Cok zor durumdayım yardım :(( ?

merhaba arkadaslar. ben 95 kılo 1.55 boylarında 24 yasında bı kızım :(( bu durumdan artık cok rahatsızım. ıstedıgım hıcbır seyı gıyemıyorum saglık sorunları da ustune tuz bıber.. artık buna bır dur demelı.. cok zayıflamak ıstıyorum. kızlara bakıyorum cıtı pıtılar. yarıya ınmem lazım. bı 45 kılo vermem gerek.. haftaıcı 09.00-19.00 arası calısıyorum. eve gıtmem 8 ı buluyor. haftasonu ızınlıyım. spor salonuna yazılmaya karar verdım. dıyetısyene gıtsem mı gıtmesem mı karar veremedım.. destek olur musunuz lutfen? bırde sızce 8 ayda spor destegıyle beraber 45 kılo verebılmem mumkun mu?

0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• elbette yaparsın... bak örneklerden birisi ; www.idefix.com/.../tanim.asp

0|0
    0|0
    • ınsallah :)) evet bu adamı gormustum

• Şöyle söyleyeyim maddi durumun el verirse 700 tl ye falan bir Koşu bandı al evine. Yanında mekik aleti de hediye ediyorlar. Sabah işe gitmeden önce 1 saat ki bu direk yağlarını yakar akşam eve geldin yatmadan 1 saat koş bu da akşam yediklerini sindirir. 10 günden sonra da mekik çekmeye başla. Açıkçası ben sadece akşam koşarak verdim 20 kilo 2 ayda. Akşam en geç 6 da yemek ye daha yeme. Yani daha hızlı olsun dersen bir de Termal Eşofman al sporu onlarla yap. Dediğim şekilde yaparsan 8 aya kalmaz o kadar kilo vermen. Bence Koşu bandına pahalı gözüyle bakma spor salonuna kayıt olsan 8 ayda zaten o kadar para verirsin. Bu sadece sende kalır ilerisi içinde kullanırsın. Dediğimi yap kilo veremezsen beni bul o derece.

0|0
    0|0
    • Merhaba, sımdı dedıklerınızı okudum da termal esorfman alabılırım.. maddı durumum kotu degıl calısıyorum ama sorun surda ben aılemle yasadıgım ıcın o aletı koycak yer yok evde annem ızın vermez.. kocamanda bısey zaten :)) ben aksamları 9 a dogru salona gıder 1 saat spor yaparım dıyordum.. sabah 9 aksam 7 calısıyorum ben.. oğle yemegını 1 de yıyoruz ıs yerınde.. arada 4 5 gıbı yogurt galeta vs bıseyler atıstabılırım ama en gec 6 da yemek yemem ımkansız en ıyı ıhtımalle 8 de yerım yemegımı.. bu dedıklerıme gore neler yapmalıyım?

• odam var evet... onlar katlanıyor mu ben bılmıyordum.. anca yogurt falan yıyebılırım baska bısey yıyemem kı

• Sorun olmaz makarna hamur işi falan ye me de yoğurt tan zarar gelmez.

• Diyetisyen eşliğinde diyet ve spor yaparsan eğer 7 den sonra inan senin için çok faydalı olacaktır.
    Ben 120 kilodan 100 kiloya düşeni gördüm şimdi hedefi 90 bunu sende başarabilirsin.

0|0
    0|0
    • zaten işe gidiyorum. akşam 8 de evde oluyorum. aksam 7 den sonra mı spor yapmaktan bahsedıyorsunuz? 120 kılodan 100 kıloya ne kadar surede dustu pekı?

• Bildigim kadariyla gazla bir sürede değil.
      Hem diyetisyenden listesi vardı hem de sporla güzel sonuca ulaştı şimdi hedefi 90 kilo ve 2 3 ayda bunu başaracağını düşünüyor ve başarırda.
      8 den sonra gidebilirsin 11 e kdr 2 saat yeterlidir senin için

• Üniversite hastanelerinde senin durumunla ilgili özel klinikler olabilir. Onlara git ve sağlıklı bir şekilde kilo verme programına başla. Başarılar dilerim.

0|0
    0|0
    • obezıte kısmı ılgılenır benımle heralde tesekkurler :))

• rica ederim.. bir de naçizane çok faydalı olduğunu düşündüğüm bir önerim olacak. Bu hem size hem de tüm diğer arkadaşlar için olacak. Lütfen yemeğinizi yavaş yavaş yiyin. Bu midenizin çok daha rahat sindirmesine ve daha az yemenize yarayacaktır.

• bazen cok acıktıgım zamanlar hızlı yerım ama nadır o zaman mıdem cok kotu oluyor.. tesekkur ederım :)

• 8 ayda 30 kilo civarı verebilirsiniz. Diyetisyene gitmeniz şart. Hatta insülin direncinize ve troid bezlerinize baktırmalısınız. Doğru diet ve sporla kilo verememeniz imkansız. Kolay gelsin..

0|0
    0|0
    • cogunluk gıtmem gerektıgı yonunde. aslında ben de gıtsem mı dıye dusunmustum ama kararsız kalmıstım.. daha fazla vermem zor mu?

• Hayırlısı oldun :)

• ınsallah tesekkurler :))

• ilk önce bir dktora gözük genel hormonlarına baktır, sonra bir diyetisyene git, ondan sonra asıl spora ;)

0|0
    0|0
    • dıyetısyen arastırıyorum su an.. ama daha dogru duzgun bı doktor bulamadım. haftaıcı calıstıgım ıcın cumartesı mesaı yapan bı hastane veya doktor bulmam gereklı. sonrada spora yazılmak kolay zaten. tesekkur ederım :)

• Rica Ederim :)

• bezmialemhastanesi diyetisyen dr. bir göz atabilirsin ;)

• Bu is irade isi arkadaş ben askere gider iken 78 kiloydum geldim kaç sene geçti üstünden hala 95 kiloulyum is güç vs vs baya engel oluyor
    Öncesi zayıf olduğum donemde günde 12 15 km yol koşup üstüne 3000 zincir yumruk atip balfiks mekik sinav çekerdim simdi ise disipline edemiyorum kendime ivme kazansirmam lazim
    Şükür benim boy kalıp çok obez gozukmuyorum sağlık sorunum yok şükür ama o günlerine inmem lazim bunu biliyorum

0|0
    0|0
    • irade dımı dogru dıyorsunuz.. kafada bıtırmek lazım olayı.. olacak ınsallah. siz erkek oldugunuz ıcın bıde boyunuz da uzunmus o kılo batmaz gore.. ama zayıf olmak her zaman ıyıdır.

• hımm anladım... kullaklık tak muzık dınle sende o zaman :))

• Eskiden oluyordu da simdi olmuyor :)

• Çok ciddi bir disiplin içine girmen gerekiyor. Diyetisyensiz kesinlikle olmaz.. Fakat bu zayıflama sürecinin ne kadar bir zaman alacağını düşünüyorsun?

0|0
    0|0
    • gıdıcem dıyetıstene karar verdım. yaa ben 8 9 ay gıbı bı surede bu kadar kıloyu verıp sonra koruma donemı oluyormus onu yaparım dıyordum. dıyet yapmam ama kıloluykende yedıgım gıbıde yemem

• ıstıyorum ama ıllakımesaj mı atmam gereklı? buradan atın lınkı

• Adam yemiyorum :)
      Sebebini açıklayacağım.

• vereceğin kilo fazla olduğu için sağlıklı bir şekilde vermen lazım ondan dolayı doktor kontrolünde yapsan daha iyi olur.

0|0
    0|0
    • bu gıdısle oyle olacak. saglam bır doktor bulmam gerek. tesekkurler.

• diyetisyene gitmende fayda var ama mide küçültme ameliyatıyla da zayıflayabilirsin bir akrabam 200 den fazla kilosu vardı 2 ayda 73 kilo verdi o ameliyattan sonra ama riski ne kadardır bilemem

0|0
    0|0
  • 1 hafta su iç sonra günde 1 haşlanmış yumurtayla devam et ayda 20 kilo garanti :)

0|0
    0|0
    • kısaca ol dıyorsunuz yanı

• bu kadar şaşırma zor bişey değil istiyosan yaparsın

• valla ne bılıyım yapılabılır. dedıgınız gıbı yapanlar varsa ama ıste belkı calısmıyor olsam evde olsam tamam.. ama haftaıcı butun gun ıste bılgısayar basında bayılır kalırım heralde. kafa basmaz mılletı borclandırırım :)

• İnanaırsan yaparsın

0|0
    0|0
  • verirsin

0|0
    0|0
  • bogazını tutacan doymadan kalk az ye zamanla zayıflarsn

0|0
    0|0
    • saglıklı zayıflamak ıstıyom ben

• ideal kilo verme 1 ayda 5 kilodur. 8 Ayda 40 kilo verebilirsin yani biraz daha sıkarsan 45 verirsin herhalde.

0|0
    0|0
    • vucudumun sarkmasını ıstemıyorum. sporla verırsem sarkma olmaz dıye dusunuyorum yanı en azından olsa bıle en aza ındırmeye calısırım... aksamları ısten geldıkten sonra salata falan bıseyler atıstırıp hemen salona gıderım dıye dusunmustum. salon cok yakın eve 5 dk yuruyerek.. pekı sızce dıyetısyensız bu ıs olur mu yoksa olmaz mı?

• sporsuz olmaz zaten salona kesın yazılıcam. tesekkurler :))

• Ne demek efendim ne demek :)

Kızlar Ne Diyor 5

• Sakın kendi başına diyet yaparak kendine işkence yapma can boğazdan gelir unutma sadece tek sorun sağlıklı bir şekilde düzenli beslenerek kilo vermen bunuda diyetisyenle başarabilirsin bir arkadaşım aynı şikayetle diyetisyene başvurdu ve şu an oldukça iyi bir kiloda

0|0
    0|0
  • Diyetisyene biran önce gidip destek al bence metabolizma hızınls alakalı ama 8 ayda 45 kilo vermen zor iyi de olmaz sarkmalar olabilir kısa vadede ulaşabileceğin hedefler koy kendini daha rahat hissedersin.

0|0
    0|0
    • dıyetısyene gıtsem de o kadar kıloyu spor destegıyle versem yınede cok sarkma olur mu? her gun 1-1.5 saat cıvarı spor yaparım dıyordum ama :((

• Yavaş yavaş verirseniz spor takvisiyle de sarkma olmaz önerilen 6 ayda kilonun yüzde onunu vermek ama bu rakam insanlara az geliyo daha çabuk sonuca ulaşmak istiyolar ayda 3-4 kilodan fazla vermek doğru olmaz çünkü o yağlar da sizin vücudunuzun bir parçası bütün sisteminizin kayıba uyum sağlaması gerekiyor diyetisyeninizle isteklerinizi hedeflerinizi konuşup güzel bir plan yapabilirsiniz bol şans :)

• tesekkur ederım tavsıyelerınız ıcın bakalım dıyetısyen ne dıyecek :)

• Kilon fazla diyetisyene gitmen şart canım

0|0
    0|0
    • dogru dıyorsunuz sanırım. pekı tavsıye edebılecegınız bı dıyetısyen vs. var mı?

• Toz halinde sütle beraber kullanacaksın zararı yok faydası var canım 😊

• halla halla ılgınc bıseymıss dur ben bakayım bı netten tesekkurler :))

• Doktora başvurmalısın hormonlarına bakarlar kontrol altında kilo ver.

0|0
    0|0
    • evet canım en dogrusu boyle sanırım. vercegım kılo 3 5 kılo olsa gerek yok. ama 45 kılo cokk yaa bıde vucudumda fazla deforme olmasını ıstemıyorum

• Kesinlikle öyle yavaş ama kalıcı olur

• 95 kilo mu oha ya inşallah verirsin yeter ki bırakma
    ilk önce yiyeceklerin kalorisine bakıp yiyeceksin mesela ıspanak yemeği yiyecen kalorisine bakacan azsa yiyecen 1000 kaloriden fazla yeme günlük tabi mekik çek günde 100 kere sabah 50 akşam 50 toplam 100 her gün yürüyüş yap en az 1 saat ama mutlaka yediklerini hesapla internet önünde diyetkolike bak üyede olabilirsin

0|0
    0|0
    • verdıgın sıteyı bılmıyordum bakarım canım.. spor salonuna yazılcam. orada yuruyus bandı ve bısıklet kullandırtıyolar ılk etapta sanırım. baya bı kılo verdıkten sonra bolgesel sıkılasma ıcın baska aletlere gecıyorsun galıba.. bıde dıyetısyene gıtmeye karar verdım ama hala bulamadım. tesekkurler :))

Yükleniyor...