Hiç başka birisi yerine akbil/kentkart/elkart bastınız mı?

Yaptıysanız başınıza gelen garip, komik olaylar oldu mu? Mesela bir keresinde arkadaşların yerine de basmıştım.(ne zaman gezmeye çıksak adamların elkartında para olmuyor:) Her basista bu anam için bu babam için bu kız kardeşim için diye söyleyerek geçirmiştim.

0|0
18|10

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 17

• Evet verdim ve severek verdim.O kişide parasını vermek istedi ama benden olsun dedik ve geçiştirdim.Yine isteseler yine veririm :)

0|1
    0|0
  • bir başkasının yerine akbil veye kent kart basabilirsin tabi.kural olarakta yasal olarakta bir sakıncası yokki.sadece öğrenci veya inditimli bir kart ile yapılmışsa bu geçişler ilk geçişte indirimli oluyor diğer geçişlerde tam ücret tarifesini uyguluyor. bir çok kişi bunu biliyordur herhalde

0|0
    0|0
    • Aman sorun olmuyor zaten dediğin gibi tek seferde 6 kişi geçirdim öyle suç işledin diyen olmadı :)

• evet.annemin akbili yok ne zaman birlikte bir yere gitsek ben basıyorum.

0|0
    0|0
  • Bastım ne olacak yani kalkıp bunun lafını mı edeyim..Pehhh.

0|0
    2|1
    • Yardımsever Pirenses nur abla ben garip olay varsa onuda anlatın diye sordum

• Boşver ben üzümü atar bağını yerim..

• o degil de o saçları bana ödünç verebilir misin :(

0|1
    0|0
  • Evet hatta arkadaşımın kartını almıştım geçecekken yakalandım rezillikti :D:D

Kartımı kaybettim ondan yoksa beleşçilik değil benimki :))

0|0
    0|0
  • Gerek varsa arkadaşım için basarım tabii.

0|0
    0|0
  • Otobüste birinin akbili yoktu, etrafına sordu..

Kimseden ses çıkmayınca, ben kendi akbilimden bastım.

0|0
    0|0
  • ben basmıştımda o zaman ne kadar bastığını bilmiyordum eksik para almıştım :((

0|0
    0|0
  • akbil bastım da dha fazla para cekiyor 2.ye basınca

0|0
    0|0
  • Beraber çıktığımızda annem benim pasomu kullanıyor -.-

0|0
    0|0
  • İzmirde sık sık yapar insanlar. Hiç komik bir şeyle karşılaşmadım.

0|0
    0|0
  • yaşlı teyzelere basardım

yunan heykellerinin kartları hep dolu oluyo :(

0|0
    0|0
  • evet..

0|0
    0|0
  • Basmadim

0|0
    0|0
  • bi keresinde otobüsün arkasındaki arkadaşlarıma "biri bana da basar mı?" diye seslenmişliğim var. utanıyorum evet:(

0|0
    0|0
    • Biz koskoca tramvayda biz erkek erkeğe bağırıyoruz bize de basın diye :)biz utanmıyoruz sen niye utanacaksın?

• ben ingilterede yasiyorum, otobus kartlari var icine para dolduruyorsun.. neyse. iste o karti sadece bir kisi kullanabilir bir anda, yani diyelim arkadasin karti yaninda degil sen senin kartini bastiysan bir kere, bir daha o karti arkadasina verip bastirtamazsin yasak.

0|0
    0|0
    • biz de hem başkası adına basmak hem yasaktır, hem serbest. bişey uygulanmasın diye yasak olmaz, sırf yasak olsun diye yasaklanır. zaten yasak olsun ki daha inadına yapılsın diye.

• Burda bassan dahi inada binip otobus soforude inatlasiyor, inene kadar o kisi, otobus soforu hareket etmiyor

Erkekler Ne Diyor 10

• evet biri için tam basıyordum arkadan yaşlı amca dur genç!bunlar dolandırıcı hep bu numarayla biniyorlar dedi...otobüs birbirine girmişti

0|0
    0|0
  • Evet bastım , yabancı birinin durumundan zaten anlaşılıyor beleşçi midir, ihtiyaçtan mıdır ama arkadaş dediklerine yapma, yok de, en son sen geç.

Alışınca hep bekliyo i*neler.

Hadi bayan olsalar neyse arkadaş adetlerimizde var bayanın elini cebine attırmamak da..

0|0
    0|0
  • ne kadar lüzumsuz soru varsa senin imzan var onun farkındayım bak.

2|1
    0|0
  • önce giren hep basıyor bizde bunun hesabını yapmıyoruz

0|0
    0|0
  • aylık kullanıyorum gurban. çok isterdim ama kimseye basamıyorum

0|0
    0|0
  • elkart değil de abimin taksi parasını verdim, yabancı birine öyle bişey yapmadım, elkartı yoksa parasını alırım öyle kullanırım

0|0
    0|0
  • hiç basmadım çünkü hiç yok bende.. ama bana çok basıldı akfil falan

0|0
    0|0
  • izmirde tatildeyken basmıştım bikaç tanımadığım insan için.. kıbrısta yok kentkart.

0|0
    0|0
  • hicc akbil kullanmadim :(

0|0
    0|0
  • Kızlar hep bas bas diyo ama aylık olduğu için basamıyorum..Bi gün hepsine basıcamm

0|0
    0|0
Yükleniyor...