Bulk döneminde kardio yapmak gereksiz midir?

son 1 ay içinde 3 kilo aldım bununla birlikte yağ oranım da arttı programdan hariç haftanın bir gününü kardioya ayırmak gerekli mi yoksa parçalama dönemini mi bekleyeyim?

Güncellemeler:
Boyum 188 kilom 75, 80 kiloya çıkmam lazım

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• İnce biseye benzion kardesim ne bulku yav

0|0
    0|0
    • o fotoğraf yazdan kalma o zaman 65 kilo civarıydım şimdi 75 kiloyum

• Kas kütlesinin yağ oranıyla alakası yok kemikleri ağır basıyordur 92 kilodur ızatarak kısaltarak çalışmasıyla alakası yok bu durumun

• Kemik dedigin tas catlasa 4 kilo be. s

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

• bencede gereksizdir yapma bulk

0|0
    0|0
    • bulk gereksiz mi diye sormadım "bulk döneminde kardio gereksiz midir " diye sordum

Erkekler Ne Diyor 3

• Clean Bulking yapıyorsundur diye düşünüyorum. Ben olsam haftada araya maksimum 2 interval (hiit) antrenman sıkıştırırdım. Ben definisyonda ağırlık vericem kardiyo antrenmanlarına diyosan haftada 1 hiit yaparsın o zaman.

0|0
    0|0
    • hoca parçalamaya yaz döneminde geçicez kilo alman lazım dedi alınca da yağ oranım arttı bazı haftalar düzensiz olarak yaptım sporu, salondakiler zayıfsın falan diyorlar ama yanaklarım tombullaştı yağ oranından o yüzden yağ oranını düşürmek istiyorum aynı zamanda da kilo almam

• Aynen, definasyon dönemi genelde yaza doğru başlar. Fitness ya da BB ile ilgili özel bir eğitimim yok ya da net bilgiler verecek kadar 10-15 senemi vermedim bu işe. Ama ben olsam ''nasıl olsa bulking yağlanma dönemi ya, ne olacak'' diyip, vücudun yağ toplamasına izin vermezdim. En azından bir noktadan sonra müdahale ederdim. O yüzden haftada 1-2 hiit antrenman yaparsan iyi olur diye düşünüyorum. Hiit sıradan kardiyo antrenmanlarına göre daha zorlayıcı ama çok daha verimli.

• Biraz bekle

0|0
    0|0
  • Bulk dönemi adı üstünde hacimlenme dönemi bu dönemi iyi değerlendiremessen bir sene daha bulk dönemini geçirmek zorunda kalacaksın kısacası kaliteli katbonhidratlar ile olabildiğince az yağ olarak kilo almaya bak bulk döneminde zaten haftada 3 maksimum 4 gün spora gidilir haftanın bir günü başlangıçta ısınma amaçlı 15 dakika bisiklet veya koşu yeterli olacaktır

0|0
    0|0
    • yağları yakarak mı devam edeyim kilo vermek sıkıntı değil benim için ama alması zulüm

• Yulaf ezmesi

• onu her sabah yiyorum

Yükleniyor...