Squat hakkında , bilgisi olanlar?

Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?
Ben 1 haftadır yapıyorum ama sanki farklılıklar var belli ediyor.

Güncellemeler:
DENEYİM DERKEN;
Kaç aydır yapıyorsunuz?
Faydasını gördünüz mü?
Başka neler yapıyorsunuz mesela gibi?

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba dostum. Ben 3 senedir VG yapiyorum ve fitness antrenoruyum. Squar hakkinda sana bir kac tavsiyede bulunayim ki 1 ay sonra hic yapamayacak hale gelme. Squat herkesin işi değildir bunu bilmelisin önce. Yanliş yaparsan bel fitigi olursun. Basina sikinti acarsin. Yükü topuklarindan almalisin ve belin düz olmali 1 haftadir yapiyorsun sakın aldanip agir kilolara girme ilk 3 hafta sadece boş barla çaliş kaslarin ve sinir sistemin harekete alışsın. Alışsın ki sen yaparken ha bu gene squat yapacak ona gore kendimi hazirlayayim desin. Ayrica bu iş sadece yanmayla olmuyor, sen kasi yakiyorsun ama o kaslar yandiktan sonra besine ihtiyac duyar ki gelissin. Spordan sonra yumurta yemelisin en hizli sindirilen protein yumurtadir ve ardindan protein agirlikli et tavuk ne buluyorsan en az 150 gram yemelisin. Ogunlerinde yedigin kadar yesillik olsun protein sentezini arttirir ve gerekli mineralleri alirsin. Uzun zincirli ve kaliteli karbonhidratlar almalisin ki kaslara proteinleri tasiyan karbonhidratlardir hem yağlanmazsin hemde sağlikli şekilde buyursun. Bu işin %70 i beslenmedir bu işin sonu yok sana en pratik ve anlayabilecegin seyleri anlatmaya calistim ayrica su icmeyi sakin aksatma kaslarin %70 i sudan oluşur!!! Bol sans

1|0
    0|0
    • bir kız için aşırı bilgi var sanki yani şu ilk baştaki doğru pozisyon olayı çok önemli sakatlık olmaması açısından ama beslenme abartı gibi çok doğru söylemişsin ona lafım yok ama ilk defa yapcak birisi için

• Bİliyorum :D teşekkür ederim o kadar uğraşıp yazmışsın :)

• Rica ederim basarilar

Erkekler Ne Diyor 8

• Devamlı yaparsan sıkılaştırmayi fark edersin

1|0
    0|0
  • Dayanıklığı artırıyo ama dikkatli olmak lazım sakatlanmamak için.

1|0
    0|0
  • Yaparken boynuna çok dikkat etmen lazım.

1|0
    0|0
  • ya cansınız can :)

1|0
    0|0
  • kalçaları taş gibi yapar

1|0
    0|0
  • bacaklarını ciddi şekilde yüklenirsen olumlu sonuç alırsın.

1|0
    0|0
    • Ciddi anlamda yanma hissediyorum.

• yanma hissediyorsanız gayet başarılıdır yaptığın çalışma. umarım en kısa sürede istediğin görünüme kavuşursun. iyi günler.

• Teşekkürlerrr :)

• Popon bacaklarin sıkılasir, sureli yapmak g... Ister. Aliskanlik kazanmak zordur

0|0
    0|0
  • Yanakların çok tatlı :) Sıkasım geldi :)
    Yapmadım squat, deneyimim yok ne yazık ki :D

1|0
    0|0
    • Sağlık olsun ama yapmalısın bazı kızlar sıkı kalçadan hoşlanır ahahaha :D

• Daha farklı, ağır bir sporla uğraşıyorum zaten. Sıkı kalçadan çok geniş omuzlar daha fazla etkiliyor :D

Kızlar Ne Diyor 7

• Squat hakkında engin bilgilerimi paylaşmıştım zaten okumak istersen;
    www.kizlarsoruyor.com/spor/a9819-squat-takvimi

Ben çok spor yaparım. Fakat aylar önce başlamıştım geçen sene okul, gezi cart curt derken ara ara yapsamda faydasını gördüm. Sonra kasım ayında cesaret ettim squat takviminini bitireceğim dedim. Daha 15 gün olmadan bacaklarım sıkılaştı. Bacaklardaki sıkılaşmayı hemen gösteriyor. Bel geriliyor ve inceliyor. 1 ayda takvimde ne yazıyorsa hepsini yaptım aralıksız.
    Takvim bitti, günde 100-200-300 arası yapmaya başladım ağırlıklarla yapıyorum belirli bir aradan sonra bacak ağırlık istiyormuş. Şu an 3 ayımdayım. İnanılmaz değişim oldu özelliklede yıllardır mekiğin gösteremediği faydasını squat gösterdi. Mükemmel bir egzersiz diyebilirim. Vücudun heryerini çalıştırıyor. Bacağıma ağırlık düştü hiç birşey olmadı o derece alıştı bacaklarım.
    Mekik çalışıyorum günde 350-400 arası
    60 dakika tempolu yürüyüş ve koşu..
    Squatın 6 tane çeşitlerinden 100'er tane yapıyorum.
    50 ve 70 arası şınav çekiyorum.

1|0
    0|0
    • Merhaba. Keske bu isin sadece squat'la bitmedigini beslenme olmadan bu isin olmayacagini da paragraflarinizda belirtseydiniz. Cogu kisi spor yapip kaslara gereken proteini vermiyor hatta geriliyorlar. Kaslarda ki amino asitleri vucut yiyince olani da gidiyor. Bu yuzden cogu kisi 1 ayda pes ediyor. Sizden beslenmeyle alakali bilgilerde bekliyoruz. Ya da ben yazacagim ama useniyorum!!:)

• Onu belirttim ben de

• Maşallah devamı gelir inş :) BEnde artık yokuş çıkarken zorlanmadığımı farkettim.

• denedim, hamladım bıraktım

1|0
    0|0
    • bence devam ettt tam kalıcı olsun :)

• Canim ben senelerdir fitness sporu yapiyorum tabiki farklar olur ama ters squat yap yani ahirligini one degil arkaya ver egildigin zaman dizlerin ayak ucunu gecmesin olmuyor diyede birakma com faydasini gorursun

1|0
    0|0
    • Evet tam çömelmiyorum dediğin gibi biraz öyle durup tekrar ediyorum :)

• Kivircik merhaba, ''Bikini squat'' nedir bilgin varmı? Nasıl oluyor?

• 1 ayda falan tam etkisini gorursun

1|0
    0|0
  • Ben yapıyorum
    Ne deneyimi merak ediyosun anlamadim

1|0
    0|0
    • Kaç aydır yapıyorsun?
      Faydasını gördün mü?
      Başka neler yapıyorsun mesela gibi?

• farkılılık var tabi güç kuvvet gerekli herkez yapamaz kolay kolay

1|0
    0|0
  • Ben aylardir yapiyorum ama bir farklilik olmuyp uzuluyom

1|0
    0|0
    • ben günde yarım saatimi ayırıyorum birde sadece belirli saatte değil 1 güne dağıtıyorum :)

• Spor yaparken hemen sonuç alamayıp bırakmayın vücut kolay kolay hemen hemen kendine gelmez. Aylarını vereceksin daha.

• Aynen öylee @rosebud

Yükleniyor...