Siz Kanuni olsaydınız

baktınız ki Viyana'ya kadar yaklaşıyorsunuz.Ancak bir şekilde ördükleri duvarlara artık eskisi gibi toplarınız etki etmiyor.Viyana'yı ele geçirmek için ne yapardınız?

Güncellemeler:
İçeriye sızmalarda başarısız olmuş.
Aslında benim bu işe bir cevabım var arkadaşlar.Cevabı da Hezarfen Ahmet Çelebi vermiş zaten bence.Bazen düşünürdüm.Düşünün ki kuş tüyünden kanatları takmış yüzlerce asker.Gerekli hesaplamalar yapılarak yeterli yükseklikteki birkaç kuleden içine barut yüklü toplarla havalansalardı.Hedeflerin birazcık berisine üstüne doğru geldiklerinde de o topların fitilini ateşleyip o binalara bırakmış olsalardı.İndiklerinde de şehrin arka taraflarına ve tam ortasnıa inmiş olurlardı.O dönem çoğu asker düşman
ile çarpışmak için önde olurdu.Yani şehrin yöneticilerinin yanında fazla asker bulunmazdı ve kolayca ele geçirilebilirlerdi.Ana yönetimi ele geçmiş olan şehrinde savunması çökerdi.Bizde ilk hava kuvvetlerini elde etmiş olurduk.Sizce çok mu hayalperestçe düşünüyorum :D Hezarfen'e de o dönem bu dediğim ihtimali tahmin eden topçu sınıfının engel olduğunu düşünüyorum.Siz ne dersiniz?

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Kanuni Sultan Sülayman kuşatma için gitmemişti Viyana'ya, Almanya üzerine yürümüş, Alman Kralı Shalke savaşı göze alamayınca, buraya kadar gelmişken Viyana'yı kuşatayım demiştir :) , kuşatmaya hazırlıklı gitse kesinlikle alırdı ama bence Yavuz döneminde Osmanlı zaten ulaşması gerektiği kadar sınıra ulaşmıştı, Kanuni ve sonraki dönemde, fetih dışında iç sorunlarla mucade edilse Osmanlının ömrü daha uzun olurdu

0|0
    0|0
    • Hayır kuşatmaya gitti.Ancak kış olduğu için ağır topları bırakmak zorunda kaldı.Ancak sonraki dediğin kısım öyle buraya kadar gelmişken saldırmadan olmaz hesabı.Ancak sonradan ciddi olarak birkaç yüklenişinde de sonuç alamadı.Doğru diyorsun.Stratejik genişleme sınırlarına dayanmıştı.Ancak Viyana bunu zorlamaya değerdi.Çünkü orayı alan Avrupa'nın merkezine oturmuş olurdu.Orada sağlam üstleneni kolayına kimse çıkaramaz.Bir tarafını da Anadolu'ya dayamış zaten.Ohh :)

• :) senin bildiğinle benim yanlışım düzelmiş oldu :) Türk tarihini özellikle Osmanlı tarihini(Sokullu'nun ölümüne kadar) çok severim , Tarih çekiyor insanı :)

• Aynen.Çekiyor evet :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 5

• Hiçbir şey yapamazdın, çünkü o topları güçlendirecek teknoloji Osmanlı'da değil Batı Avrupa'da gelişecekti. Kanuni değil Allah olman lazımdı

0|0
    0|0
  • Kimyasal silah olsaydı iyi olurdu.

0|0
    0|0
  • Bir daha sefer düzlenlerdim oraya.

0|0
    0|0
  • Kuşatmaya devam ederdim..

0|0
    0|0
  • geri çekilirdim.Askerlerimi harcayacak değilim ya...Daha iyi hazırlanıp önümdeki maçlara bakardım

0|0
    0|0
    • Ama sen geri çekildikçe karşı taraf daha iyi takviye yapıyor.İşin kötü tarafı ördükleri duvar tekniğiyle senin en güçlü silahın olan topları etkisiz kılmışlar.

• Ama o mevki önemli bir mevki.Oray ıalırsan tüm Avrupa ayaklarının dibinde.Baltık Denizi'ne ve ötesine gidebilme imkanın var.

• kardeşim olmuyorsa zorlamayacaksın.Hem sen bana orduyu orda veriyorsun.Daha iyi hazırlardım ben orduyu ora için.

Yükleniyor...