Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı. ATATÜRK'ün sözlerini paylaşır mısınız?

Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı ATATÜRK'ün sözlerini paylaşır mısınız?

Güncellemeler:
Herkese teşekkürü bir borç bilirim , İlginize teşekkürler

0|0
20|20

En İyi Kız Görüşü

• - Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet'e sahip çıkmak, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk Ulusu dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde yürüyecektir.

- Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

- Biz büyük bir inkılap yaptık. Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük.

- Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.

4|3
    0|1

Kızlar Ne Diyor 19

• Bu manzara insanlık için utanç vericidir lakin biz burada Vatanımızı savunuyoruz. sorumluluk bize ait değildir. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK - 30 Ağustos 1922

2|2
    0|0
  • Yorulmadan beni takip edeceğinizi söylüyorsunuz. Fakat arkadaşlar, yorulmadan ne demek? Yorulmamak olur mu? Elbette yorulacaksınız. Benim sizden istediğim şey yorulmamak değil, yorulduğunuz zaman dahi durmadan yürümek, yorulduğunuz dakikada da dinlenmeden beni takip etmektir. Yorgunluk her insan, her mahlûk için tabii bir halettir, fakat insanda yorgunluğu yenebilecek mânevi bir kuvvet vardır ki, işte bu kuvvet yorulanları dinlendirmeden yürütür.

2|2
    0|0
  • ağlıcam okuyamıyorum hepsini :((

4|2
    0|2
  • "Geldikleri gibi giderler..."

4|4
    0|0

• “30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi’nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Besbelli ki yeni Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.”

4|1
    0|0
  • Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir

2|3
    0|0
  • Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir. Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir.

(Mustafa Kemal ATATÜRK)

2|2
    0|0
  • -KUBİLAY ÇAVUŞU KAYBETTİK PAŞAM

-- YAKIN MENEMENİİ...

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

1|3
    0|1
  • Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.

Savaş zaruri ve hayati olmalıdır. Milletin hayatı tehlikeye maruz kalmadıkça savaş bir cinayettir.

4|1
    0|0
  • Bilelim ki, milli benliğini bilmeyen milletler, başka milletlere yem olurlar.

1|2
    0|0
  • İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

3|1
    0|0
  • arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır

0|3
    0|0
  • Bütün ümidim gençliktedir.

2|3
    0|0
  • Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.(onun gibi bir Atanın neslinden geldiğim için gurur ve onur duyuyorum)

4|1
    0|1
  • başarı için üç şey lazımdır; dikkat, intizam ve çalışmak...

3|1
    0|0
  • Söz yazamayacagim.. ATATÜRK deyince gözlerm doluyor.. Bogazim düğümleniyor..

4|2
    0|2
  • sporcu zekı cevık ve ahlaklı olmalıdır

4|1
    0|1
  • Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir.

Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir.

(Mustafa Kemal ATATÜRK)

2|1
    0|0
  • Ey efendiler! Biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler memleketi olamaz.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• ‘’ Bir gün, birinci cihan harbinden sonra Ortadoğu’da kurulan suni devletlerin halkları ayaklanacaktır. O dönem geldiğinde yeni kurduğumuz cumhuriyetimizin yöneticileri bu halkların değil, emperyalist güçlerin yanında yer alırsa aynı akıbete kendileri uğrayacaktır ve kurtuluş savaşında yedi düvele haddini bildiren Türk halkı onlarında hakkından gelecektir.’’ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINIZ OLSUN...

3|3
    0|0
  • Ordularım İlk Hedefiniz Akdenizdir...İleri! (Tüylerim Diken diken oldu ne yalan söyleyeyim)

3|3
    0|1
  • Ülkesini, yüksek istiklalini korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır.

Türk dili, dillerin en zenginlerindendir.

3|3
    0|0
  • 2|1
    0|0
  • Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

2|0
    0|0
  • Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz.

3|2
    0|0
  • Bir gün, Birinci Cihan Harbi'nden sonra Ortadoğu'da kurulan suni devletlerin halkları ayaklanacaktır..

O gün geldiğinde yeni kurduğumuz Cumhuriyetimizin yöneticileri, bu halkların değil, emperyalist güçlerin yanında yer alırsa, aynı akıbete kendileri uğrayacaktır.

ve Kurtuluş Savaşı 'nda yedi düvele haddini bildiren Türk halkı, onların hakkından gelecektir.

1923 yılında Amerıkalı gazetecı İsaac f. Marcosson la yaptığı röportajından..

Sizinde tüyleriniz diken diken oldu mu?

2|1
    0|0
  • Çanakkelayi geçenin...

2|2
    1|0
  • sporcunun ahlaklısını severim. ama nerde ahlaklı futbolcu ve taraftar yok. meydanlar sahalar hep kavga dolu. adam kırmızı kart yer hakemi döver. gol yerler sinirlenip sahaya girerler maç biter rakibe taş atarlar dövmeye kalkarlar toplum bozuk bozuk 1923 senesi gibi değil türkiye

2|1
    0|0
  • "Türk Milleti Ordusunu çok sever. Onu ideallerinin ve mevcudiyetinin yegane koruyucu olarak görür" ATATÜRK

2|1
    0|0

• "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!"

2|1
    0|0
  • Atatürk

gaziantepliler sadece gaziantep i kurtarmamıştır onlar bütün memeleketi kurtarışlardır kahramanllık örneği olarak gazianteplileri örnek alabilirler demiştir ( Gaziantepli olarak çok gururluyum )

2|1
    0|0
  • link

Var mı ötesi?

1|1
    0|0
  • Ne güzel paylaşımlar yapmış arkadaşlar bravo Atatürk gençliği bu

3|0
    0|0
  • söz konusu vatansa gerisi teferruattır...

2|2
    0|0
  • Atatürk düşmanı kümbet kafalılar için.!

ATA Olanları 89 yıl önce söylemiş. Bknz

foto pic.twitter.com/AZCEe8eg

2|0
    0|1
    • eksileyen var ya beyinsiz atsın özel mesaj da bildireyim haddini

• Bn futbola futbol dmem fener şike yaptikca bide ben sporcun zeki cevik veAHLAKLİSİİNİ severim

1|0
    0|0
  • "ÖĞRETMENLER YENİ NESİL SİZLERİN ESERİ OLACAKTIR!"

1|1
    0|0
  • amerikan mandasını savunan inönüye: "YA İSTİKLAL YA ÖLÜM" demiştir.

1|1
    0|0
  • ATATÜRK

0|1
    0|0
Yükleniyor...