Kendinizi tarih sayfalarındaki liderlerden biri gibi hayal ettiğiniz oldu mu?

Örneğin kendimi hep bir klan lideri olarak görmüşümdür. Öyle ki uzak doğu ve Japonya hakkındaki araştırdıklarım ve uyguladıklarım son zamanlarda daha sık olmaya başladı.

"Adım İeyasu. Tokugawa ise klanımın adı 1600 yılında Ishida Mitsunari'yi sekigahara kavşağında yenilgiye uğratmam sonucu Şogun oldum. Benim hanedanlığım Meiji Restorasyonlarına kadar, yaklaşık 260 yıl boyunca Japonya'ya hükmetti. yirmibirinci yüzyılın bazı tarihçileri beni bir hain olarak görebilirler. Ama sadakat ya efendine, ya ailene ya da ilkelerinedir. Benim sadakatim ailem içindi ve ailemi Japonya'nın tek gücü yaptı. Yıllar önce sadakatimi kanıtlamak amacıyla Nobuyasu adında bir oğul yitirdim. Ona komplo kurdular ya o ölecekti ya da ailemiz yok olacaktı. Ama oğlum onurlu yolu seçti. Buşido'yu... Ailemizi kurtarmak amacıyla kendi canını feda etti. Şimdi yıl 1600 ve benim ailem(klanım) tüm Japonya'nın efendisi. 21. yüzyılın bazı tarihçileri beni güvenilmez biri olduğumu da söylediler. Ama Hideyoşi'nin 6 yaşındaki oğlundan emir almaya hevesli değildim. Hideyoşi'ye bir söz vermiştim japonya'nın birliğini koruyacağıma dair. Ama onun ölümünden sonra ülkeye tek bir kişi hakim olmak zorundaydı. Bu kişi ya ben ve ailem olacaktı ya da eski bir zen rahibi olan Mitsunari olacaktı. Yeniden Japonya'nın parçalanmasına izin veremezdim."

İeyasu'nun ağzındanmış gibi yazdım bunları. Hadi bakalım KS üyeleri sizinde örnek aldığınız tarih sayfalarının bir lideri vardır.

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• "Ben 2.Abdülhamit.Hain dediler bana Kızıl Sultan dediler bazen.Vatanımın istihbarat açığı vardı.Hafiyelik teşkilatını kurdurduğum için,başkalarının buralarda kolayına at oynatamamasını sağladığım için bana yıllarboyu Kızıl Sultan dediler.Olsun dedim sineye çektim.Vatanımın toprağı benim şahsımdan öenmli dedim.Bir baktım etrafımdakilere hepsi birilerine ayartılmış.Hepsi birilerinin paralı oyuncağı olmuş.Bende onların elinde adeta bir esir.Tam 30 yıl,dile kolay 30 yıl mücadele ettim ben.Yıkılışı durdurmak ya da geciktirmek için.Ancak birgün karşıma geldiler ve beni Ecnebilere hal ettirdiler.Sonuç ne oldu?Ben o kadar nazik bir şekilde davranıyordum ki sonuçta benim 30 yıl ayakta tuttuğum devleti 5-10 yılda yıkıverdiler.Önce Balkan Savaşları'nda kaybettiler.Devamı da geldi sonra zaten."

1|1
    0|0
    • Çok güzel :)

• Ee.Herzaman için demişimdir.Haklı yoktur güçlü vardır.

• Kesinlikle...

Kızlar Ne Diyor 7

• Lider değil de Osmanlı'da saray mutfağında çalışan bir cariye olmak isterdim nedense:)

0|1
    0|0
    • Saraydaki Mücevher terk! :))

• Muhteşem yüzyıl izleyeceğime Korelilerin tüm tarihi dizilerini izlerim daha iyi. En azından cinsel istismar yok. Entrikalardan ibaret sadece.

• Öyle tabi.

• Keopatra :))

0|1
    0|0
  • ben bazen churchill sanıyorum kendimi

0|1
    0|0
    • Churchill amca da iyidir. En azından Hitler'in Kuzey Afrikada'ki ordusunu imha etti.

• Hayır. Ben gelecekteki olarak hayal ediyorum :|

0|2
    0|0
  • lider değil ama nene hatun olmak isterdim

0|1
    0|0
  • kendimi helen gibi hissetmek istiyorum. benim yüzümden savaş neyim çıksın, ama işte naparsın dötüm büyük. hep dötten kaybettim zaten:(

1|0
    0|0
  • ben kendimi rock starı yada topuklu ayakkabı ile kaslı erkekleri pataklayan biri olarak hayal ederim..:)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Nas,hayatının pozitif yönlerine katkıda bulunmak adına, muhakkak zevattan örnek seçecektir. Fakat zatını aynı kefeye koyduğu karakter sahiplerine benzetme çalışmaları, ekseriya olumsuz bir sonuç ortaya çıkarabiliyor. Yıpranmaksızın gelecek günlerin hakkı için elbette güzel olanları,güzel düşünenleri ve güzelliklerle yoğrulanları ilanihaye takip etmelidir. Malumunuzdur ki, kişi önce kendini bilmelidir, tanımalıdır ve kendi olmalıdır. Kendini bilmezsen, bildiğin birçok şey olmasına karşın, kendini bilmeyenlerle safdaş olursun.

1|1
    0|0
  • Jül Sezar , Galya'da ordu toplayıp Roma'yı imparatorluğa dönüştürdükten sonra Asya'yı fethetmek isterdim. link Bu şekilde ordunun başında olmak...

0|1
    0|0
  • Ben Adolf hitlerle bide cengizhanla tanıştım birebir..Tokugawa klanının ks de ne işi var dediler..Ben onları yalancısıyım ieyasu dayı

0|1
    0|0
    • :D Adolf Hitler ve Cengiz Han. İkisininde arasında 700 yıllık bir süre olmasına rağmen idealleri birdi. Dünyanın hakimi olmak.

• Ortada buluştuysam demek ki ben onlarla müdür :) ikiside iyi..cengizhan duygusal bi adam..hitler biraz yaralı

• hitler her zaman favorimdir :)

teknoloji strateji bilgi varsa herzaman bir adım öndedir

0|1
    0|0
    • Vay be bi tanede Churchill hayranımız var :)) Hitler çok zeki bir adamdı. Stratejiyi, siyaseti ve askerliği çok iyi bilirdi. Eğer bazı generalleri onun emrine itaatsizlik etmeseydi... Şimdi hayatta bile olurdu. Ama bunun anlamı Londra'da, Paris'te, Moskova'da Alman askerlerinin "Heil Hitler!" diye bağrıması olurdu. Ama sevdiğim bi liderdir kendisi.

• ernesto che guevera. hastayim boyle bir devrimci olmak isterdim..

0|1
    0|0
    • Desene cia ile bir de sen uğraşırdın. Fidel Castro ve Che'ye yüzlerce suikast girişiminde bulunmuşlardı. Ama bu iki adam hepsinde de kurtulmuştu :D

• ama herseyden once degerlerine onem verdiler. kimse durduramadi che oldu diye devrimci ruhu olmedi ya! daha cok ortaya cikti

• fatih sultan mehmet

0|1
    0|0
  • Nickimi okumak yeterli zannedersem. Her yönüyle ortak noktam vardır zaten.

0|1
    0|0
  • Rastgele sorular arasında geziniyordum "shogun" simgesini görünce hemen daldım... Liderlik bana göre değildir ama bir liderimin de olmasını istemem, dağlarda öğrencilerini hem fiziksel hemde felsefi yönden eğiten mütevazı bir yamabushi(dağ savaşçısı/dağ keşişi) olabilirim mesela...

0|0
    0|0
    • Profiimdeki aile sorgucu kısmen Şogun simgesidir. Japonya'daki güçlü klanlardan olan Tokugawa klanının aile sorgucudur. Tokugawa İeyasu 1603'te ise şogun oldu ve Aşikaga şogunluğu yerine gelen Tokugawa Şogunluğunun sembolü haline geldi. Çünkü öncesinde 2 şogunluk daha vardı. Kamakura ve Aşikaga şogunlukları... Bu şogunluklarında sembolleri farklıydı. İdealin güzel JAponya'ya olan merakını sevdim. Belki Hattori Hanzo gibi bir ninja eğitmeni olursun :D

• Kendo tahta katanalar ile yapılıyor. Kenjutsu gerçek katanalar ile çalışılır. O yüzden tercih ediyorum. Antalya'da dilek sabancı kapalı spor salonunda çalışıyorum Taekwondo'ya aikido'da var. Ama izlemeye gittiğimde arkama bakmadan geri dönmem bir oluyor. Isınmaları teknikleri bana göre değil. Hareketsiz bana göre :D Bir ara kendo çalışıyorlardı. 2 yıl önceydi o zaman başka bir tanıdık hoca vardı o çalıştırırdı. Şimdi ise birbirlerinin kolundan tutup yere atmaya çalışıyorlar :D

• Kendo da olsa kenjutsu da olsa gerçek kılıçla çalışmaya başlamak için en az 10 yıl tahta ile çalışman gerekiyor... başlar başlamaz kimse eline gerçek kılıç vermez :D 7-8 dan kendocular, aikidocular da gördük yanlışlıkla birbirlerini kesen... aslında o dojodan dojo ya değişiyor çoğu dojonun stili farklıdır mesela biz combat stili çalışıyoruz askeri eğitim gibi birşey gerçekten yorucu, hemen 100 metre ilerimizde bi "ryutai" aikido dojosu var bi ara antremanlarına katıldım bildiğin uykum geldi :D

• Cengiz Han.

En ufak hataya idam cezası...

Aynı ben...

İhanetin nedeni olmaz, bedeli olur.

Felsefe bu.

yoLdan Şaşmak yok.

0|1
    0|0
  • Hitler olmak isterdim nedense.

0|1
    0|0
  • ohoo liderden bol ne var türkiye de şimdide herkes mehdi zannediyor kendini

0|0
    0|0
    • Lider dediğin yönetmesini bilen ve kendisinden önce kendi hizmetindekileri düşünendir. Türkiye'de böylesi nadir bulunur.

• nasıl bulunmaz sayim mi:

atatürk

erdoğan

aziz yıldırım

aydın doğan

acun

• Atatürk dışındakilere sadece neyse diyorum :))

• Tabi bazen insan geçmişe gitmek istiyor...

0|0
    0|0
  • Yok hayal etmedim öyle..

0|0
    0|0
  • hayır.

0|1
    0|0
Yükleniyor...