Acil servise hangi durumlarda gidersiniz? Canınız tez mi ?

şu an acilde nöbetteyim, insanların g..tu ne kadar nazik anlatamam... parmağı uf oldu diye (ufak bi şiyrik) evinden kalkıp acillere gelen röntgen çektiren insanlar var ve içeri gülerek geliyorlar 3- 5 tane değil... çektiğimiz filmlerin 100 de 80 i sapasağlam insanlara ! acile gelen 5 hastanın 4 u acıllık değil ? kibrit yaktı dye itfaiye çağıran insan neyse böyle gereksiz bir şey için acile gelen insan da o dur... hastaneyi gereksiz yere meşgul et, yardıma muhtaç insanların hakkına gir, devleti zarara şok, bide gel burda biz senin bakıcınmışız gibi tavırlar yap... evet bunu yapanlar çocuklar değil yetişkin eşşek kadar insanlar ... 5 kişiden 4 unun g..tu nazik sanırım bu ülkede ya da çok cahil bir milletiz !

0|0
4|0

En İyi Kız Görüşü

• ben o konuda salak olanlardanım, ne zaman acile gideceğimi tek başıma kestiremiyorum. ömrümde üç kez acilden giriş yaptım hastaneye: ilkinde ateşim dinmeyince ablamın zoruyla gittim , hastaneye giderken eskişehir ayazını yememle birlikte düşmüş ateşim acilde ilk ölçümde 43 derece çıktı. böbrek iltihabı geçiriyormuşum ve havale sınırındaymışım meğer, heyhat! ikincisinde bileğimi çatlatınca bu nisan ayında, bu defa da annemin itelemesiyle gittim, ben hala fellik fellik randevu defteri boş bir ortopedist arıyordum oysa. üçüncü ve sonuncusu ise, hasta bir sokak kedisine yardım etmeye çalışırken veledin beni feci biçimde ısırması sonucu ihbar belgem eşliğinde kuduz aşısı vurdurmak için oldu.

yani üçünde de gerçekten acil bir durum vardı ve ben başkalarının uyandırması ile anca gittim. ilkyardım eğitimi almış adamım ya, acil servislerin gereksiz yere işgal edilmemesi gerektiği öyle bir işlemiş ki beynime, şuurum açıksa iyiyim kafasındayım hala:)

söylediklerinde haklı olduğunu, doktor tanıdıklarımın anlattıklarından biliyorum, hamile eşini 'karımın eli kaşınıyor' deyip acile getirenler bile mevcut bu ülkede maalesef.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kafamı çarparsam zorla götürürler..:) Bir defa da zehirlendiğimde gitmiştim..:)

Bir defasında taksi çarpmıştı gitmedim..:d Yavaş çarptı aslında da olsun.. Gitmek lazım böyle durumlarda..:)

Parmağı azıcık yara oldu diye giden arkadaşlara selam olsun :)

0|0
    0|0
  • çok sık giden bir insan değilim. hatta doğru dücgün hiç gitmedim. bi gün kalktıgımda yüzüm şişmiş balon gibi olmuş her tarafımı kırmızı sivilceler kaplamıştı gözlerim bile küçülmüştü.. o zaman gittim noluyo ya diye korkunçtum. o zaman da ameliyat olmuştum verilen ilaçlardan o hale gelmişim

0|0
    0|0
  • ben gitttim geçici felç geçirdim o zaman gitmiştim acile:(

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...