Badem yağı ile ilgili faydalarını ve zararlarını aktarabilir misiniz?

Ya bugün saçlarımı yıkadıktan sonra badem yağını saçıma sürdüm dağıtarak (nemliydi, çünkü bir sayfada öyle okumuştum). Neyse ki saçlarım kurudu ve taramaya başladım ki bir baktım bir tutam saçım dökülmüş. Böyle olacağını tahmin etmemiştim, sebebi nedir? Badem yağı kullanmak her saça uygun değil mi? Saçlarım uzun ve biraz gür yani çok saçım var dökülmesi de haliyle normal ama bu yağı sürdükten sonra kötüye bağladım işi.

Badem yağının ne gibi fayda/zararları var? Cilde de iyi geliyor diye biliyorum. Önereceğiniz, saçları dökmeyecek, canlandıracak ve uçlarını sağlam dokuyacak yağ önerebilir misiniz?

Şimdiden Teşekkürler.

1|0
83

En İyi Erkek Görüşü

• bu tür yağların saça faydasından çok zararı olur..kimisi yılan yağı der kimisi çam terabendi..vs vs yağ karısımları diye satılır hepsi badam yağı karısımıdır..

1.bakım yapılancak saç yüzeyi ve dersi temiz olmalıdır

2.temiz saça yağ sürülmez.ki birde yağı saçından arındırmak için şampuan yapıyorsun saçların dahada aşınıyor

3.senin saçının tam olarak problemi nedir?saçların kurumu,yağlımı?boya varmı?kuruysa su oranı nedir saçının bakmak lazım..saça herşey kullanılsaydı piyasada okadar ürün olmazdı

ayrıca şunuda akleyim yağlar saç dökülmesini dudrdurmaz animexil yada deri speryleri kullanmalısın bunalr saç çıkarıcı özelliğe sahiptir 6 ay kullandıktan sonra

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• saçını iyi durulamamışın ki böyle bir etki tepki yapmış. tatlı bademden bahsediyorsun sen. onu duştan evvel saç diplerine parmak uçlarinla yedirmek sureti ile Friksiyon yapar ve 1-2 saat sonra adam akıllı durularsan. daha çok işe yarar. yıkadiktan sonra yaptiginda saçlarinin iyicene durulandigindan emin olman lazim.

0|0
    0|0
  • anal sex sırasında kayganlaştırıcı olarak kullanıldığında hem hijyen sağlar hem organları beslediği gibi bir yandan da derinin daha parlak olmasını ...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• badem yağı saça, kaşa, kirpiğe çok faydalıdır. dökülmesini önler ve çoğaltır. onu saça süreceksiniz yarım saat en az bekletip sonra yıkayacaksınız. yıkadıktan sonra saçta kalmayacak. saç kremi gibi değildir. saçta bırakılmaz öyle. bir süre sonra yıkayıp arındırılması gerek.

0|0
    0|0
  • bende bi çok çeşit kullandım çamterebentim badem yağı ozon yağı falan ama vucudu içten tamir etmek lazım yani saç neden dökülür eğerki çok sayıda dökülüyorsa önce bi dermatoloğa git gidemiyosan bi sağlık ocağında b 12 vitamin değerine kan sayım ölçümüne baktır b 12 eksikliği ve kansızlık saçta dökülme yapar önce onlara baktır onların tedavisini gör yoksa badem yağı falan hikaye kullandığın şampuanın içine e vitamini kapsülü karıştır eczanede 9 tl bende kullanıyorum onu şampuanının içine az bi miktarda badem yağını koy badem yağı şampuanın içindeki zararlı kimyasalları bağlıyor ama dediğim gibi öncelikle kan değerlerine baktır

0|0
    0|0
    • Dedigin gibi kan degerleriyle de alakasi olabilir bu durumun cünkü sacim baya bir dökülüyor.

• ben 1 ay önce dermatoloğa gittim dokuz eylül üni. de bana kan testi yapıldı b 12 çok düşük kansızlık aynı şekilde düşük b 12 iğnesi verdi kan ilaçları kullanıyorum şimdi saçımdaki dökülme azaldı erkekler için bi şampuan var blendax üzerinde ronaldonun resmi olanı onu kullanıyorum içinede eczaneden aldığım e vitamini kapsüllerinden koydum bence dene ama önce kanına baktır vücuda dıştan yapılan şeyler günübirlik çözüm bile olmuyo vücudu içten onarmak lazım yani bide yedik içtiklerinede dikka

• saf zeytin yagini dene. Yemeklik olanini direk sacina uygulama o kurutur saf olanini elde etmelisin önce.

0|0
    0|0
  • Canım ben bakım için barcelino diye bi marka kullanıyorum tüm yağların karışımı var içinde ve gayet güzel yapıyo dene bence kuaförümden almıştım ..

0|0
    0|0
  • Şimdi nette dinledim badem yağını ağdadan önce cilde uygulayıp beklettikten sonra pudra sürün diyor üzerine ağda yapılırsa acıyı baya azaltıyormuş deneyen var mı acaba aranızda

0|0
    0|0
  • badem yağını saçına sürdüğünde kafamı öne eğerek yıkamalısın bütün kıl köklerini besler çünkü aksi yönde bi zararı yok saçın belki başka bi nedenden dökülmüştür ben kirpiklerime de sürüyordum hiç bir zararını görmedim

0|0
    0|0
  • ben uzun süredir zeyntinyağı-yumurta sarısı karışımı yapıyorum baya canlandı saçlarım önceden düzleştirdiğim için baya matlaşmıştı ama hem besliyo saçı hemde uzatıyor

0|0
    0|0
    • Güzel bir metot, zeytinyagi sac icin en saglikli olan "nimetlerden" biri :) denemeliyim

• kesinlikle ben baya yararını gördüm umarım sizde de etkili olur

• cilde uygun gelmez killandirma yapar :D saclara iyi gelir aslinda diblere mi surdun

0|0
    0|0
Yükleniyor...