Atletik birine hangi dövüş sanatını tavsiye edersiniz?

Önceden karate ve tekvando yaptım. Şimdiye dağcılık ve onun yanın da yüzme eğitimi alıyorum. Seneye ise artık belli bir savunma sanatı dalında ilerlemek istiyorum. Vücut özelliklerim ortalama yani 1.78 boya 56 kiloyum. Bu kriterleri göz önüne alarak hangi savunma sanatını önerirsiniz?

Güncellemeler:
yeter l*n anladık zayıfız :D

0|0
9|122

En İyi Erkek Görüşü

• kardeşim o ölçüye hiçbi spor gitmez sen atletikten çok Zayıf olmuşsun

0|1
    0|0
    • yani evet biraz yanlış bir kelime oldu. Aslında atletikten kastım kondisyon sahibi biri olduğum gibi gibi :D

• dediğim gibi boş insan çok :) bu arada saol eig için

• Ben teşekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 9

Erkekler Ne Diyor 121

• Öncelikle şuna vurgu yapmak istiyorum, 178 boya 56 kilo atletik vücut değil sıska vücuttur. Eleştiri yapmıyorum, yanlış anlaşılmasın. Lakin çoğu bayandan hafifsin boy farkına rağmen. Bu yüzden günlük aldığın kalori miktarını -kaliteli şekilde- arttırarak mini bir bulking yapabilirsin kendi çapında. Bunun yanında vücut geliştirmeye başlamanı öneririm. Her sporun temelidir zira.

0|1
    0|0
  • Kardeşim bende kick boks ve karete yaptım ama anladım ki bu sporlarla 18 yaşına gelip millî takıma çıkamadiktan sonra ben işi artık görsellige verdim normal antrenman programından çıktım. Sen bu sporu yapacaksan MMA dövüşunu öneririm ama profesyonel yapmayı deneme bile o kiloyla uçururlar seni :D

0|1
    0|0
    • Bu kış cebimde taşla gezdim zaten uçmayayım diye :D :D

• :D :D :D

• türkiyede dogru duzgun mma egitimi veren biyer yok malesef

• güreşe git hem kilo alırsın, hem kas yaparsın hemde güreşçinin tuttugunu indirdiğini bir gerçek. Bknz: Ben

0|1
    0|0
  • kilo alman lazım dövüş sanatından önce çünkü naçizane bir boksör olarak tavsiyem bizde kilo önemli çünkü attığın yumruklara ağırlığını vererek vurursun ve ne kadar ağırsan o kadar sert vurursun.

0|1
    0|0
  • Artik her yer muay thai oldu.. yeni trend. Kick boks un biraz daha sokak ve kafes dovusuyle karusmis hali.. kafes dovusleri ni izle.. ulkrmizde de var. Federasyonu bile var ve her kose basinda acildi.. ama bana sorsan aikido derdim. Karsindakini, karsindakinin kendi gucuyle yere serme sanati..

0|0
    0|0
  • Ben seneye istediğim şekle sahip olcam sanırım. planlarım var. ve olursa wingchun ile taibox öğrenmeyi düşünüyorum. wingchunla dayak yemezsin, taibox la ırzına geçersin :D

0|1
    0|0
  • Savunma sanati dite bisey yoktur. Savunmanin sanati da olmaz zaten. Savunmak istiyosan yaninda bir birer gazi tasi goz yasartici tasi. Olmadi uzayan hoplardan tasi. Kucuk caki tasi. Ne bileyim uzak dogu sanatlarina salon sporu savunma sanati olarak bakmada ne tasirsan tasi.

0|0
    0|1
    • Kendini bilen biri hicbir sporu saldırı yapmak amacıyla başlamaz resmen saçmalamışsın

• l*n ne kadar biliyosun uzak dogu sporlarinida konusuyosun. Hepsinin bir yolu var. Yani do. Burada demek istenilen seyde etkisiz hale getirilen bir elemanin elindeki kilic veya bicakla oldurulmeai veya yaralanmasi. Iste buna do diyolar japonlar. Ve ayrica uzak dogu sporlarinin bircogu bicak ve kilic kullanimindan cikmaktadir. bir ajan vrya ninja bir dojoya girince yani sinifa harekwtlericalmasin diye elle yaparlar hareketleri. Ve egitimlerinde birvok kisi olur veya yaralanir. Bazi sanatlarrda da ciplak el vardir mesela karate. Bundada tek bir vurusta rakibi oldurmek icin vuruslar vardir. Mesela boyuna direkt ve sert bir yumruk gibi. uzak dogu sporlari hobi degildir. bir cin sanatini da bir bayan cikarmistir. Hikayesi var ama temel olarak kensini erkeklerden korumak amacli cikarmistir. Ve cok estetik hareketler yapar ve direk vital bolgelere vurus yapar. Son olarak, bunlar zaten sanat, spor yapicaksa biri fitness a felan gitsin. @hatunm3raki

• Muay thai yi deneyebilirsin biraz kilo almak sarti ile. Avrupa birincisi arkdsm var. Lisede hepimizden zayifdi adam. hic bir kiz bakmazdi. Simdi pesinden kosuyor hepsi bize bakanyok :-)

0|1
    0|0
  • Kardesim ben jiu jiutsuya basladim iki saat sonra besinci antremanina gidicem cok iyi bir spor kirma trknikleri agirlikli ve oldukca fazla teknik var gitmeni siddetle tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • 1.85 boy 54 kiloyum ve muay thai ya da kick boks düşünürsen en iyileri kalıba göre. azıcıkta kas yapıp kalıbı oturttun mu herşey tamamdır

0|1
    0|0
  • Kick boks

0|0
    0|0
  • Önce vücudunu kuvvetlendirsen iyi olur aksi halde savunma sanatına kafadan 2-3 sene vermediğin sürece kavgada kuvvet ön plana çıkacaktır.

0|1
    0|0
  • dövüş sanatı yapamazsın ki o kiloyla çok zayıfsın kilo al bence dayak atmak için mi dayak yememek için mi soruyorsun

0|0
    0|1
  • kick box ve Shaolin Kung Fu :)

0|1
    0|0
    • Teşekkürler bu arada atletik dedim ama doğrusu zayıf bir vücut olacak biraz yanlı bir tanımlama oldu : )

• sağlamlaşırsın merak etme :) demir gibi olursun

• :):)

• Vücud özelliklerin ortalama?, atletik? 56 kilo ahahahahahahahahhaha.
    Bence sen spor yapma anlık bir hata ile birinin elinde kalıp ölüp gidersin.

0|0
    0|1
    • çok komikmiş gerçekten iyi rencide ettin :)

• Değerli arkadaşım
    Ben bir eğitmenim sana önerim savunma sanatına heves sarma ben Kickbokscuyum ve gayet memnunum insanlığı orda anlıyorsun inan , bence Kickboks u bir dene ;)

0|1
    0|0
    • Teşekkürler o zaman bir denemeliyim :)

• Malesef Düzcede

• :/ :/

• tam tersine her spor gider sen zayıfsın bu yüzden karşına sende yaşça daha küçük kalıp olarak daha küçük kişiler gelecektir onları yenmekte daha kolay olacaktır bence kickboks a git

0|1
    0|0
  • Hızlı, çevik, teknıksen kıck boks. Ben 1.70 boy 73 kiloyum yumruklarım sağlam çok şükür : D kıck boks yapıyorum.

0|1
    0|0
  • Mma ;))

0|1
    0|0
  • Whing chun diye mi ne yaziliyodu tam hatitlayamadm :Dsasda

0|1
    0|0
  • vuşu ya da bruce lee nin yaptığı iki sporun karışımıydı vücudun ona uygun

0|0
    0|0
  • Kung fu

0|0
    0|0
  • Boyuna gore kilon iyi tekvandoda devam et senin gibiler zor bulunuyo ben de yapiyorum o sporu

0|1
    0|0
  • Kunfu, shaolin Kunfu

0|0
    0|0
  • Atletiksen capoeira ama ustalaşması uzun süreni alır , kısa sürede (1-2 yıl) MMA (Karma Dövüş Sanatı) dalında çok iyi yol katedersin , MMA zaten diğer dövüş sanatlarının karması olduğu için şu an belkide en iyi dövüş sanatı.

0|0
    0|0
  • kilon çok az. savunma olarak kesinlikle capoeira öneriyorum. 15-20 günde reflekslerinin nasıl geliştiğini gözle görebilirsin =)

http://www.youtube.com/watch?v=hNYklGAr0Vg

0|0
    0|0
    • Bu spor dalı solo geliştirilebilirmi. Evde falan.

• @hatunm3raki capoeira zor bir spor degil. Aksine alismasi kolay diger sporlara gore daha az yorucu. Vucut hem esneklik hem ceviklik hem hız kazaniyor. Dersler de zevkli geciyor. Ben de fazla degil bikac ay gittim ona ragmen reflekslerim mukemmeldi. Su anda tekrar bir istek dogdu o ayri =D

• @KırıkPirinç eger hakkıyla yapabilirsem bu yastan sonra gitmeyi düsünüyorum

• Jui jitsu tavsiyemdir kardeşim. eğer savunma sanatı diyorsan jui jitsu tek geç derim. Ama bu eğitimi hakkıyla alabileceğin yer konusunad bilgi veremem malesef. Ama bulursan banada haber verirsen sevinirim.

0|0
    0|0
  • boks yap kardeş.

0|0
    0|0
  • thai boks tekvando onun dışındaki çogu sporda cevik olman gerekiyor bu atletiklik degil kardesim ayrıca zayıfsın

0|0
    0|0
  • Road Bikes ;)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    91
Yükleniyor...