Squat ve vücut agrısı?

Arkadaslar 30 days squat challenge diye bir sey buldum bacaklarım incelsin diye yapıyordum ama daha iki gün yaptım ve bacaklarimda inanilmaz bir agri var oturup kalkarken zorlanıyorum ve artık squat filan da yapamıyorum ne yapmam gerek? Daha az ağrılı etkili bir egzersiz bilen var mı?

0|0
6|10

En İyi Kız Görüşü

• Bir hafta Ağrı çekersin devam et

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Sen sporu haftanın 7 günü yapılan bir olaymı sanıyorsun? Haftada maksimum 5 gün yapacaksın sporu vücudu dinlendirmen şart off daylerin mutlaka olmalı antrenmandan çok dinlenmek vücudu geliştirir belliki et kırmış 1-2 gün dinlen güzel beslen kendine gelir vücut

0|0
    0|0
    • Hayir 3. Gunden sonra dinlenme var zaten öyle 7 gün sürekli yapmıyorum

• Bak bende sporcuyum egerki bacaklarini inceltmek istiyorsan fazla agir girme 30 değil de 15 gir misal ve hareketi dogru uygula sguat her yaptiginda ilaki agri ilkez yapiyorsan 1 hafta ya da daha fazla oturamasin kalkamasin dogru durus yuruyemessin bacak egzersizleri falanda yap vucudunu isindirmadanda agirlik kaldirma sakantlanirsin

0|0
    0|0
  • zaten o yanmalar basarılı oldugunu gösteriyor sen ona gücünü veriyorsun o da sana acı ve güzellik oalrak geri dönüyor :D

0|0
    0|0
  • O ağrı hamlık ağrısı iyi bişey bağların esniyor açılıyor. O ağrı geçene kadar bekle geçince tekrar başla bidaha ağrımayacak.

0|0
    0|0
    • Evet zaten anca bugün geçtı

• squat kolay hareket değildir en az 1 ya da 2 aylık bir spor geçmişiniz olmalı o hareket için üst bacak ve popo ve bel duruşu çok önemlidir dikkatli bakınız ve yapınız personal trainerdan sevgilerle :D

0|0
    0|0
    • Zaten bel durusumu da ayarlamam lazm ama spor geçmişi derken anlamadım

• yani antrenmanlı olmalısınız -.-

• antrenmanlar arası minimum 48 saat dinlenmen gerek. sen kasların daha kendini onaramadan yeniden yükleniyorsun.

0|0
    0|0
    • Peki bu ağrılar geçer mi? Yani doktora filan gerek var mı

• Teşekkürler

• rica ederim.

• Spordan önce açma germe ve sonra acma germe yapiyor musun?

0|0
    0|1
    • Hayır yapmadım o nasıl?

• Cok sagolun. Sanırım ben hic ısınmadan hemen başladım ve alışkın olmadıgmdan ağrı yaptı

• Hangi gerizakali herif eksi verdiyse :)) rica ederim.. bunlarin etkisi buyuk.. ama bacaklarin incelmesi istiyorsan bence bisiklet yap. squattan once biraz 10 dakikalik yuruyuste yap.

• Su squat la squirt i bibirine karstriyorum hep

0|1
    0|0
  • Yardimci olmak isterdim.
    Umarım öğrenirsin nasıl yapacağını.

0|0
    0|0
  • yaptıkca alışırsın o hareketlere alışkın olmadığın o ağrılar..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Squat bacakları inceltmez.. Bacaklarını inceltmek istiyorsan eliptik bisiklet, koşu ve yürüyüş yapmalısın. Yani cardıo hareketleri.
    Squat'ın amacı kalçaları dikleştirmek ve sıkılaştırmak bacaklara şekil verip sıkılaştırmak. Yararlı ve güzel egzersizdir.
    Detaylı bilgi için yazımı takip edebilirsin;
    www.kizlarsoruyor.com/spor/a9819-squat-takvimi

0|0
    0|0
    • Anladım cok teşekkür ederim

• Bacaktaki yağları eritip sıkılastırıyor değil mi?

• Evet sıkılaştırıyor. Fakat şunu söylemeliyim ki eğer bacaklarınız ve vücudunuzda yağ oranınız yüksekse buna başlamayın. Yağları eritmeniz gerekecek cardıo hareketlerine başlamalısınız. Eliptik bisiklet kullan yağlar için az düştüğünde ve yağ oranın düşükse buna başla.

• squatla bacaklarını incceltemediğin gibi kalınlaştırdığınla kalırsın

0|0
    0|0
  • Isinmadan yapilan egzersiz dubure girer.

0|0
    0|0
    • pısman oldum bidaha ısnmadan yapmam

• Vucutt hamladigindan Ilk bir hafta inanilmaz agri olur. Ben de adim atamaz hale gelmistim bir sure sonra alisiyorsun. Doktora gerek yok. Zorlamadan hafif hafif devam et hareketlere

0|0
    0|0
    • Ama bu listede 60 filan yazıyor uymasam sorun olur mu

• Cok agridigi ilk iki gun yariya indirmistim. Sakatlamamk da gerekiyor :)) Ucuncu gun yine normal sayina don. Agridi diye de birakmak yanlismis. Her basladiginda yeniden agriyacakmis cunku. Vucudu biraz zorlayip alistirmaliymisiz.

• bacakları inceltmek için squat değil yürüyüş yap koş

0|0
    0|0
Yükleniyor...