Dinime dört elle sarılmak istiyorum ancak bu pek mümkün değil. Bu konuda ne yapabilirim?

Ben dinime dört elle sarılmak istiyorum ancak bu pek mümkün değil. Çünkü çevremde beni anlayacak ve bana yardımcı olacak kimse yok. Yanlış anlaşılmasın. Yalnız değilim. Ancak ne arkadaşlarım arasında ne de ailemde dini bilgisi çok olan kimse yok. 21 Yaşındayım. Kapanmayı çok isterim mesela. Erkek arkadaşımla 2 sene sonra evlenicez Allah'ın izniyle. Çünkü okullarımız o zaman bitiyor. Ne o kapanmamı kabul ediyor ne de ailem. Aileme teklif dahi edemiyorum zaten. Erkek arkadaşım da 45 yaşından sonra kapanırsın diyor. Ancak belli mi o yaşa kadar yaşayacağım? Yarının garantisi yok. Lisedeyken namaz kılıyordum. Hastalık nedeniyle bıraktım. Ara ara devam etsem de sürekli kılmayı başaramadım. Şuan yeniden başladım. Ancak evde rahat namaz bile kılamıyorum bir şey diyecekler diye. Yanlış anlamayın annem ve babam da müslüman insanlar ancak annem çok fazla beni düşünen bir kadın. Ay ayakların üşüyecek modunda. Neyse bir haftadır diğer dünya üzerine düşünüyorum. Kafayı sıyıracak gibiyim. Kur'anda çok ince noktalar var ve ölümden sonra önümüzde sonsuz bir hayat var sonuçta. Ve cehennem ne kötü bir yer! Kur'anda cehennem ayetleri sanırım cennetten daha fazla. Bu beni çok korkutuyor. Allah kendini seveni sevmez mi? Ona yakın olmak için çabalamam beni kurtarmaya yetmez mi? Elimden geleni yapsam o beni sevmez mi? Lütfen bana yardımcı olacak dindar bayan kardeşlerim mesaj atsın. Müslüman olmayanlarda dalga geçmek amaçlı cevap yazmasın lütfen.

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• müslüman oldu diye öldürülen, zindanlarda bir vakit namazını bırakmayan çok kimse var. ayakların üşeyecek diye namaz kılmanı istemeyen anneni ikna edebilmek çok zor olmasa gerek. baş örtüsüne gelince, Yaratan, kapanmayı emretmiş. buna uymak gerekiyor. Allah yar ve yardımcın olsun.

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• dini suistimal etmeyen her insanı severim.ama bazı baş örtülüler için türban sadece bir siyasi alet.

0|1
    0|3
    • Allah'ın emrini, siyasi alete dönüştürenlerden ve siyasi alete dönüştü diye kapanmayı yasaklayanlardan, nefret ederim ve hakkımı helal etmem.

• ben mesela fazla ınanclı bırı degılım coğu zman bende karsı cıktıgım noktalar oluyoooo ama ben nasıl bole dusunmekte ozgursem senınde ozgur olmanı ısterım gonulden kapanmak ıstıosan kapan gonlunun sesını dınle esının degıl annenın babanın degılll...

1|0
    0|0
  • Kapanmadan dini vecibelerini yerine getiremiyormusun.

0|1
    0|0
  • ali bardakoğlu( diyanet işleri eski başkanı) başörtüsü farz değil demişti sanki bilen var mı?öyle bir laf etmiş miydi?

0|0
    0|0
  • Ne kadar saçma bir soru, bu soruyu soranın amacı ne ben çözemedim. Kapanmaya can atan bir kadın var mıymış? Her kadın çevre baskısıyla kapanmaktan şikayet ederken, bu zat-ı şerif tam tersini yazıyor. Allah akıl fikir versin

0|0
    0|0
  • Şule yüksel şenler - Huzur sokağı

Bu romanını okuyabilirsin.

0|0
    0|0
  • Kimse için günaha girme.Dilediğini istediğini yap.Kapan,namazını kıl.

0|1
    0|0
  • müslümanlık huzur veriyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kardeşim böyle içinden gelmesi o kadar güzel birşey ki bir bilsen.. Önce Allah rızası gelse de anne babanın ve yakında eşin olacak kişinin de rızasını almalısın bence. Ben de yaklaşık 3 aydır namaza başladım - Allah kabul ederse - ben de kapanmayı düşünüyorum fakat işe başladıktan sonra. Senin erken davranman çok hoş gerçekten. Allah gönlüne göre versin. İnşallah seni en yakın zamanda ailen destek olur kararına saygı gösterirler.

0|0
    0|0
  • sen yerine ve zamanına göre ibadetlerini devam ettir. Mesela çantanda bi entari e baş örtüyle gez namaz vakitleri kapan namazını kıl eski haline dön. Kandillerde otur ibadetini et sonra eşine zaman ayır. Bunun gibi şeyler. Erkek arkadaşının da dediği gibi kapanmayı bi kez daha düşün. Mesela hayırlısıyla 2 yıl sonra düğünün olacakmış kapanırsan o hayallerinde ki gelinliği giyemeyebilirsin.. Hayatını rayına oturttur ve kapanma işini ertele biraz bence. Evlendikten sonra ailen karışamaz zaten erkek arkadaşına da güzel bir dille anlatırsan anlar. Dini çok güzel ve aslında ne kadar özgür bir din olduğunu anlayacağın diyanet işlerinin resmi siteleri var onlara bak. Mesela çoğu kuran yorumcusuna göre kuranda yazan baş kapatmak değil onun için ben saç kapatma olduğuna inanmıyorum sende araştır güzelce öğren sonra karar ver

0|0
    0|0
  • provakasyonun dibini yaparim oyle boyle soru acmam.

0|0
    0|0
  • hakikat kitapevinin kitaplarını oku orda 30 yıllık emek verilmiş doğru bilgiler var...dediğimi yap eğer gerçekten bu kadar ihlaslıysan sana faydası olcaktır...ve bide 100.50 yi hergün saat 11:00 da aç bi dinle bakalım...bence aradığını bulacaksın

beence iyi temiz kalpli saf bir kızsın...Allah kendini temiz insanlara sevdirir

0|0
    0|0
Yükleniyor...