Konuşmak istememenin nedenleri nelerdir?

merhaba arkadaşlar.

Benim garip bir sorunum var. Ben yaşamımdaki hiçkimseyle konuşmak istemiyorum. Ne bileyim çok klişe geliyor bana bu şeyler. Şöyle örnek vereyim. Sİyaset ya da futbo lüzerine konuşan bir kaç kişinin varacağı nokta yok. Haliyle konuşmaları da gereksiz olmuyor mu?

ya da insanlar niye konuşma ihtiyacı duyuyor? Yolda giderken başkasını görüyoruz ve hemen klişe sorular geliyor.

-naber, nasılsın, okul nasıl gidiyor?

Cevaplar standarttır. Bu soruyu soran çoğu insan da samimi değil. görev icabı soruyor. Bundan da yakınıyorum.

Ne bileyim hiç konuşma zevki duymuyorum. Farkındalık mı depresyon mu çözemedim. otobüsle seyahat ederken yanımdaki amca soru soruyor ve ben kısa cevaplar veriyorum.

sizde de var mı? Varsa ya da yoksa neden böyle?

Cevaplarınız benim içn değerli.

Bazı zeki arkadaşlar söylemeden söyleyeyim. Ergen değilim.

0|0
4|1

En İyi Erkek Görüşü

• Akil adamın günümüzdeki sorunu bu diye düşünüyorum. Bahsettiğin ve benzer nedenlerden dolayı bütün muhit ile alakamı kestim. Aslında asıl sorun, bilgiye ihtiyaçtan kaynaklanıyor. Evet, siyaset, futbol ve benzeri gereksiz sohbetler basit argümanlardan, klişe cevaplardan ileriye gidemediği için, ortaya bir kirlilik çıkıyor.

Somut bir örnek ile;

Aile hayatını veya dün ne yaptığını, yarın ne yapacağını anlatan ve bunu yaparken göz temasını kesmeyerek rahatsızlık veren vatandaşlar. Yani dayın yahut teyzen alt komşu ile kavga ettiyse, bu beni neden ilgilendirir? Bana yeni bir şey öğretebiliyor musun? Evet ise, konuş/anlat. Uzun yazı okumaktan aciz kadın/erkek, zor mefhumlar üzerine kesin yargılar verince de hiç hoş olmuyor.

Yani zor bir durum. Uzun uzun bahsi yapılabilir.

0|0
    0|0
    • Bu gizli kullancı kim acaba merak ettim.

harikasın dostum

Kızlar Ne Diyor 4

• ya haklısın bazen insanın o raddeye geldii de oluo ama benim gbi gevezeler var bi de hayatındaki tek eğlencenin dur durak bilmeden saçmalamak olduğu ama bu bile çoğu zmn güzeldr konuşmak iletşm kurmak ne kdr klişe olsa da

0|0
    0|0
    • şu an sen zevk duyuyor musun

• sana bir şey itiraf edeyim. yaşın 19 gözüküyor. benimki de 24. senn yaşındayken (kendimi üstün görme gibi aciz bir şey duymadan yazdım bunu) ben de var o gevezelik. ama bir yanım da sükunette idi. Acaba diyorum sen de benm yaşıma gelince aynı şeyi mi yaşayacaksın. Ben senin yorumlarını da takip ediyorum o yüzden söylüyorum bunları

• umarım yaşamam çünkü böle düşünmen bni üzdü açıkçası snn adına

hmm bilmiodum hangileri mesela

• olsun ne konusulursa konusulsun fikir alışveriişi oluyor.

0|0
    0|0
  • ben de öylelyim, konuşmaya üşeniyorum resmen, bazı insanlara jest ve mimiklerle cevap veriyorum:D ya da bir yorum yapıyorlar gülüyorum sadece..:D

0|0
    0|0
  • ya haklisin. bendede var aslinda, skliyorum cok anlatmaktan. sonucta dedigimi kimse ciddiye almiyor, nasilsin dediklerinde gercekten nasil oldugumu bilmek istiyorlarmi? simdi oturup muhabbet etsem, nasil oldugumu anlatsam hemen kacmayi dusunurler.. cevabi iyiyim olarak duymak istiyorlar.

0|0
    0|0
    • çok güzel dedin. yaşınız kaç acaba

• şu an da konuşuyoruz. demek ki sorun bizde değilmiş çevredeymiş. di mi

• Aynen olabilir

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...