Psikologların yararlı olduğunu düşünüyor musunuz?

Özellikle özel hastanelerde seansı 50 tl psikologların.Açıkçası ben psikoloğa verilen paraya acıyorum.Bu yüzden de meslek olarak bu bölümü seçmedim bu sene.Siz ne düşünüyorsunuz?Faydalı mı sizce?

0|0
15|18

En İyi Kız Görüşü

• benim bi akrabam almanyada uzman psıkıyatri ama inanki onun bile tedaviye ihtiyacı var. neyse ben bi ara ona sorduğumda insan kendi kendinin psıkologudur dedi onların yaptığı motivasyon sadece onların söylediklerine ben inanmıyorum bizlerin hayatında geçici değil kalıcı bişeyler değişmedikten sonra sorun büyür ortadan kalkmaz yani ben mesela bi sorunum olduğunda yazıyorum google ye değişik sitelerden ne yapmam gerektiğine bakıp ve uygun olanları alıp uygularım onlar biton çene patlatır seni düşündüklerinden değil seans başı alacakları ücretten bence kendi kendimize bişeyleri yapmakta yetersizsek ciddi bi şakilde kendimizi motive edememekteysek o zaman yardım alabiliriz öyle ufak tefek şeyler için boş muhabbet bence ...önemli olan kendimizi sevmemiz kendimiz için bişeyler yapabilme gücü bulabilmemiz biz kendimizin doktoru olmalıyız en başta ...(bunlar tabiki benim fikrim)

1|0
    1|0
    • çok doğru söyledin tebrik ettim:) ve emeğine karşılık da en iyi cevabı da hak ediyorsun..

• canım berlinde

• uu baya uzakmış:) teşekkür ederim yine de:)

Erkekler Ne Diyor 18

• Bazı alanlarda yararlı olur tabi.Sadece konuşma olmuyor çünkü.Hipnoz filan yapanlarda oluyor ama o dediğin fiyata değil tabi.

1|0
    0|0
  • Faydalı olduğunu düşünmüyorum.

Bir çok psikolog tanıyorum ancak sağlıklı bir tane tanımıyorum.

Kendisine yararı olmayanın başkasına sağlayacağı tek şey zarardır.

1|0
    0|0
  • psikologların iyi oldukları düşünmek istiyorum ve olmalarını istiyorum ama hiç gitmedim.

3|0
    0|0
  • Bir psikolog olarak cevap veriyorum. Kesinlikle yararı olduğunu düşünüyorum. fiyat olarak bişey demek istemiyorum.. Psikolog denilince akla ergenlik çağında bunalıma girmiş insanlarla konuşup havadan para kapan insanlar akla gelir ancak öyle birşey değildir bu meslek.. Kanserli hastalarla bire bir diyalog halinde olan, alkol ve madde bağımlısı insanların bırakması için yol gösteren, ailevi sorunları olan insanların tek tek bütün aile bireyleriyle özel olarak konuşup ortak bir çözüm yolu aramak bunlar başlıca yaptığımız işler bunların dışında toplum psikolojisi, kişisel gelişim seminerleri düzenleyenlerde psikologlardır.. Bir nevi yol göstericidir. Okullarda rehberlik görevi yapabilen insandır psikologlar.. Ancak ülkemizde çok değersiz bir insanmış gibi görülür.. Verdiğiniz paranın karşılığını mutlaka alacaksınızdır.

1|0
    0|0
    • Mesleğinize kesinlikle saygım var.Bana denk gelmemiş olabilir.Cevap için de teşekkürler :)

• rica ederim ama yararlı mı yararsız mı diye sormanız üzücü çünkü yararlı olmadığı kesinlikle söylenemez.

• Şimdiye kadar psikoloğa hiç gitmedim ve o dediğin ücret kadarsa çok iyi çünkü bunun 2-3 katını istediklerini biliyorum. Ancak gidenler memnun kalıyorlardı.

3|0
    0|0
  • seansı 250 tl olan bir psikoloğa da gittim.Sen kendi kafanda çözeceksin her şeyi.Kağıt üstündeki yaklaşımlar ile ruh ve beyinin tedavisi mümkün değildir.En iyisi kendi kendine düşünerek ve irdeleyerek ve en önemlisi de sorunları bir bütün olarak değil,parça parça çözmektir.

1|0
    0|0
    • aynen ben de psikoloğa gitmiş biri olarak senin düşüncelerine katılıyorum da seansına 250 tl verirken için gitmedi mi :/

• çok güzel söyledin..

• Guzel demissin kalla darisi bizim basimizaa

• en iyi psikolog yakın dost veya aile yakınlarıdır zaten onlara derdini anlatırsan hiç bi sıkıntın kalmaz

1|0
    0|0
  • olmasa o kadar adam gitmezdi

3|0
    0|0
  • Sen seçseydin ya. Daha ucuza seans verirdin işte. :)

2|0
    0|0
    • Yok ya uğraşılcak şey değil alanı çok geniş. :)

• Avukatlık artık mazide kaldı. Şimdi durumlarının pek iyi olmadığını biliyorum. Sen istediğine git tabii de o kadar zor bir bölüm okuyup da hakkını alamamak da saçmalık olur. Hayırlısı olsun.

• İnşallah..Hakim olmak istiyorum da onun da zor olduğunu biliyorum -__- Teşekkürler..

• o kadar para verip insanlar nasıl rahatlayabiliyorlar anlamış degilm.Birde diyetisyenler var o ayrı bir konu :))

1|0
    0|0
  • şinanay yavrum şinanay elleri görim elleri aileler çocuklarınızı pisten alınız lütfen gelin hanımın amcasından damat beye 4 tam altın !1!1111 düğünden yazıyorum beyler

1|0
    1|0
  • beni kimse ikna edemez. karşıyım ben. 50 lira 100 lira 5-10 sigara parası olabilir. ancak yinede vermem.

1|0
    1|0
  • Egerevrende herseyini rahatca konusabilecegin bir arkadasin varsa psikologa gerek kalmaz

1|0
    2|0
  • su ana kadar tanıgım butun psikologların psikoloji bozuk bence:)

1|0
    0|0
  • Benim gibi adamlar için psikolog şart.yoksa 1 Allahın kulu rahat gezemez dışarda

1|0
    0|0
  • Hayır asla

1|0
    2|0
  • Psikologa ne gidicem ayarlarimla oynayip iyice manyak edecek ondan sonra

1|0
    2|0
  • bazı şeyleri basitçe karalamamak gerekir. ben faydası olduğunu düşünüyorum ama tabii bu hepsi için geçerli değil. sanki bi yarısı bölümünü bitirmiş diplomasını almış ama adamın dünyadan haberi yok, senin derdini umursadığı yok, enerjisini neşesini heyecanını kaybetmiş.. sen çırpınıyorsun yardım diye ama o bir doktor edasıyla yaklaşıyor, sanki kremle ilaçla herşey bitecekmiş gibi.. ama bazıları da var ki herşeyini veriyor sana, öncelikle içtenlikle dinliyor, seni ikna ediyor, beynindeki zehirli düşüncelerden kurtarıyor seni.. düştüğün çukurdan çıkman için sana el veriyor ve seni uyarıyor benim yardımımı kabul edersen yardımcı olabilirim diye.. yoksa ben tek başıma seni kurtaramam diyor.. dediğim gibi gerçekten bu işi severek yapanları es geçmemek gerekir..

1|0
    0|0
    • Tabiki de öyle.Bu arada bu güzel cevapta niye gizlendin ki :) Teşekkür ederim.

• Yok erkekleri eklemiyorum,kabul de etmiyorum zaten..

• :)) tamam

Kızlar Ne Diyor 14

• ben burda bedava çalışıyorum haberiniz yok :((( ödiceksiniz alcam sizden paranızı emek bu emek nankörler :((

1|0
    0|0
    • Ay canım :( Bana bi ks indirimi yap gelıyım sana sınav stresım çok var:D

• bana da lazım bi seans sayın uzman psikolog :D

• hallederiz :D

• fena halde yere serildiğim bir devrede görüşmüşlüğüm var. kendilerinden; benim o zaman, o an için, düşünce sistemim şööle bir sarsılmış olduğu için düşünemediğim mantıklı şeyler duydum evet; ama öyle bir zamanda bile, cümlelerinin son derecede sıradan olduğunu düşündüm, bana birşey vermediğini. ama ortalama zekalı herhangi bir arkadaşımın akıl edemeyeceği, söyleyemeyeceği hiç birşey duymadım.

1|0
    0|0
  • Tabii ki yararlılar. Hayatında bir şeyleri yoluna sokmak için psikologlara ve psikiyatristlere ihtiyacı olan birçok insan var.

Bu, bir şekilde insan bilimi ve insan var olduğu sürece onlara da ihtiyaç olacak.

3|0
    0|0
    • Görüşün için teşekkürler..

• sağlıklı olduğumu nerde okudun?

• Seans basi (45 dk) 300 tl alanida var. İsinde profosyel olmasi cok onemli. Sonucta bazi seyleri hep gordugunuz birine anlatmak size rahatsizlik verebilir bu yuzden kapidan ciktiginizda hayatinizdan cikan birine anlatma ihtiyaci duymak normaldir.

1|0
    0|0
  • ben kafamda çözmedikten sonra kimse bana yardımcı olamaz , kızım okusaydın ya gelirdik kardeş indirimi yapardın :)

1|0
    1|0
    • Hukuk için bekliyorum canım,sen gayet normalsin tatlım benım:)

• İyi de parayi veren sen olmayacaktin ki catir catir kazanacaktin neden secmedin:/

Yarim saate 80tl veriyorum daha beter psikolojim bozuluyo ne yapacagimi bilemedim :-)

1|0
    1|0
    • Ay cidden için gitmiyor mu verirken:)) Recep ivedik'in psikolog sahnesi gibi oldu:D

• Ciddiyim malesef nasil verdim o parayi ben ona neler neler alirdim ah:) bi de sadece 10 dakika haa(yalniz nasil icime oturmussaa ahahha)

• İyi bi psikolog mu?hangi teknikleri uyguladı?dur ben eklıcem seni:D

• ben de baska seylere verilen paralari anlamiyorum. ama veriyorum :) kisisel fikrin bu. alttaki arkadasa tavrin yaklasimin hos degil. ucretsiz psikolog ta bulabilirsin. 1 tlye de bulursun okulunda. derdin paraysa ok.

2|0
    0|0
    • Evet bu benim kişisel fikrim.Arkadaşın da bana okuyan insanlarsınız nasıl böyle düşünüyorsunuz,mantıksız demeye hakkı yok. Size de iyi geceler.

• Psikolojik olarak sağlıklı olan insanların eleştiriye açık olmaları gerekir, hele ki buraya yazıyorsan kimse aynı fikirde olmak zorunda değil. Karşı şekilde verilen hiçbir cevapta saygısızlık yok

• Önce kafada çözmek lazım bazı şeyleri..

1|0
    0|0
  • kısmen :)

1|0
    0|0
  • isini iyi yapiyorsa evet.

1|0
    0|0
  • evet

1|0
    0|0
  • beybiii aşkolsun :D

1|0
    0|0
  • arkadaşım okuyan bilen gören insanlarsınız. nasıl gereksiz bi bölümmüş gibi bahsettiniz anlam veremedim. sağlıklı bireyin bile gitmesi gereklidir.

2|0
    0|0
    • Seansına 50 tl vermek aklına yatıyorsa siz gidersiniz.

• kel alaka şeyler söylüyorsunuz. paranızın olmaması ayrı, psikoloji'nin gereksizliğinden dem vurmak ayrı!

• Aynı şeyleri söylüyorum,psikologun 50tl'yi hak edicek bi yardımı olmadığını söylüyorum.Belli ki psikolog falansınız böyle ilgilendiğinize göre.Bundan sonraki cevaplarınızı yazsanız da okumıcam,iyi geceler.

• düzenli olarak gidilirse faydalı olabilecğini düşünüyorum.meslek olarak da süper seçmeyerek hata etmişsin ;)

1|0
    0|0
Yükleniyor...