Squat yaptım bacaklarım çok ağrıyor?

Bugün squatın 3. günündeyim. Dün 50 squatı bitirirken yanlış yaptığımı fark edip bir 30 tane daha squat daha yaptım doğru şekilde. Bugün bacaklarım gerçekten çok aşırı ağrıyor genelde akşama doğru geçerdi bu sefer de geçmedi. Şimdi squat yapanlar yardımcı olursa sevinirim ne yapabilirim bu ağrı için ve programı bozduğum için şimdi kaçla devam etmeliyim veya normal programdan devam mı edeyip değişik yapmamışım gibi?

0|0
5|3

En İyi Erkek Görüşü

• kilo, boy, yaş öğrenebilir miyim. Ve varsa bacaklardaki ya da vücudun yağ oranını? hedefinizi?

1|0
    0|0
    • Boyum 170 kilom 55 yaşım 18 hedefim fiziğimi az da olsa şekile sokmak

• 8-10 tekrardan 3 set yeterli. Birde leg press yapın;onuda 8 ya da 10 tekrardan 3 set yapın.

Erkekler Ne Diyor 2

• Fazla yüklenme

0|0
    0|0
  • Birden o kdar yüklenişirmii sendee yavş yavş kademe kademe git önce ısın

0|0
    0|0
    • Ya yanlış yapınca içim rahat rtmedi :D

Kızlar Ne Diyor 5

• Bacaklarının ağrıması doğru yaptığın anlamına gelir ve çok normal ben 1 kez ağrı çektim sonra setler artınca o zamanlar.. şimdi artık bacak alıştı ağrı yok.

0|0
    0|0
  • İlk başladığın zamanlardasım hele de 3. günündesin. Klozete bile her yere tutuna tutuna oturuyordum ben. Zaman geçmesini bekle çok zorlamışsın ben önce 20 yapıyordum sonra 30 , 50 , 60 diye devam etti. Bir süre sonra acımıyor günlük rutinin oluyor senin. Ama bacaklarımı kalınlaştırdığı için bıraktım ben artık arada yapıyorum. Yaparkarkende poponu yapabildiğin kadar geri götür. Bacaklarının ağrısı da yakın zamanda geçer çok yüklenme, kademeli olarak yükselt rakamı.

0|0
    0|0
    • Normalde 2. Günde sadece 55 yapmam gerekiyodu bugün de 60 yapayım mı yani?

• Bacaklarının ağrıması gayet normal ama sen kendine çok yüklenmişsin mesela ben antrenmanlarda yapıyorum ve 1 hafta boyunca hep 25 tane yapmıştım ondan sonra ki haftalarda bacaklarımda ki kaslar acıyıp yapamayacak duruma geldiğim zamana kadar 25i geçik yapıyordum ve bacaklarının ağrıması gayet normal hatta bu iyi bir şey kaslarının çalışmaya başladığını gösterir bir de sabah bacakların tutulmuş bir şekilde uyanabilirsin ama bence doğru şeklini öğrenip devam et :)

0|0
    0|0
    • Şimdi ben buna göre yapıyorum squatı www.auburnambitions.com/.../30daysquat1.jpg 2. Gün 55 tane yapmam gerekirken nerdeyse 70 tane yaptım şimdi resimdekine devam edeyim mi yoksa 70 den mi devam edeyim?

• Bence kendini bu kadar kasmana gerek yok sonra çok sıkılırsın en iyi sen bu hafta her gün 25 tane yap veya 25 çarpı 4 yap yani 4 sette 25 tane yap böylelikle 100 tane yapmış olursun ama her 25in bitişinde dinle kendini hazır hissettiğinde devam et ama öyle saatlerde falan değil 5 dakika falan sonraki haftalarda istediğin gibi yükselt derim mesela bir daha ki hafta 50 çarpı 4 yaparsın gibi ama yine de sen bilirsin kendim böyle kolay ve sıkılmadan yaptığım için söylüyorum :)

• Tabiki yeni baslamssn normaldir alşınca ağrı falan hissetmessin

0|0
    0|0
  • fazla üyklenmiş olabilirsin hızlı yapma ve 1 saatten fazla yapma

0|0
    0|0
Yükleniyor...