• Sor
  • Bence

Yüzmeyi nasıl öğrenirim? Yüzme öğrenme tenikleri nelerdir?

Arkadaslarım bana çok yardımcı olmalarına rağmen yapamıyorum ve bu bende kompleks haline geldi..En fazla ellerimi yukarı aşağı yaparak 10 saniye faln kalıyorum..Zayıfım ayaklarım 37.38 giyiyorum yani normalim ama hala olmuyo :DYüzmeyi nasıl öğrenirim? Yüzme öğrenme tenikleri nelerdir?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• zyıflıkla yuzmenın ılgı yok..yapman gereken alt tarafını kasmamk suyun yuzeyınde bır kelebek gıbı hafıf bırakmak..yuzemeyn ınsanlarda bunu gördum alttarfı kasınca yanı bel bölgenı kulce gıbı batıyorsun helekı havuzda..suda kendını kelebek gıbı bırkacaksın o hafıflıgı hıssedeceksın... Kural bu..

• ''Senkronize yüzme 101'' oldu biraz bu :D

• ama dogru olan bu:))
      Yuzme egıtmenlıgı yaptım ben..

Erkekler Ne Diyor 7

• kendini kasıyorsundur ondandır.kendini bıraksan batmazsın zaten durgunca bir suda

• ya onuda denedim ölü gibi bırakıyom kendimi juiipp yine suyun içine :D

• Öncekileri Göster
    • hayalini gerçekleştirmek çok kolay ozmn : )
      direkt atla denize cumburlop. doya doya yüz zaten hemen akabinde ölürsün : D
      ölmeden öncede hayalin yerine gelmiş olur

• Gerçekten çok kolaymış :):)

• arkadaşlar yüzme öğrenmek çok kısa sürede mümkün,sadece o basit tekniği bir havuzda hocadan alacaksınız,ayak no su yada kilo ile doğru orantılı hiçbir varsayım doğru değildir...herhangi bir havuz olan spor salonu nda hocalar vardır ve çok kısa sürede öğretirler.istanbaldaysanız istinye park hilsside havuzunda öğretirler,yada darrüşafaka gymnasyum..yada en yakın havuz da mutlaka hoca vardır.

• Orası öylede suan imkanlar el vermiyor nedim.

• kolluk ile geliştirmeye başla gerisi gelir,yanında da yüzme bilen bir arkadaşın olsun..

• Ben de bi türlü öğrenemedim :D Korkuyorsun diyorlar ama alakası yok. Burnumu kapatıp denizin altında 20 saniye duruyorum ama sosisle bile yüzemiyorum. Ben de anlamadım ilginç :D seneye bidaha deneyeceğim

• Ben en azından sosisle yüzüyorum seninkisi daha vahimmiş inşallah dostum iki
      mizde öğreniririz :):)

• İnşALLAH :) Bi öğrenirsem 2 saat boyunca çıkmıycam havuzdan :D

• aynenn :D

• Suyun üstünde kalıyorsan nefes dengeni ayarlamayı öğrenmiş vücudun demektir; akciğerlerine hava dolunca yükselirsin,hava boşalınca dibe inersin. Önce sırt üstü yüzmeyi dene sonra kulaçlı sisteme geç nefesini ayarladığın sürece batmazsın :)

• Doğru söylüyon sorun nefesimde sadece nefesimi tutuyorum öyle yüzmeye çalışıyorum bazen kulaç atma yöntemini deniyorum nefes alıp veriyorum ama yinede batıyorum .

• Öncekileri Göster
    • Olmazsa ördekle yüzersin ya no problem ;D hadi iyi yüzmeler :D

• :):)

• Banyoda kuvette dene once orda bogulmazsin sonra ayaklarininda masallahi var ordek gibi paletli suya bi girdinmi seni kimse tutamaz merak etme

• Ayaklarım gayet normal boyutta zaten genelde hep bu numarada giyiyorlar :)

• Küvete sığar mı bu ya kocaman kız :D

• önce sırt üstü suda yatmayı denesen belki korkunu yenmene faydası olur.Ben öğrendim ama hala boyumu geçen yere gitmiyorum. Çünkü bir kez boğulma tehlikesi geçirdim.sende iyice öğrenmeden açılmaki böyle bir korkun olmasın.Ayrıca yüzme kursları var. Gidip öğrenebilirsin utanılacak birşey değil

• Yüzüstü uzanabiliyorum 15 dk faln kalıyorum öyle dalga gelmese dah fazla kalabilebilirim ama normal yüzemiyorum..yüzme kursu içinde şuan durumum yok yinede saolun :)

• debelenmek yerine kendini rahat birak suda :D

• Debelenmiyorum zaten anlamadıgım şeyde bu :)

• Öncekileri Göster
    • yahu sen yuzme o zaman :D

• Valla yaa yüzmekten vazgeçtim :D

Kızlar Ne Diyor 9

• aynı sorun bende de var bende bi türlü yüzemiyorum en fazla 2dkbence deniz makarnasıyla dene derim

• Ya canım simitle makarnayla beende süper yüzüyorum onlar olmadan marifet :)

• Simitle yüzmeyi tavsiye edermisiniz?

• Kamel merhaba ayak numarası ile yüzme öğrenme arasında bi bağ olduğu doğru, ayaklarım çok küçük ve zayıf olduğum için su üstünde duramıyorum. Şu ara kollukla deneme yapıyorum baya ilerledim gibi, sen öğrenmeyi deniyormusun?

• Kolluk sana oluyomu :):)

• Haftasonu baya bi yüzme antremanı yaptım, nişanlım saolsun baya bi yardımcı oldu, ilerleme sağlıyınca kollukların havasını bi pıs boşaltıyosun ama yavaş yavaş ve ayağının bastığı yerde olmasına özen göstermek gerekli, yanlız öğrenilmiyo maalesef, ama yakındır yaz sonuna kadar yardımsız yüzebilcem tahminim, gerçi nişanlım yanlız yüzerken kollukları çıkarmama izin vermicekmiş, hadi bakalım:)))

• Kamel selam.Sanırım aynı konuda problemimiz var, bende yüzme bilmiyorum ve birtürlü öğrenemedim. Bence ayak numarasının yüzmeyi öğrenmekle çok alakası var ayak numaram 36. Küçük ayaklılar ve zayıf olanlar su üstünde kalmakta çok zorlanıyor, ben yardım almadan duramıyorum.seninle bu konuda konuşmak isterim.

• Evet bende bi yerde okumustu ayagın ne kadar büyülse daha iyi yüzebiliyormussun.Ama şişmanlıkla alakası oldugunu bilmiyodum :)

• yuzmeyiseviyoruz.com stilli, göze hoşgelen şekilde yüzmek isteyen arkadaşlar buradaki flaş ve videolardan yararlanabilir çok anlaşılır yapmışlar.. artık yüzme hocalarına bir ton para bayılmadan da yüzmeyi öğrenebilir, tekniğinizi geliştirebilirsiniz

• bende öğrenemedim hala :/ ama nisan gibi kursa gitmeyi düşünüyorum diğer türlü olmuyo etrafta insanlar varken komik tiplere girmeyeyim diye çabalayamıyorum çabalasam anca sen kendini serbest bırak su seni kaldırır diyorlar oda olmuyor ki batıyorum her türlü :) o yüzden en iyisi boş olduğun bi zamanda kursa git

• selam yüzmek için yardımcı kullanıyormusun?

• yuzme kursu en iyisi. ben de senin gibiydim ayrıca sudan cok korkardım ki hala korkarım ama orda korkumu biraz yendim hemde daha iyi yuzuyorum kendi kendine ogrenenlerden

• Bende hala tam öğrenemedım :(

• Sen ne yaptın ayak numarasıyla ne alaka :))?Herkes anasının karnından yüzerek çıkmıyorki..Bunun bir zamanı var hatta kimsenin öğretmesine gerek te yok..Sen zamanla çevrendekilerin yüzşüne bakaraktanda öğrenebilirsin..Yada bir yüzme kursuna yazılabilirsin..Hem herkestende daha iyi yüzersin :))

• Rosacım çevremdekilerden baya yardı aldım ama neden bilmiyorumyüzemedim gitti :D

• Öncekileri Göster
    • Ben ne zaman yüzme öğrendiğimi bilmiyorum bana kimin öğrettiğini hiç hatırlamıyorum. Çocuklukta hatırladığım tek şey var oda sudan saatlerce cıkmadıgım Çok küçük yaşta yüzmeye alıştırıyorlar bizi

• Beni alıştırmadılarişte o yüzden öğrenmek istiyorum..

• Yetişkinler için olan kolluklardan kullanıyorum, tavsiye ederim kendini çok güvende hissediyosun.

• Cerencancım bana vericeğin cevabı hemen yaptıgın yorumun altında olan yorumla butonuna basarak veriyosun sürekli yeni cevaplar yazma :)

Yükleniyor...