Prof sporcular bir bakar mısınız?

Merhabalar. İlk önce prof. sporcular yorum yaparsa çok sevinirim. Ben yaklaşık 1,5 yıldır düzenli olarak spor yapıyorum, 62 kilodan 51 e düşmüş durumdayım, boyumda 1.60. Geçen gün spor salonunda yapılan ölçümde yağ oranım %12 çıktı, eve geldim tartıda da aynı sonuç çıktı ikiside aynı şeyi gösteriyor. Ancak bana yağ oranım hiçte %12 gibi gelmiyor. Resimlerimden bakabilirsiniz, sizce yağ oranım kaç olabilir bu resimlere göre? Burada resim öncesinde kahve içtiğim için biraz daha göbekli çıkmış olabilirim, normalde daha düz duruyor.. İStediğim hafif kaslı bir karın ama benim karnım ne yaparsam yapayım kocaman duruyor sanki hiç istediğime ulaşamayacakmışım gibi hissediyorum. Siz de bir bakın, kaç olabilir yağ oranım gerçekten %12 mi? Bir de daha kilo vermem lazım mı?
http://hizliresim.com/89zY8d
http://hizliresim.com/2YaJjO

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• Bende pro. olarak tenis oynuyorum benim yağ oranım /10 çok fazla bir fark yok ama benimki daha sıkı falan duruyo senin karın bölgen gevşek bununla alakalı

1|0
    0|0
    • ben de çok severim tenisi, eskiden oynardım. çok güzel bir spor gerçekten :) peki ben kilo vermektense sıkılaştırıcı egzersizler yapsam istediğime ulaşırım diyorsun yani? kilo vermeye çalıştım ancak vücudum ideal kilomda olduğu için bir türlü veremedim ben de karnım istediğim gibi olamaz diye düşünmeye başladım..

• spor salonunda spor yaparak eritmeye çalışma.5-10 km doğada koş veya 3-5km

Erkekler Ne Diyor 6

• Bol bol mekik çek, genetik olarak karın yapın istediğine zor uyacak bir karın. Mekik ile kasları sertleştir ve sıkılaştır, kaslar karnını istediğin gibi toparlayacaktır ister istemez.

Ayrıca yanları inceltme hareketini biliyorsundur, 5 kg'lık dumbıl'lar ile yanları inceltme hareketi çalış.

1|0
    0|0
    • peki teşekkür ederim. peki bu yapılan ölçüm doğru bir ölçüm müdür yani bana yağ oranım %15-17 falan gibi geliyorda?

• bayanlarda kas yapmak erkeklere nazaran daha zordur, ama yapilmayacak diye bir kanun yok 1.5 senedir ne çalişiyorsunuz anlayamadim, karin bölgesinde bir ayricalik göremedim, ama squat ve leg pres calistiginiza bacak ve kalçalarinizin yerinde olduğuna inaniyorum, %12 yağ orani gördüğüm kadariyle sizde evet doğru bir oran, bunu daha da aşağiya çekmek istiyorsan, tuz şeker yağ ve kalitesiz karbonhidratlardan uzak durmalisin, bu işin %80'i beslenmedir, beyaz ekmek beyaz pirinç bunlari kesmelisin, sağlik topuyla yapilan hareketlere yönelmelisin, şunu da unutma %10 un altina inebilmek her baba yiğidin de harci değildir ki bu bir bayan olursa da tahtali köyde olur :) %10 idealdir bu rakamin altina inme, 1 haftaligina tuzu şekeri yaği kalitesiz karb'lari kes antremanlarina özen göster bel ve sirt hareketlerine dikkat et ve o 1 haftada oluşan muazzam sonucu gör sonra gel de ki karnim hala çok büyük.. 1 haftaliga diyete gir ve buraya tekrar cevap yaz. Sana bol sans

1|0
    0|0
    • peki teşekkür ederim. ben 1.5 senedir önce kilo verdim, yaklaşık 5-6 aydır karın için çalışıyorum ama bir düzene oturamadı maalesef okul nedeniyle. haftada 2 gün evde 2 gün salonda pilatesle karına ağırlık veriyorum. bu dediklerinizi de uygulayarak sporuma ağırlık vereceğim. derslerim nedeniyle istediğim değişikliği sağlayamıyordum ancak şu an okulum 15 gün tatile girmiş durumda, bu 15 günde bir değişim yapmak istiyorum.

• teşekkür ederim evet onları çok araştırıyorum zaten, evden o tür sporcuların videolarını açıp yapıyorum.. beslenme için de dediklerinize uyacağım :) ben sadece yağ oranımı daha düşürmeme gerek var mı onu merak ettim hani %16-17 gibi bir yağ oranım var gibi geliyor bana %12 lik görüntüm var mı anlayamadım...

• evet %12 gibi duruyor, tuz şeker yağ beyaz ekmek keserseniz daha da azalicak ve inceliceksin :)

• %12 yağ oranı kadınlar için çok başarılı bir oran.. yağ ölçümünü nasıl bir aletle yaptılar tarif eder misin mümkünse?

0|0
    0|0
    • diyetisyenlerde yaptırabilirsiniz, özel tartı var yağ kas ölçümü yapılıyor. ya da internetten de sipariş edebilirsiniz ama diyetisyen veya spor salonunda olanlar daha iyi ve doğru ölçüyor..

• ha anladım tamam :) spor salonunda diyetisyenlerin ölçüm yaptığı tartıyla ölçüm yaptılar %12 çıktı, pek inanamadım eve geldim evdeki tartıda tartıldım gene yağ oranımı aynı gösterdi.. ancak görüntü itibariyle sanki %15-17 gibi duruyor gibi geliyor bana o yüzden buraya da sormak istedim..

• bize ölçüm yapılan alet şu şekilde;
      çıplak ayakla çıkıyosun ve iki elinle de aletin tutamaçlarını tutuyosun.. basit baskül tarzında tartılar sağlıklı ölçüm yapamıyo maalesef.. ayrıca fotolara bakarsak 12 oran zor gibi sanki.. :(

• Fazla uğraşma etkiye tepki yapmasın (: şu an gayet güzel gibi

0|1
    0|0
  • yapın itibari ile hiç bir zaman öyle madonna karnı olmaz muhtemelen yüzünde oval hafif yanaklı birisin elinden bile belli :)

0|0
    0|0
    • yok yüzüm baya zayıf, eskiden daha zayıftı da şimdi biraz toparlandı

• bana bir mesaj yollar mısın bişeyler sormak istiyorum

• Uzaktan cekseydin biraz cok yakin fotolar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Yağ oranının %12'yle zerre alakası yok. %12 çook çok düşük bir sayı.. Buradaki yağ oranın %40 veya %45 çünkü etlerin var ve yağlar çok belli ediyor kendini.
    Benim belim çok ince yağ oranım %12 karşılaştırdım aramızda dağlar kadar fark var belin kalın. Ağırlığa yönelmeni tavsiye ederim mekik çek ağırlıklar çekerek karnını sıkılaştır. Çatlakların gözüküyor.

0|0
    0|0
    • %45 mi o. O? kilo vermeden bile %25 ti şimdi nasıl %45 olacak ki? 1.60 a 50 kiloyum hem, %45 olmam için 70 kilo falan olmam lazım herhalde. peki teşekkür ederim ağırlığa yöneleceğim.

• Canım ben senin yağ oranını oradan değil tüm vuct olarak hesapladım. Haa göbek yağ oranım diyorsan eğer 15-20 dir. Şu gerçek ki 12 olması mümkün değil ağırlığa yönel 12 olanlarda göbek yok ve bel son derece ince.

• peki çok teşekkür ederim. peki bu son yolladıklarıma göre tahminen kaç olabilir?

• çok yakın anlaşılmıyor ama kas yapmaya ağırlık ver bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...