Yanınıza dilenci gelse kovar mısınız?

Bı hadisi şerif okudum kitapta. bı kadının yanına kara kedı gelmış.mıyavlayıp durmuş.kadında tekmeleyıp kovmuş.ama o kedı deglmş.ötekı dunyadan gelen bırıymış.ınsan mış ama kedı kılıgına grmş.ımtıhan ıcındeymış kadın.yemek vercek mı yoksa kovcak mı dıye gonderılmş.bnde korkuyorum yanma bırı gelıp para ısteynce yok demeye. 1 kurusta olsa verın sakn yanınızdan kovmayn

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Param varsa kesnlikle veririm. Eli ayağı tutsa bile veririrm muhtaç durumda diilse o benim hakkımı yemiş olur, muhtaç durumdada olabilir ihtimali için vermek gerekir.

Çünkü " eli ayağı tutsa bile bi iş bulamamıştır o anda açtır !" işte ozaman helali hoş olsun ..

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• ben dilenene kolay kolay vermem.. görüyoruz tv'de sakal bırakıyor veya örtünüyor sakat numarası yapıyor veya bebeğini yanına alı öyle istismar yapıyorlar.. zabıta bakıyor sakat skat değil sapa sağlam, bebekli kadına bakıyorlar çoğu oyuncak bebek çıkıyor.. üzerlerini arıyorlar kiminde 1000 lira kiminde çok daha fazla kiminde banka cücdanları çıkıyor.. kimide lüks arabayla geliyorlar.. bunlar hep vaki.. onun için dinen de makbulü dilenmeyeni bulup vereceksin..

1|0
    0|0
  • ben hiç bir zaman kovmam elimden geldiğince yardım ederim belki de Allah tarafından gönderilmiş olabilir bu benim sınavım olabilir düşüncesiyle ve insanlara yardım etmeyi sevdiğimden asla kovmam.

0|0
    0|0
  • iyilik; yüzlerinizi kah garba, kah şarka döndürmek değildir. esas olan iyilik odur ki: allah’a, ahiret gününe, peygamberlere , kitaplara, meleklere iman edesiniz ve yetime, yoksula, yolda kalmışa, yüz kızartıp isteyene ve kölenin hürriyetine tasadduk edesiniz. namazını doğru kılan, zekatını veren, ahdine vefa eden, bir de zor hastalıkta ve harbin şiddetlendiği zamanlarda sabredenler kurtulmuştur. allah’tan sakınanlar bunlardır. ( bakara suresinden bir ayet ) yüz kızartıp isteyene diyor gerçekten ihtiyacı olan insan gözlerine yüzüne bakamaz kafası eğik olur ama dilenciler gözlerinin içine bakıyorlar bu işi meslek haline getirmiş kişiler para vermen içinde çeşitli duygu sömürüleri yapıyorlar madem ki vermek istiyorsun 1 ekmek parası verebilirsin o da Allah rızası dediği için Allah'ın adını andığı için

0|0
    0|0
  • bunlar hurafe şeyler çocuğum...fiziksel olarak imkansız :D kedi insanmış fasa fiso ... karşıma dilenci çıktığında durumum müsaitse yardımcı olmaya çalışırım. ama bir defa nike ayakkabılı dilenci çıktı karşıma, ben utandım :D bir defada para ver yoksa seni bıçaklarım diyor i*ne, küçük çocuk birde dövecektim az kalsın...

0|0
    0|0
  • çalışabilecek durumdaysa kovarım

0|0
    0|0
  • ben veririm. Sebebi ise 100 dilencinin içinde 1 tanesi imtihan veya Hızır olabilir diye. Hem dilenci ayağına kadar gelmiş, yani ayağına kadar hayır yapma imkanı tanınmış sana. Hem sadaka, kazayı belayı def eder, hem de ömrü bereketlendirir. 99 çingeneye, 1 tane geröek muhtacı bulmak için bile verilir.

0|0
    0|0
  • dinimizde dilenmek haram. gitsin bişeyler satsın çalışsın.

1|0
    0|0
  • devam et derim. dilencinin duası kabul olsa dilenmezdi.

0|0
    0|0
  • Kovmam.Çalıştırırım.

0|0
    0|0
  • Yanlış bu Hadis-i Şerif.Böyle birşey yok.

1|0
    0|0
  • Ben kovmam ama para felan da vermem. Bir dilencinin arkadamdan beddua ettiğini hatırlıyorum.

0|0
    0|0
  • kovmam sonuçta insan bişey de vermem.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Açıkçası gerçekten düşkün olanın hali belli oluyor. Genç adamlar geliyor daha 30unda. Niye vereyim niye çalışmıyor? Çalışsın,en de bunu tembih ediyorum. Ama gerçekten kötü görünüyorsa veriyorum.

0|0
    0|0
  • Para vermediğin zaman kızıp laf söyleyenlere bayılıyorum.

0|0
    0|0
  • bunu bende duymuştum o nedenle asla kovalamam hiç olmadı bişey veremesemde dua ederım yani

0|0
    0|0
Yükleniyor...