avrupa'nın dinsiz, ahlaksız ve kendi kültürümüzden uzak yaşamına uydurmaya çalıştılar şimdi sıra onlarda...Yıllarca TRT de Pazar Konseri(klasik müzik), Müzik Yelpazesi(yabacı müzik), Pop Saati(yabancı pop müzik) yayını yapıldı... ben yabancı müziğe karşı değilim hele klasik müziğe hiç; ama dünya sadece Avrupa'dan ibaret değil ki...Bizim ne güzel Halk Müziği'miz var, Sanat Müziği'miz var, Klasik Türk Müziği'miz var... Var ama nerede... İnsanların bir çoğu Türk Halk Müziği'ni "Kurtlar Vadisi'nde dinledi keşfetti güzelliğini ne yazık ki...Mason hükümetlerin savunucusu olan mason gazete ve tvler hala yozlaşmış bir yaşamın, aile içi cinsel ilişkilerin dizlerle reklamını yapıyor ama kimse buna dur diyemiyor demiyor... ben her ikisine de karşıyım. Hem Mason-yozlaşmış Avrupa kültürüne, hem de milliyetini, dilini unutturacak bir Arap kültürüne...

• 4+4+4 yararlı bir sistem olacak. 3 yaşında çocuklar kreşe gidiyor da okula mı gidemeyecek.İmam Hatip bölümüne göndermezsin çocuğunu olur biter dertin buysa.Aslında 4+4+4 karşıtlığı Ak Parti'ye muhalefet olayım da gerisi boş zihniyetinin ürünü.Yahu şu anki boktan eğitim sistemi çok mu iyi ?

• Benden öğretmenlik okuyorum akıllım :)

• Öncekileri Göster
    • Sen de koyun diyerek benim hakkıma girdin.Ben de sana helal etmiyorum.Halkını koyun olarak görenlerin öğretmenlik yaptığı bir ülke de yaşamak ne acı.

• koskoca öğretmen ya da öğretmen adayısınız her neyse.şu laflara bakar mısınız.Aç da koyayım diyor biri.Diğer okuduğu makalelerle hava atıyor.Ne garip ülkede yaşıyoruz arkadaş

• Ahh güzel ülkem, bunlar bizim daha iyi günlerimiz arkadaşlar. Her şey inanın çok daha kötüleşecek yıllar geçtikçe. Bugün haberlerde okudum mesela, geçenlerde adamın biri ekmek almaya girdiğinde diğer elinde poşette bira olduğu için adamı tekme tokat döverek hastanelik etmişler. Elinde bira varken ekmek almaya utanmıyor musun diye ? Böyle şeyler İran'da şeriat rejimi başlamadan oralarda oluyordu. Maalesef ülkemizin geleceğini pek parlak göremiyorum.

• komiklik şakalar işte.

• ulan çocuklar ders ten başını kaldıramıyor şimdi gençlerin işi çok zor :S çocuklar çocukluğu yaşamayacak valla :(

• çok abartmamak lazım bu olayı?hayır hemen söyliyeyim akp li felan değilim chp lide değilim mhp lide hiç bir partili değilim bende bu ülkede yaşayan bir bireyim!çocuklar zaten 3-4 yaşında şimdi kreşlerde ve ana okullarında!imam hatip kısmı ise göndermezsin olur biter!sorun ne?seçmeli dersi de ister al ister alma!neyin tepkisindesiniz yaaa?müslüman isen ve müslüman olarak yetişsin diyosan öğrensin kuran okumasını ve peygamberinin hayatını?arkadaşlar neye ve neden tepki gösteriyoruz?lütfen biraz daha farklı açıdan bakalım!

• Ya olay tamamen siyasi Akp düşmanlığı iyi parmak basmışsin ben de Akp değilim hiçbir partili değilim ama en çok muhalefe uyuz oluyorum.

• milii eğtim bakanlığı aklına estiği gibi davranıp düşünmekten yoksun öğretm ve öğrenciler istiyor.

• MİLLİ ibaresinin verildiği iki tane bakanlık var. 1-Milli Eğitim 2- Milli SavunmaO kadar bakanlık içinde sadece bu iki bakanlığa "Milli" kelimesinin eklenmesi işin ciddiyetini daha adından göstermektedir. Yeni doğmuş çocuğun adını "Kahraman" koyduğunda büyüyünce kahraman olacak değildir. Kahraman olması için kahraman gibi yetiştirilmesi gerekir. Milli Eğitim bakanlığımızda da her gelen bakan olaya idealist hedeflerle geliyor. Ve yeni bir düzen kurmak istiyor. Her gelen, çocuğa (Kahraman) en iyi nasıl eğitim verebilirim, adını nasıl hakedecek şeyler düzenleyebilirim diye düşünüyor. Ancak bunları yaparken yani yanlış gördüğü kendi çapında yanlışlıkları çözecem derken mevcut doğrularıda allak bullak ediyorlar. Sonunda senin kahraman olsun diye adını Kahraman koyduğun çocuğun ne olduğu bilinmeyen, saygısız, asosyal, pısırık, sınavdan sınava koşan bir yarış atı yetiştiriyorsun. Ve bunları yaparken eğitim camiasının cefakar işçileri saygıdeğer öğretmenlerimin ellerinden özlük haklarını önce çalıyorsun sonra (seçim zamanı geldiğinde sanki daha önce böyle bir hakkı yokmuş gibi ) geri verirken bir mükafat mış gibi davranırsın). Eğitimcisini mesleğe küstürürsün, öğrencin okula giderken ayakkaları geri geri gider. Yaptığı doğru şeyler yokmu, herşeymi yanlış. tabiki değil. Mesela verilen kitaplar çok yerinde. Ancak 4+4+4 sistemin, zamanında (28 şubat döneminde) kalesinde yediği gol yüzünden şimdi atak sırası bunlarda. Nasıl 28 şubat döneminde eğitimi ideolojik emeller adına harcadılarsa şimdide aynısını bunlar yapıyor. Yarın başkası gelecek aynısını onlarda yapacak. Çünkü bir milletin geleceğini şekillendireceğin en kolay model Milli Eğitimdir. Milli savunma bakanlığı için de çok şey söylenebilir ancak konumuz bu değil.

• arkadaslar müslüman olmaktan neden bu kadar utanıyorsunuz utanmayın kardeşim kımse senı musluman yapmadı bu cocuk peygamber efendımızı okulda din dersınde öğrenmıyecekte nerde öğrenecek sorarım size yazları cocuğu camıye 2 aylığina göndererek ne öğretebılıyorsunuz

• @dreammlife... ben ateist değilim. Bunu önceki yorumlarda belirttim. niye okumadan yargılıyorsunuz beni?

• Öncekileri Göster
    • +1

• 1- müslüman olmaktan utanan falan yok.
      2- isteyen din eğitimi için camiye kursa gönderebilir orası okul ibadethane değil.

• bu ülkenin tek sorunu var oda eğitim.

• nasıl bir mantığa sahip olduklarını çözen bana ulaşsın

• Hamdolsun oderler yabancilara mulk satisi da cikti petrodollar ile oderler siyah-yesil hatta biraz ds kanli oldugundan kirmizi kirmizi

• aman akp işte ...

• Gelen gideni aratır, zaten bu adam şariat istediğini seneler önce söyledi ve yazdı. Milli eğitim Bakanı olunca itiraz eden kaç kişi çıktı. Halkımızda hakediyor birazda.

• halkımız koyun gibi olursa böyle oluruz işte layık bizlere

• Belki müslüman değildir onlar.O zaman sorun olmaz.

• koyunluktan vazgeçtiğimizde

• Allah bilir. buraya bunu bile gizli yazdırtan bir yönetim. altını çiziyorum kurum demedim. yönetim.

• osuruktan teyyare bakanlığı oldu o.

Kızlar Ne Diyor 11

• Eğitim sistemini cökerttiler sagolsunGecenlerde birisi meclise cıkıp ımam hatıplerı cogalttık ovdu ovdu ama kendı torunu fransız anaokuluna gıdıyormus.. Bunlar tam alcak sahtekar

• yeni sistem berbatt

• Gelişmiş ülkeleri örnek alıyoruz 85 yıl önce Atatürk'ün yaptığı gibi onun yolundan gidiyoruz ve bunu engellemek isteyen türk-kürt ayrımı yapan ırkçı mhpliler ve diğerleri susun please.

• madem türksün please yerine lütfen de

• yukarıdan gördüğünüz kişi kendini türk sanıp amerikan kültürüne içten içe özeniyordur

• ingilizce yazmam ile amerikayla nasıl bir bağlantısı var anlamadım ayrıca dip not bükemediğin eli öpeceksin süper güce saygı duyacaksın

• 6 yaş okul öncesi döneme girer okul öncesi eğitimde 6 yaşta çocuğa zaten kalem tutma rakam ses öğretiliyor yani 1. sınıfa hazır hale getiriliyor amaç ne hala anlayamadık okul öncesinde oyunla öğretilen bu kavramları 1. sınıfta sıralara oturtarak öğretemezsiniz oyun çağında bi çocuğa, arkadaş bahsetmiş 2. öğretim harçalrından oraya hiç girmicem bi 2. öğretim okul öncesi öğrtmenliği öğrencisi olarak sinirlerim zıplıyor. hep bi bize vurur bu şans yaa

• 4+4+4 sistemi kendi içinde tutarlı bir sistem aslında. istikrar sağlanırsa başarılı olacağını düşünüyorum. erken yaşta okula başlamak bir dezavantaj gibi görünebilir ama değil. çocuğun psikolojisi fiziksel gelişimi göz önünde bulundurularak okula alınıyor ya da alınmıyor ve ayrıca 1. sınıf öğrencisi muamelesi de görmeyecekler, zaten küçük kas gelişimini tamamlayamadığı için kalem tutamaz. tam olarak uygulanırsa verimli olacak. ama bu sistemin dezavantajları alt yapı eksikliklerinden, hazırlıksız pat diye yapılmaya çalışılmasından kaynaklanıyor. ben batının büyük bir ilinin ilçe merkezinde öğretmenim. ilçedeki her okulun bina, pansiyon sorunu var çalıştığım okulda ikili öğretim yapılıyor, binamız yok barakamsı bir yerde ders işliyoruz, fareler halay çekiyor :) koca ilçede iki ingilizce öğretmeni var biri benim. doğru dürüst sınıf yok, labaratuar, kütüphane, spor salonu yok, yok hiçbirşey yok. böyle bir okula 4X4 eğitim sistemi gelse ne olur. temel sorun hiçbir zaman tutarlı bir eğitim politikamız olmamasından kaynaklanmakta...

• bence eş durumunun kaldırılması çok iyi oldu oh ne alaka memleket bir sene kal evlen gel .ee doğudaki insanlar okumasın mı yani ?ordaki insanlar hizmet görmesin mi .hep öğretmen açığı var kimse gitmek istemiyor bile .sonra atanamıyourz diye bas bas bağrıyolar atansan ne olcak evlenip gelicen buraya haksızlık çok iyi oldu

• doğudaki şartları iyileştirsinlerde öğretmenlerde batıya gelmek istemesin. sen orda bir yıl yaşa bakayım koşa koşa kaçarsın şehir merkezini değil köylerini ilçelerini düşün. güvenlik sııfır elektrik su yok imkan yok. ayrıca tabiki eşimin yaşadığı yerde yaşamak isterim doğu görevi zaten zorunlu herkes 2 yıl zorunlu bunu yapıyo. artları bilmeden bol keseden sallama lütfen

• Öncekileri Göster
    • ben hiçbiryere gitmicem öğretmenliğimi yapcam çatır çatır maaşımı yapcam doğu görevim bittikten sonrada batıya gelcem canım nokta :)

• ee gel banane alla alla ne şikeyet ediyorsun yapıcaksın tabi doğuda görevini madem memnunsun ne şikayet ediyorsun yapılması gerekeni yaptı hükümet orda kimse durmak istemiyor diye zorunluluk getirdi sonuna kadar destek veriyorum

• Artık söyleyecek bi şey bulamıyorum.Mustafa Kemal Atatürk'ün çocukları olarak ben sadece utanıyorum, elimden daha fazlası gelmiyo.Kahretsin ki gelmiyo.

• ya son yaptıklarına ne demeli ikinci öğretim harçlarını yarıya bile indirmediler asıl zorlanan kesin 2.öğretim olmasına rağmen sadece meb değil hükümet gümdemi meşgul etmek adına insanları enayi yerine koyuyor

• benim bölümümden sadece 300 kişiye atama yapıyorlar 4 yıl boşuna okumuşum ne yapayım ben şimdi :(

• Öncekileri Göster
    • bir gecede sistem değişiyo ve herkes koyun gibi bekliyo

• ülkenin yarısını çoktan kaybettik battı balık yan gider malesef

• simdiki dünyaya yön veren yahudiler şu an ki beyin devi japonlar bu sekilde eğitim veriyorlar.küçük yasta eğitime baslnır ve dini eğitim kesnlkle vardır.. acın okuyun biraz atom bombasmdan sonra japonlar nasıl gaza gelmişler.. yahudiler nasıl cocuklarını sıkı bir eğitimle yetiştiriyorlar vee şu an dünyayı kmler yönetiyor... bu sadce bi baslangıç evet yeterli görünmüyo ama istikrarlı bi sekilde devam ettiği takdirde olumlu sonuclar doğuracağına inanıyor ve umuyorum...

• Oku ve gercekleri GOR !Hala farkina varamadinizmi. Bu ulke geriye goturulmeye calisiniyor geriye ! Bir adim ileri gitmiyoruz bu sacmaliklarca defalarca geriye adim attik ! Siz bu imamhatip'i filan din sevgisindenmi yaptiklarini saniyorsunuz ! Hayir basimizda duran adam ERMENİ ! Bunu bir kitabinda dile getiren Ergun Poyraz şu an hapishanede oldumu kaldimi belli değil ! Ustelik bir suclama niteliginde degil kanitlarla ispatladi bunu piyasaya suruldugu gun toplandi isterseniz arastirabilirsiniz kitabin adi Musa'nin Cocuklari Tayyip ve Emine. Bunun sebebi nedir peki size sorarim ! Acin artik gozlerinizi ulke elden gidiyor elden !

• milli eğitim bakanı bariz ki s*çtı sıvamaya çalışıyor

Yükleniyor...