Pilates kas yapar mı ?

ben pilatese baslamak istiyorum evde. 173 boyum var 52 kiloyum. zayıf gibi gelio kulaga ama sırf yag kas cok az var. kasa cevirmek istiyorum o yagları. sizce gunde 20 dakika haftada 5 gun pilates etki gosterir mi ? gosterirse ne kadar surede?tesekkurler!

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Pilates düşük ağırlık hatta ağırlıksızda yapıldığı için kaslarda gelişim eğil sıkılaşma yapar.

Ağırlık arttırırsan beslenmende iyi olursa hem sıkılaşma hem kas gelişimi gerçekleşir.

Günde 20 dakika pilates sadece metabolizma hızınızı arttırabilir onun dışında pek bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum.

Kas gelişimi için en az 2-3 ay gerekir.Yağ yakımı her zaman yapılabilir,ama sonuçları gene bir kaç ay içersinide belirginleşir.

Okudugum kadarıyla pek bir bilgi ve tecrübe birikimin yok,pilates yapmak istiyorsanız bir spor salonunda bir profesyonelden yardım alarak başlamanı öneririm,öğrendikten tecrübe edindikten sonra evinde gerekli ekipmanlarıda alırsan devam ettirirsin.

Dipnot; Yağı kasa çevirmek diye bir şey yoktur,yağ hücresi yağ hücresi kas hücresi kas hücresidir.Kas dokuları,kas hücreleri proteinlerden inşa edilir.

0|0
    0|0
    • işte yağları yok edip yerine kas yapiim demek istedim. protein alımım az benim o da sorun olucak gibi :/

Erkekler Ne Diyor 11

• Yağı kasa çevirmek diye bir şey yoktur. Yağı yakıp sonra da üzerine kas yapabilirsin istersen ama yağ kasa dönüşmez. Aynı anda hem kas yapıp hem yağ yakmak mümkündür lakin kişinin metabolizmasına ve de çok çok disiplinli beslenmeye bağlıdır. yani istediğin kadar antreman yap, beslenmen düzgün değilse istediğin sonuca ulaşamazsın. pilates hakkında hiçbir bilgim yok lakin iyi bir vücudun %30'u antreman, %70'i beslenme ve düzenli yaşamdır.

0|0
    0|0
  • Vücudunu sıkılaştırır ve hafiften kas yaparsın. Ağırlıksız olduğu için kaslarda pek belirgin bir gelişme görülmez fakat formda ve sıkı bir vücuda sahip olursun.

0|0
    0|0
  • yapar yapar ama hızlı bir gelişme bekleme. dediğin süre çok az, bunun yanında en az bi o kadar da kardiyo antremanı yapman lazım yağları eritmek için. pilates ise uzun ve kaliteli kas yapmana yardımcı olacak. biraz da güç antremanı yapsan çok daha verimli olurdu aslında. iyi beslenmeyi unutma.

0|0
    0|0
  • benim bildiğim ve öğrendiğim kadarıyla pilates iç kasları kuvvetlendirir buda kırık ve çıkmalaraın daha az indirmesine yardımcı olur . futbolcular haftada birgün salon antrmanı sırasında 30-35 dk pilates topuyla çalışırlar iç kaslarını kuvvetlendirmek ve maçta oluşan sakatlıkları engellemek için..

0|0
    0|0
  • patates yağ yapar onu biliom

1|0
    0|0
  • Çok zayıfsın zaten beyb. Nerende yağ var merak ettim

0|0
    0|0
    • zayıflıkla fitlik aynı sey degil maalesef.

• bunu demedim ki . Kilo almaya ihtiyacın olduğunu söylüyorum

• simdi kilo alırsam yağ olarak alıcam spor yaparak alayım ki kas olarak almıs oliim. amacım bu. gerci kilo almaya ihtiyacım yok sagllıklıyım gayt.

• hem ağırlık çalış hem pilates yap hem kardiyo yap.

0|0
    0|0
  • sıklaşmayı sağlar,faydalı olur sanırsam:)

0|0
    0|0
  • kalçalara yarıyor. benim arkadas yapıyordu

0|0
    0|0
  • Napcaksın kası bacım?:)

0|0
    0|0
  • yapmaz. belkı karın kaslarına yarar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bir kaç sene önce pilates yaptım hem de özel ders falan yooktu nefes egzersizleriyle 1-2 ayda karın kaslarım olmuştu...ama tekniği iyice öğren kaburgalarını açmamaya dikkat et kas yapmak istediğin yeri sıkarak çalış.

0|0
    0|0
  • yaptığın andan itibaren etkisini hissedersin zaten vücudunun sıkılaştığını falan ama bırakırsan kaslar çekiliyo sürekli yapmalısın spor...

0|0
    0|0
  • evet kollarım kaslandı benim gitgide bacaklarım sıkılaştı ve aynı şekilde kaslandı

0|0
    0|0
  • geçen sene yapıyodum karın kası yaptım ama ilk yaptığımda ertesi gün gülemedim karnım et kırdı :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...