Spor için Protein tozları faydalı mı?

Spora başladım yaklaşık 1 ay oluyor daha çabuk vücut yapmak için protein tozu kullanmak istiyorum sizce zararı olur mu?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Canım arkadaşım gerekli, benim çevremdeki arkadaşlarım kullanıyor gayet zararsız sonuçta şırıngayla steroid enjekte etmiyorsun kendine. He eğer kullanmayacam diyorsan çok pahalıya patlar. çünkü bunun günlük 5 yumurta 200-250 gram tavuk gibi öğünleri var geri kalanları hiç söylemiyorum sana :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Çooook zararlı doğal beslen.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 5

• ya bak kardeş sana şu an bir matematiksel hesap yapacam normal bir insan (sedanter birey) günde ortalama 40-50 gram protein alıyor şu "çok iyi bilen" fitness hocası zanneden kendilerini diyor ki ağırlığının 2 katı protein alman lazım yani mesela 70 kiloysan adam sana 140 gr. günde protein alman lazım diyor
    Fakat şu kesin ki "en iyi çalışma ve en iyi genetik" ile birlikte maksimum bir sene de 4-5 kg. kas kütlesi kazanırsın eğer sen bunu 365 güne bölersen 13 gram civarı bir "fazladan" protein alman gerekir yani aslında sana günde 60-70 gr protein fazlasıyla yeter (tabiiki kas kütle kazanırken proteini direk bünyeye katmıyor su ve minerallerde var işin içinde ben sadece hepsi protein olsa diye bir genelleme yaparak hesap yaptım) yani "protein tozuna gerek yok"

0|0
    0|0
    • Eyvallah saol :)

• 40-50 gram neye göre kime göre? Ben 193 92 kilo adamım body yapıyorum, nasıl hesaplayabiliyorsun benim o kadar proteine ihtiyacım olduğunu? Bak şöyle söyleniyor; "2 g of proteins per kg are absolutely compulsory in order to burn fats without losing muscle mass." Bu demektir ki kas yakımı olmadan yağ yakımı için tam olarak ağırlığın x 2gr protein almak zorundasın öğrenmiş oldun böylece.
      @Kimsesiz41 kardeşim sen illa body veya fitness yapıp büyümek ve sonra o formunu korumak istiyorsan illa al bence hiçbir zararı yok tamamen PEYNİR ALTI SUYU'ndan imal ediyor. İki dakika da google'layıp öğrenebilrsin kimin bulduğunu bile. Ben buralardayım bişi sormak istersen yine hoca da yönlendirebilirim sertifikalı ;)

• 2 ay sonra kullanmaya başla

0|0
    0|0
  • Zararı olmaz elbette ama henüz çok erken 3 ayı doldur bari... Daha yenisin protein ihtiyacını rahatlıkla etten tavuktan, yumurtadan, peynirden karşılayabilirsin.

0|0
    0|0
  • olur tabi ama nasıl olur 1 veya 2 aylık dönemde ne kadar protein alman gerektiğini gösteren bir çizelge hazırlatmalısın antrönür ya da bir diyetisyene fazlası tabi ki zarar

0|0
    0|0
    • Her gün kullanmak Zararlı olur diyosn yani? Her spora gittiğimde kullansam?

• Saol teşekkür ederim

• rica ederim nerden alman geriktiğini de sor çok sahtesi var o tozların

• Bu tarz şeyler gıda takviyesidir seni uçurmayacak bunu baştan söyleyeyim sonra neden 3 ayda istediğin vücut olmadı diye sızlanma

0|0
    0|0
Yükleniyor...