Balık avlamak hobi mi hastalık mı?

Denize zıpkın almadan girmek istemiyorum.. Birde foto attım.

http://hizliresim.com/12JE0G

Güncellemeler:
hiç önemli değil yorulmadım bile

1|0
27|112

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 26

• Benim eşimde gece 1 de yola çıkıp botla ya da tekneyle balığa gidiyorlar

1|0
    0|0
  • Av bir hobi tarzinda hastalik.. kisi bundan vazgecemiyor misal babam..

0|0
    0|0
  • bazıları takıntı yapıyor

0|0
    0|0
  • Öldürme iç güdüsü saglıklı bir beyinde yer alamaz. Tabii ki hastalık. Biraz empati yap sana iğne batsa on gün yatarsın... Niye vahşete bu kadar meraklısınız?

0|1
    0|2
    • Bu vahşetse eger balıkçılar tam cehennemlik... Onlar bunu ekmek parası için yapıyor biz de yemek için :D

• Yemediğim için löpür löpür götürmüyorum. Evet bitki yiyirum da canlıların sınıflandırılması ilkokulda anlatılan bir konu şimdi ben sana bunu anlatırsam kendi eğitimime hakaret.

Neyse anlatayım, bitkilerin onlara acı çektiren kas sistemi yok. Sen bir bitkiyi zıpkınla avlamıyorsun. Kaldı ki genel de ağacı sökmeyiz yemek yerken, ağacın bize sunduğu meyveyi yeriz :) o da cansız zaten.

• hiç demi aizen :D

• Bende de bir ara bağımlılık olmuştu :) babamla ava çıkıyorduk her gun zipkinla

0|0
    0|0
    • her gun de fazla deilmi :D

• Haha :))) inşallah iyi gecer

• allah razı olsun :D

• Hastalık tabikide.

0|0
    0|0
  • İlk hobi olur, sonradan hastalığa dönüşür Mazallah.

0|1
    0|0
  • ilk defa böyle birşeyin varlığını okuyorum. daha neler öğreneceğim :D

0|0
    0|0
  • Hobidir ya hastalık olacağını düşünmüyorum

0|0
    0|1
  • Fobi

0|0
    0|0
  • Bağımlılık kesinlikle :)

0|1
    0|0
  • zavallı balıklar

0|1
    0|0
  • Hobi olarak baslarsin hastaliga donusur :D

1|1
    0|0
  • Asıriysa hastalik

0|0
    0|0
  • her ileri hobi hastalık olabilir

0|0
    0|0
  • Olsa olsa hobidir.

0|0
    0|0
  • bagimlilik yapar dikkat

0|1
    0|0
  • Baliklarin sucu ne? isimli filmimize yok mu alkis ♡

0|0
    0|0
  • Hobiii

0|0
    0|0
  • Ördek mi la bu balık avlanmaz tutulurrr. dd d.

0|0
    0|0
  • Hobby

0|0
    0|0
  • Kötü bisey degilki hastalık olsun?

0|0
    0|0
  • Sörvayvıra git

1|2
    0|0
  • bazılarına göre hobi bazılarına görede hastalık

0|0
    0|0
  • her hobi ileride hastalığa dönüşebilir...

0|0
    0|0
  • Bence hastalik babamdan biliyorum adam hastaa

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 112

• Balık avlamakla ilgili kurallar vardır. Bunların bazıları kanunlaşmıştır. Bu kural ve kanunlara uyacak, balıklara veya hayvanlara eziyet etmeyecek, balıkları üreme zamanlarında avlamayacak, av sırasında doğayı ve özellikle denizi kirletmeyecek, tam tersi koruyacak ise, balık avlamak bir hobidir. Kaldı ki, besin olarak da balık önemli bir gıdadır. Ancak yukarıda sayılan kurallara aykırı hareket edildiği takdirde, balık sevilen bir gıda olsa da, bu tek kelimeyle fahşete dönüşür ki, bu konuda belki bazı doğa haberlerine de konu olan balina avlaya bazı Japon balıkçıları ile fok balığı avlayan bazı Kanadalılar örnek verilebilir.

0|0
    0|0
  • güzel bir hobi

0|0
    0|0
  • hobi güzel bir hobi

0|0
    0|0
  • Rahatsızlık.

0|0
    0|0
  • Çok sevdiğim bi' hobidir balık tutmak..

Hele ki, dalış yapıp zıpkınla avlanmak bi' başka güzeldir..

0|0
    0|0
  • geçici bir süreç

0|0
    0|0
  • Caparim kopunca cilgina dönüyorum kayiklar kopariyor balik yerine başka ssyleei oldurecek oluyorum. birde geliyor benim onume atiyor misinalar karisiyor gelde cildirma gitmiyorum artik.

Kefal yerine marti kalkan yerine vatoz yakalamistik ordanda biraz sanssizlik var :)

0|0
    0|0
  • İnsan gereksinimi kadar avlanırsan süper bir hobi ama bir martı ihtiyacı kadar avlanıyorsan hastalık derim :)

0|0
    0|0
  • Aşırı olmadığı sürece hobi.

0|0
    0|0
  • Balık hem bir hastalık hemde hobidir. Hele zıpkınla o balığı takip edip en sonunda yakalamanın tadı, VAZGEÇİLEMEZ :D

0|0
    0|0
  • insanlık bunu anlamak için cok geride masum bir canlıyı katletmenin hiçbir mantıklı acıklaması olamaz doğanın kuralı bu diyenler olur ama biz hayvanlar gibi iç güdülerimizle yaşamıyoruz aklımı var hadi onu gectım doğanın kuralı bu olsa madem öyle neden doğayı katledip kapitalist düzende yasıyoruz

0|0
    0|0
  • sana poseidonun zıpkını lazım kardeş.
    sasasaas

0|0
    0|0
  • Ne gerek var boyle seylere, zaman kaybi bence kendine kattigin bir sey yok zevk dışında.

0|0
    0|0
  • bir yerden sonra yaşam biçimi halıne gelıo daha amatorsun sanırım dewam edersen iş cok farklı boyutlara gecıo biz satıoruz vurduklarımızı deniz levrenın kılosu 80 tl bu balıkhane fıyatı :D kılosunu 80 den alıo bızden :D
    balıkcıılarda goruduklerın kültür levregı ınanma denız derlerse :D

0|0
    0|0
  • niye hastalık olsunki tamamen hobi bende arabalara çok düşkünüm hastamıyım şimdi.

0|0
    0|0
  • hastalık

0|0
    0|0
  • sabır işidir

0|0
    0|0
  • bence seninki hastalık , ben ayda yılda bir kere gdiyorum tutuyorum 2-3 bişey geliyorum :) bu hobi işte

0|0
    0|0
  • balık ve balıkcılık hastalıktır karadenizli olarak söylüyorum. bu hobi değil bence hobi olarak yapıyorum diyen özentilikten yapıyordur denize aşık değilsen bunu hobi olarak yapmazsın fobi olur o adamda

0|0
    0|0
  • Hobi ☺

0|0
    0|0
  • Hobidir. Bende çok severim. Küçükken bilmediğim kayaların altına elimi sokup yakalamaya çalışırdım ne çıkacağını bilmeden

0|0
    0|0
  • Hobi olarak başlar hastalık haline gelir sezon açılınca haftasonlarını zor getirirsiniz kafayı yersiniz tatil günleri için

0|0
    0|0
  • Bir ara havalı tüfeğim vardı, gördüğüm şeye ateş ediyordum. İnsanın temel iç güdüsü kan dökmek gerçekten. Silah kayboldu bu huyum da kendiliğinden kayboldu.

0|0
    0|0
  • bazılarında hastalık derecesine ulaşıyor knka :S

0|0
    0|0
  • Başlarda hobiydi benim için sonra hastalık haline geldi. Özellikle bıldırcın ve alabalık avı.

0|0
    0|0
  • bence hobi :)

0|0
    0|0
  • fantazziiiiii diyelim buna

0|0
    0|0
  • balık avlamak insanın ölmeden önce defalarca yapması gereken bir güzellik:)

0|0
    0|0
  • zıpkınla avlanmak yasak türkiye genelinle biliyosun demi dicemde salladıgın yok

0|0
    0|0
    • herşey yasak kardeşim ona kalırsa ama benim bildiğim gece yasak gündüz değil ..!

• dostum bir yanlışın var. fener kullanarak avlanmak yasak, scuba + zıpkın yasak ama sadece zıpkın yasak değil. ha bir yasak daha var zıpkınla vurduğun balığın satışıda yasak. ama istediğin gibi ye. bkz. www.tssf.org.tr hatta zıpkınla balık avı yarışmaları bile düzenlenir.

• Beleş olduğunu düşünenlerde hastalık sosyal aktivite amaçlı yapanlar için ise hobi

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    82
Yükleniyor...