İnsan en güçlü canlı mı?

Doğadaki en üstün varlık biziz..
Ama en güçlüsü de biz miyiz? Evet kas gücünden bahsediyorum. İnsanlar vardır 5 tane şınavı zor çeker ya da en hafif birşeyi kaldırırken bile zorlanır, terler, yorulur. Fakat insanın kas dokusu, iskelet dokusu o kadar güçlüdürki belkide herşey yapılabilir bununla değil mi? Ben kendimi örnek olarak verirsem, 20 yaşındayım eskiden güçsüzdüm. Heryerim incecikti, içimdeki gücün farkındaydım fakat boşta kala kala vücut artık eriyordu çöküyordu. Fitness- Body building sporuna başladım ve kendimdeki gücü artık daha fazla hissediyorum. Vücudun şeklinede yansıması oluyor tabi.

Ama asıl sormak istediğim şu. Ben şuanda yeteri derecede konstanre olup buna inanırsam bir yumrukla duvarı delebilir miyim? Gerçekten mümkün müdür bu?
Dikkat edin her insan için diyorum..

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan yaşam tarzı nedeni ile güçsüzdür. Bir insan yüzyılların sporcusu da olsa, 2 metre boy 200 kilo ile orta büyüklükte ayı ve gorilleri devirebilecek güçte de olsa, bench presste 400 kg de girse asla bir ayı veya gorilin cesaretine ve reflesklerine sahip olmayacaktır. Dolayısı ile ayı ve gorile yenik düşecektir (yenecek gücü olsa bile) O yüzden burada yaşam tarzı ve düşünme yapısı çok önemli.. Şu an 100 kilo vücudu full kas olan bir bodybuilder ile yetişkin bir doberman kapışsalar emin ol kazanan doberman olacaktır. Çünkü bodybuilder nasıl bir vücuda sahip olursa olsun, nasıl bir kuvvete sahip olursa olsun asla doberman gibi tereddütsüz dalamayacaktır. Korkusuzca saldıran doberman ve karşısında korkudan hiçbir şey yapamayan koca bir bodyci? sonuç hüsran olacaktır bodyci için... Dobermanın kas kütlesi ne ki? Ama öyle iyi reflekslere ve cesarete sahip ki çoğu insan onunla baş edemez...
    İnsan için örnek verecek olursak evet discoverde bir kadın çocuğunu kurtarmak için arabayı kaldırıyordu. Doğrudur çok zor durumlarda insan insanüstü güç uygulayabilir örneğin seyitonbaşı 270 kg kaldırdı ki ronnie coleman bile ancak 400 kg ile squat yapabiliyor. Adam o savaş kıtlık içinde 270 kg kaldırıyor ki bu çok büyük bir ağırlık...
    Dediğim gibi yaşam tarzı da çok önemli.. Örneğin bizim köydeki hacı amca 70 yaşına rağmen beni tek eliyle yerlerde süründürüyor. Hiç de güçsüz biri değilim, body building de yapıyorum çalıştığım ağırlıklar falan oldukça iyi. ama ne yaparsam yapayım 70'lik amca beni tek eliyle yere seriyor. Birde bizim 50 yaşında demirci var, emin ol kolu, body ile kol kası yapmış birinin kolundan kesinlikle daha güçlü, kuvvetlidir. Çalışma tarzı, yaşam, düşünceler emin ol tüm dengeyi bozuyor :) O demirci kendi kilosundaki tüm bodycileri bilek güreşinde 5 saniyede indirir.
    Şunu da söyleyeyim dünyada çok az kişi iri bir kurtla baş edebilir. He dünyada iri bir kurttan daha güçlü yüzlerce insan vardır. Ancak kurdun refleks ve cesareti insanınkinin en az 5 katıdır.

0|0
    0|0
    • 70 yaşında amca seni yere seriyor kendinden utan be :))

Ayrıca çok zor durumlarda insanüstü güç uygulayabiliyorsa insanlar aşırı derecede konsantre olup duvarı da delebilir bir yumrukta değil mi? :)
      Ayrıca çok güçlü bir insan aslanı yenebilir mi veya bir kaplanı? :)

• İnsan aslan veya kaplanla kesinlikle boy ölçüşemez. İnsan isterse bir vuruşta öküzü devirecek güce sahip olsun fark etmez. Aslan pençelerini geçirdiği an yüzlerce kg güç uyguluyor. Kaplan daha da fazlasını uygulayabilir.. Bu yüzden insan canavar gibi güçlü de olsa aslan ve kaplanla kesinlikle baş edemez.

• Vay be ne çok zaman geçmiş :D

Erkekler Ne Diyor 7

• insanın en aciz varlıktır bir yumrugunla o duvarı delebilirsin ama karşına öyle bir insan çıkar ki erirsin karşısında değil kolunu kaldırmak dilini oynatamassın

0|0
    0|0
  • Evet dunyadaki en guclu varlik insandir tek bir sartla gucu nasil kullanmayi gerektigini bilirse

0|0
    0|0
    • Peki insan bir ayıyı gorili yenebilir mi? onlar kadar kuvvetli midir?

• Kendisi yenemez ama urettigi silahla onlari yok edebilir. Gucu yonetebilmesinden kastim buydu

• Olduğun şeyi bir bilsen :)

0|0
    0|0
  • (: en üstün varlık, en güçsüz olur mu?

0|0
    0|0
  • Telekinezi ile binayı havaya uçurdum siz hala kas gücündesiniz :D

0|0
    0|0
  • Kanki; açken sen , sen degilsin :-) :-)

0|0
    0|0
  • tabiki dele bilirsin bir öküzü bile devire bilirsin bir yumrukda sen bu gazla tavugu bile deviremezsin :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• evet öyle

0|0
    0|0
Yükleniyor...