Bir markanın orjinalini alamıyorsanız, sahtesini alır mısınız?

bir markanın, çok beğendiğiniz orjinal ürününü alır mısınız yoksa sahtesini mi alırsınız.

• Hayır, gerçeğini alamıyorsam sahtesini de almam
    55% (16)57% (8)56% (24)Oy Ver
  • Enayimiyim orjinaline o kadar para verecek, sahtesini alırım.
    17% (5)29% (4)21% (9)Oy Ver
  • Şöyleki;
    3% (1)0% (0)2% (1)Oy Ver
  • Marka merakım yok, ilgilenmem.
    25% (7)14% (2)21% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
25|21

En İyi Erkek Görüşü

• emek hırsızı değilim ama bir emeğe, olması gereken hakkından kat ve kat fazla para ödeyecek kadar da enayi değilim.

2|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 25

• D yi seçtim çünki marka merağı yok.Bazen pazardan alırım bazen anne annemin eteklerini bile giyerim bazen second hand shoplardan alış veriş yaparım bazen markalı bazen markasız.Bana yakışanı alırım.Markası önemli değil.

1|1
    0|0
    • aynen öyle. kimileri var marka giyinir ama yakışmaz kimileri var gider pazardan veya herhangi biyerden alır marka giyinenlere bin basar.

• Bence insan böyle şeylere takılmamalı..Ben köyüme gidince takıyorum kara lastiği altında bir basma etek kafamda annemin veya anneanenmin yazması al sana moda :).Bence insan bu tür şeylerle kafayı fazla yoruyorlar.İnsan kendine yakışanı giymeli.İyi pazarlar dilerim.

• hiiç marka takıntım yoktur ne hoşuma giderse onu alırım.

0|1
    0|0
  • Almam.

0|1
    0|0
  • A.

0|1
    0|0
  • gerceğini alamıyorsam sahtesinide almam.cünkü sahtesi cidden cok berbat duruyor misal.. link

0|1
    0|0
  • kesinlikle sahte almam sahte mal kullanmak en basinda hirsizlik yani hermes canta alamiyorsam beymen alirim ne olacak? Louboutin giyemiyorsam nine west var, roberto cavalli yoksa zara var...

0|1
    0|0
  • Sahtesiyle itinayla ilgilenilir.

0|1
    0|0
  • begensemde almam

0|1
    0|0
  • gercegini alamıyosam milleti enayi yerine kpyup sahtesini almanın anlamı yok. pradaya param yetmiyosa mangodan giyinirim ben de.

0|1
    0|0
  • belli markaları kalitesi için alırım bu yüzden de taklit ürününü almam ammaa sırrf zevk içinse belki alabilirm

0|1
    0|0

0|1
    0|0
  • hyr tabıkı almam su suca ortaklıktır tamamen onlar korsan seyller yapuıp satı yolar bızde alıp aletmı olalım suca paraya kıyar alırım kımsenın hahkını yememk lazım emege saygı

0|1
    0|0
  • özellikle marka olsun diye almam ama o anda mağzada görüp beğendysem alırım kısacası marka takntm yok ilgilenmem

0|1
    0|0
  • Gerçegini aliyorum, hevesimi aldim herseyden su an halen onalri kullaniyorum bi daha da almam zaten

0|1
    0|0
  • Marka olması önemli değil valla beğendikten sonra her türlüsünü alırım.

0|1
    0|0
  • almam. markasız bişey alırım yinede sahtesini almam.

0|1
    0|0
  • ben almam.

0|1
    0|0
  • gercegını alamıyorsam sahtesını almam

0|1
    0|0
  • Hayır almam..

0|1
    0|0
  • Çok belli değilse neden olmasın?

0|1
    0|0
  • Sahte yada marka beni ilgilendirmez takintim yoktur..o az begendiysem alirim :)

0|1
    0|0
  • Değişir mesela gucci bir çantanın çakmasını almam belli olur ama polonun çakmasını falan alirim

0|1
    0|0
  • Hayır almam. Markasız bir şey alırım ama sahte almayı sevmiyorum.

0|1
    0|0

0|0
    0|0
  • alırım :D

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 20

• yabancılar bizim ürünlerin sahtesini alıp gelecek dövizi azaltıyorlar. yerli ürünler haricindekilerin sahtesini alırım. ama bu özellikle giysi olur.

0|1
    0|0
  • Çoook birebirse belki

0|1
    0|0
  • orjinalini alıyoruz die alıyoruz ama ben orjinal oluduğunu sanmıyorum 2 yıkıyosun cartayı çekiyo

0|1
    0|0
  • Almam. Zaten marka kaliteli giyinmek değil sosyal statü kazandığını düşünmektir(kazanmazsın,sadece havasına girersin). Ne demişler marka 2 liralık ürünü 152 liraya satabilme sanatıdır...

0|1
    0|0
  • ucuz mal alacak akdar zengin değilim

0|1
    1|0
  • yada ben şöle diim orjinal diye aldıgınız ürünün orjinalliğinden eminmisiniz

0|1
    0|0
  • Marka merakım yok , ilgilenmem . Yakışanı alırım .

0|1
    0|0
  • Ucuza para vermem

0|1
    0|0
  • Orjinal olmalı. Yoksa almam.

0|1
    0|0
  • Almam

0|1
    0|0
  • yeterki yakıssın :D ama genelde cakma pek sevmiyorm

0|1
    0|0
  • saat için ise alırım evet çünkü 10000$ veremem. ama diğer herşeyin orjinalini alırım.

0|1
    0|0
  • Sadece parfüm.Orjinalinden bile güzel yapıyor adamlar :)

0|1
    0|0
  • sahtesini almam ama markalı ona benzeyen bir başka ürünü tercih ederim

0|1
    0|0
  • asla almam mal mıyım çakma giycem, dandik marka alırım yine çakma almam

0|1
    0|0
  • E hiç biri

0|1
    0|0
  • mesala adidas alamıyorsam abibas almam nixe de almam:D