Boşanma davalarındaki artışın sebepleri nelerdir?

Son yıllarda boşanma sayısındaki artışın hepimiz bir şekilde farkındayız. Genelleme yaparsak bu artışın sebebi ne olabilir. Ben kanaatim çalışan kadın sayısının artması ve buna bağlı olarak da hanımların kendilerine güvenmesi. Sizin bu konudaki fikirleriniz neler?

0|0
14|35

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 34

• ÖRNEK 1: En başta bir ilişkiye başlarken iki tarafın millet demesin kız veya erkek arkadaşı yok gibisinden ondan sonra bunlar birbirlerinin huyunu suyunu tam bilmeden ani evlilik kararı alırlar bunlar ilk başlarda bir heves için başlarlar genelde en çok boşanmalar flört aşamasında çıkan kişilerden oluşur genelde %90 bunlar evlenince ilk 3 ay cicim aylar ondan sonra birbirinden kurtulmak için mahkeme kapılarına dayanırlar

ÖRNEK 2: Elinde bir cep telefonu parklarda ya da banklarda otururlar işi yok gücü yok, cebinde 25 kabak çekirdeği 10 dirhem para hayatı toz pembe görür işte bu esnada enayi bir kız bulur onu bir taraf enayi bir taraf keriz hayattan ne beklentileri var ne başka bir şey ondan sonra aynı türkü çalar

ÖRNEK3: ondan sonra kız sıkılır dayanmaz ah bir erkek bulsam da ne olursa olsun derler ondan sonra balkonlara çıkarlar hiç sevdiği olmadığı halde kendi kendine sağa sola el sallar ondan sonra kaçar içeri bulur bir tane ayyaş hırsız , yada gider birinin üzerine kuma olur ondan sonra ah eşek kafam der

ÖRNEK 4:: bunlar el ele tutuşmayı arabada oturup durmadan hızlı mesaj yazarak sanki marifetmiş gibi gösterip millet sevgili görsün diye kendini kas katı gösterirler havalı havalı kibirli bir eda ile genelde bu tipler boşanma vakalarının en yoğun olduğu tiplerdir

ÖRNEK 5: Eline cep telefonunu alır gider parklarda sesi sona vererek sanki dünya ona bakıyormuş gibisinden bir de takım elbise kravatlı ne iş yapıyorsun desen işi yok, ahlak zaten yozlaşmış bu tip vakalarda kızlarda toplu gezerler bir kaç kişi sanki kendileri kraliçeymiş havasından ondan sonra bunlar arkadaş sevgili olurlar işte bunların ömrü de azdır tahtalı köye

ÖRNEK 6: Adamın kötü ahlakları had safhada , ya da evli olduğu halde gidip onunla yaşamaya kabul eden ya da kendinden yaşça büyük, ya da parası olduğu için parası için köpekleşen ya da sevdiğinden değil de sırf akşam eve poşetler dolusu yiyecek getirdiğinden yanında durur bir gün dara düşerse düşenin dostu olmaz derler ya işte o zaman karı bir tekme de ordan vurur

ÖRNEK 7: Sevgili değiştirmek marifet ise aslında bunun adı kepazeliktir kendini tanıyamamadır ya bir insanın duygularıyla oynama dürüst olacaksınız ya göründüğün gibi ol ya da olduğun gibi görün o zaman millet size adam bey hanım efendi sansın sizi ondan sonra gidip intihar ederler biri için sevgiliymişler güya sen intihar ettin diye adam gidip kendisini başkasına vurdurur adama nesi ölenle ölünmez misali Bir insan için intihara kalkışmak dünyanın en aptal duygusudur bunun adı kesinlikle sevgi değil maneviyat yoksunluğu , ahlak yoksunluğu, ne derseniz deyin kimse aşk acısından ölmez bunlar hep gelip geçici gerçek aşk Allah aşkı gerisi yalan

ÖRNEK 8: teknolojinin gelişmesine bağlı olarak msn, facebook gibi sitelerde eşleri takılırlar ondan sonra burda birine bir selam verirler bu ilişkide birbirinden tlf isterler ya sesinden etkilenirler konuşmasından sonra kocası yokken ya da karısı yokken alırlar eve

2|0
    0|0
  • Say say bitmez neyini sayayım yazdıklarım hepsi birbiriyle dolaylı bağlantılı anlayan zaten ne demek istediğimi anlar anlamayana gelince onun için ha bir kuru ekmektir Bunun için sevgiliymiş aşkmış bunlar hepsi gelip geçici kendinizi kandırmaktan eğer gerçekten şahsına ait bir insan var ve iki taraf güven içinde seviyorsa ve ilişkileri evlilik durumuna yönelik ise ve bu sadakata iki taraf rıza gösteriyor ve sadakatlarında saygı ve sevgi çerçevesinde bir beklentileri var ve mantıklı yönden baktığında herkesin olur demesi ve gerek iki tarafın ailesi ve kişilikleriyle ilgili herhangi bir suizan oluşmuyorsa bu evliliğin işte ta kendisidir yoksa nüfus cüzdanında evli diye yazılmasının bir anlamı yok ki

1|0
    0|0
  • sadakatsizlik

bayanların iş hayatına atılması

internet

aşırı özgürlük

1|0
    0|0
  • bu aralar kızların hiç olmadığı kadar evliliğe düşkün olmaları erkekleri acele kararlar vermek zorunda bırakıyor. adam askerden gelirgelmez evlenmek istiyor. yoksa kızın talipleri çok - muş -her gün onu eve istemeye geliyolar - mış- erkek elini çabuk tutsun -muş- adam bi karişerini oturtsun önce bi. bi düşünsün taşınsın seni evlenecek kadar seviyo mu. yok efendim olur mu iç öyle seviyosa evlenecek. evlenmeden de vermem zaten. e erkekte hormonlar tavan tabi. ne derse kabul hanım kızımız. evlendikten sonra bakıyo ki çok da matah bişey değil be abi. giriyosun çıkıyosun, çuval gibi yatıyo zaten, iki dakkada bitiyo işim. sonra tartışmalar kavgalar tabi ardısıra. ohooop hakimin karşısındasın şiddetli geçi(ri)msizlik. yatakta başlamayan ilişki yatakta biter. hadi hayırlı traşlar

1|0
    0|0
    • Yanlış anlamadıysam evlilik öncesinde birliktelik olmadığından sıkıntı yaşandığını öne sürmüşsünüz. Uzun yıllar süren evliliklerin hiç birinde böyle bir durum yok. Dedelerimiz ninelerimiz gayette güzel yürütüyorlar yürütmüşler.

• şuna evlenmek işime hiç gelmiyor, kızlar da keşke öylşe olsa da ben işime baksam desene niye allayıp pulluyorsun.

• Kadının çalışması ve özgürlüğünü biraz daha elinde tutması buna cesaret kaynağı olabilir. Güzel bir şey de ama asıl sıkıntı eskiden beri süregelen insanların ne istediklerini bilmemesi. Benim evlenme hayali olanlarda ilk dikkatimi çeken (en azından erkeklerde) rahat bir cinsel hayata kavuşacak olmalarının verdiği mutluluk oluyor. Evlilik sadece cinsel hayattan ibaretse, tecavüz de (yuva yıkılması) kaçınılmaz oluyor demek ki.

1|0
    0|0
  • boşanma davaları tüm davalara oranı nerdeyse %15'ten fazladır. kendi gözlemim,

açılan boşanma davalarının büyük bir bölümü aldatma nedeniyle olmakta. ikinci sırada şiddet ve darp, üçüncü sırada alkol, kumar gibi buna bağlı maddi ve manevi geçimsizlik, en son sırada da eşlerin birbiriyle uyumsuzlukları, anlaşamamaları nedeniyle boşanma

1|0
    0|0
    • Hukukla mı ilgilisiniz?

• Peki boşanmaktan vazgeçenler oluyor mu?

• bize gelenler zaten büyük sorunları olan kişiler olduğundan, pek vazgeçen olmuyor ama arada az da olsa vazgeçen oluyor. mesala birisinde hem kadın, hemde erkek birbirini aldatmışlar, boşanma davasından vazgeçmişlerdi.

• Hanımların kendine güvenmesi bir etken bence de ama iletişim araçlarının artması, ulaşımın kolaylaşması olabilir. Çevremde görebiliyorum adam aynı gün işe diye uçağa atlayıp sevgilisiyle yatıp akşam normal işten döner gibi eve gelebiliyor. Eee tabi aldatmalar da bir şekilde ilişkiye sirayet ediyor, yakalanırsa muhtemelen direkt bitiyor yakalanmazsa da ilişkiden soğuduğu için yavaş yavaş bitiyor evlilik.

Bir de tabi birbirini tanımadan sadece çıkarken takınılan maskelerle birbirini tanıyan daha doğrusu tanıdığını sananlar var bunlar da evlenince bir süre sonra şiddetli geçimsizlik oluyor.

Evlenmeden birlikte bir müddet yaşanması evlilik süresini arttıracaktır diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • kimse kimsenin kahrını çekemiyo

1|0
    0|0
  • sorunuza ve verdigin örneklemeye bakarsak, kıçınızı kurtarmak için bizlerle evlilik yaptiginiz. ve iyi bir iş karşısında bizi sattığınızı görüyorum. buda demektir ki, öz güven ile satış arasında fark var lafa gelince kadın erkek eşit, ama elinize geçen ilk fırsatta bunu yapan kadın çok, neyse daha ağır konuşmayalım. anlayan anlar zaten.

1|0
    0|0
    • Kadın dayak yer aldatılır aşağılanır ama bunlara ses çıkaramazdı. Çünkü ayakları üzerinde durmak nedir bilmiyordu çoğu kadın önceden. Sizin bahsettiğiniz benim açıklamamdan çok daha farklı bir durum. İyi bir iş bulduğu için eşine farklı gözle bakan insan çiğdir zaten.

• ben dayagıda, aldatılmayıda savunan birisi degilim. bunları yapanın cinsiyeti, meslegi ne olursa olsun ŞEREFSİZ'dir ama ekonomik özgürlüğünü eline alıp, koca eline bakmayan ve sonrasında, ben kazanıyorum afra tafrasına giren kadın o kadar çok ki. o kadın boşanması daha hayırlı, defolsun gitsin..

• aynen dediğin gibi. çalışan kadın kendine güveniyor, erkeğin eline bakmadığı için rahat oluyor.

tamamen buna bağlı.

1|0
    0|0
  • bu tüketim çılgınlığı içinde normaldir. insanlar en küçük harekette etkilenip mantıksız kararlar almakta,ve hayatı yüzeysel yaşamaktalar. çoğu hayatı özümsemeden yaşadıkları için ancak yaşayacak derin yaralarla kendilerine gelebiliyor. ondan sonra da ayıkla princin taşını:)

1|0
    0|0
  • kadın iş hayatında olması iyi bişey.. ama kadının kazandıgı para evde ortak olarak toplanılmıosa bi havuzda birikmiosa yanı kadın kendi param diosa ilk fitil yakıldı demektir...

1|0
    0|0
    • çalışan kadın para makinesi olarak görülüp evleniliyor bu yüzden de kompleks eziklik vs acısını kadından çıkarıyor.

• Evet bir çoğunda maddi sebep olduğu gibi

manevi sebeplerde var.

Sonuçta ,insanlar kahır çekmek istemiyor

ve ayrılıyor.

1|0
    0|0
  • Böyle her birini seven karşısındakinin mükemmel olduğunu düşünüyor ona toz kondurmuyor sonra hata yaptığını anlıyor , Basit. Gir bu sitedeki aşk şeylerini oku daha iyi anlarsın

1|0
    0|0
  • kadınların beklentilerinin yüksek olması iş hayatına atılıp ekonomik özgürlüklerini ele almaları ama şunu unutuyolar Allah kadınlara boşanma hakkı vermemiştir:)araştırıp ögrenebilirsiniz Allah biliyo tabi kadınların ne olduklarını

1|0
    1|0
    • Allah kadınlara boşanma hakkı vermemiştir nedir ya: >>> İslam vermemiştir diyeceksin. Şeriat kurallarına göre yaşamadığımıza ve din i hayatımızın merkezine koymadığımız için aslolan yasalardır. Yasa verir : >

• sen müslüman olmayabilirsin.Ben müslüman olanlar için söyledim.

• onun da etkisi var ama bence en önemli sebep,tahammülsüzlük.artık hiç kimse alternatifsiz değil.amaaaan bunun mu kahrını çekicem elimi sallasam ellisi durumları.çekirdek aileden uzaklaşmaların da etkisi çok fazla bence.

1|0
    0|0
  • bunun en buyuk sebepleri evlnedikteden sonra eşlerin gerek ailesel gerekse iyi tanıyamamanın vermiş olduğu skıntılarlardan kanaklanmaktadır.

1|0
    0|0
  • Boynuz

1|0
    0|0
  • kadınlar günde 4000 kelime konuşurlarmış ve bunun yüzde seksenini kocalarına harcıyolar bu ollabilir artan nufusla orantılı olarak boşanmalarda artıyor...

1|0
    0|0
  • facebook buna etkendir emin ol

2|0
    0|0
  • uzun soluklu flört dönemi

1|0
    0|0
  • kesinlikle vede tartışmasız tv dizileri..

1|0
    0|0
  • 1-internet

2-türk dizileri

3-ben annem nenem gibi olmam güdüsü

1|0
    0|0
  • sonradan fark edilen zeka farkı :)

1|0
    0|0
  • evlilik bir dengedir dengeyi tutturamadığın zaman sonuçlardan bir tanesi oluyor boşanma,

1|0
    0|0
  • çünkü türk kızları evlendikten sonra fena kilo alıyo çirklinleşiyor gözümüz dışarıya kayıyo

1|0
    1|0
    • kilo almasa da kayıor.kadın güzel olsa bile sırf egonuz için gidip daha tipsiz kadına benzemeyen şekilsizlerle beraber oluyorsunuz.

• yok canım ben öyle erkeklerden değilim mutlaka güzel kadınla aldatırım.. eşimi ondan daha çirkin bi kadınla aldatacak erkeklerden değilim :P

• Mutlu ve uzun evlilik için BOK gibi paranız olması gerek.

1|0
    0|0
  • insanlardaki tahammülsüzlük

1|0
    0|0
  • Ailelerin aşırı müdahale etmeleri.Evli çiftlerin sorunlarını 3. sahıslara iletmeleri.

1|0
    0|0
  • evlenmek bı halt zannedılıo. artık ben ayrı eve cıkım demek gıbı bişi oldu. kuruma saygı yok.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 14

• Aşk evlilikleri yeterince düşünülmeden yapılan evlilikler oluyor genelde ileriye bakılmadan sadece bugünün şartları ile yapıldığı için ortak yaşama geçildiğinde sorunlar ağır geliyor .Çünkü sevgililer sadece bugünü düşünmüşler gelecekleri için bir hayat planlanı oluşturmamışlar .

Bende bunu gördüm 15 temmuzda evlenecektim ama erteledim.

1|0
    0|0
  • bence cinsel tatminsizlik . arayışlar . karşılıklı birbirine yetememe . ve erkeklerin çalışan kadınlardan aynı zamanda ev hanımı gibi olmasını beklemesi . erkeklerdeki ilgisizlik , odunluk falan

1|0
    0|0
  • Artık kimse kendi hayatını hiçkimse için mahfetmek istemiyor. Hayata 1 kere geldiklerinin farkındalar ve şu dönemde dinin etkisi de azaldı. Toplumsal baskılar da azaldı. Bir kişinin anlaşamaması durumunda artık boşanmaması için hiçbir sebep yok. Toplumda eskiden erkekler hep kadına; boşarım seni böyle yaparsan yok böyle olmazsan diye tehtid edermiş eskiden. Kendileri de en ufak birşeye evi terketme eğilimindeydiler. Kadınlar bilinçlendi artık ben başkası gibi yaşayamam ben gereksiz yere susamam inceldiği yerden kopsun dediklerinden mütevellit. Ama bence bununla beraber artık erkeklerde ciddi düzelmeler var. Devrim sayılır.

0|0
    0|0
  • kültür yozlaşması

1|0
    0|0
  • iki tarafta da birbirlerine saygı kalmamış,

Kadın artık ayakları üzerinde durabildiği için çekmiyor sıkıntı falan

1|0
    0|0
  • tahammülsüzlük..

1|0
    0|0
  • tahammülsüzlük, sıkıya gelememek.

1|0
    0|0
  • Artis mi ne artisi?

1|0
    0|0
  • Lap diye evlenmek sanki koca kaçıyo bi dur tanı bakalım öyle hemen evlenince boşanıyorlar haliyle

1|0
    0|0
  • en doğrusunu yapıyorlar.

1|0
    0|0
  • hızlı ve yanlış eş tercihi bence

1|0
    0|0
    • Düşünmeden evlenip, düşünmeden boşanıyorlar.

• tabikii yani evlilik bi sorumluluk ama bazılarına oyun gibi geliyo sanırm

• bilmem kardeşim allah bizi o tür kötü olaylardan korusun

1|0
    1|0
  • Bence ana neden insanların bencilleşmesi.

0|0
    0|0
  • Zaman eskisi gibi değil ki artık.

Mesela benim annemle babam da boşanacaklar, konuşuyorlar sürekli kardeşimle ve benimle.

Sebebini sordum. "Artık siz de büyüdünüz, babanla benim düşüncelerimiz çok farklı.Ben sosyalim, geziyorum, kurslara yazılıyorum, kendimi geliştirmek için elimden geleni yapıyorum ama babanız tam zıttım. Ona kalsa bütün gün evde oturayım, kendimi geliştirmek için hiçbir şey yapmayayım" diyor. E haklı anneciğim. Biz de saygı duyuyoruz kararlarına.

2|0
    0|0
    • Zor bir durum ama boşanmayı gerektirecek kadar büyük mü bilemedim. Umarım böyle daha mutlu olurlar.

• Sürekli tartışmalarından iyi.

• Kesinlikle boşanmayı gerektirecek durumlardan biridir. Çekilecek gibi değil insanın hayat arkadaşıyla zıtlaşıp durması

Yükleniyor...