Üniversitede başarılı öğrencilere devlet destek oluyor mu?

Derslerim iyi orda şimdilik bi sıkıntı yok. Siyaset okuyorum lisede. Ama ilerde üniversitede zorlu bi süreç beni bekliyo olacak çünkü ailemin maddi durumu iyi değil. Kıt kanaat geçiniyoruz. Bursluluk üniveriteye geçince kesilecek. Acaba üniversitede devlet imkanı olmayanlara yurt falan ayarlıyor mu? Türkiyede ilk 100'e girenlere üniversiteler kapılarını açıyor ama 1.5 milyon öğrenci içinde bunu yapabileceğimi pek sanmıyorum

0|0
12

En İyi Erkek Görüşü

• Ümitlendirmek istemem ailesi bmw lerle gezen öğrenciler geri ödemesiz burs alırken yurtlarda kalırken bana geri ödemeli burs çıkıyor ve yurda yerleşemedim torpil olayları çok oluyor.

Hakkımı yiyenler utansın diyorum onlardan sebep aç yattığım günlerimdeki çektiğim acıyı öbür dünyada hesabını sorar inşallah yüce allah'ım !

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• dostum bende burslarla okudum bu son senem hariç her yere başvur veriyorlar

0|0
    0|0
    • İnşallah . Sen hangi bölümde okuyosun ?

• Amin , Allah yardımcın olsun :D

• kyk tev kendi şehrindeki belediye

kendi şehrindeki özel şirketler

eger geldiğin ilden burs veren yerler varsa orası (hemşeri torpili diyoruz buna)

çyd falan hepsine başvur

sonra aç kalırsın abla tavsiyesi

Erkekler Ne Diyor 1

• kyk nın işine güven olmaz. kredi alırsın da garanti burs çıkar mı bilmem. seçilecek kişiyi ne belirliyor anlayamadım. aynı fakültede benden yüksek gelirli olanlar burs alıyor, benim kardeşim burs alıyor benden daha iyi olmayan öss puanıyla ama ben kredi alıyorum. kyk müdürü karşımda olsaydı bana ilk burs çıkmadığı günün siniriyle ağzını burnunu kırardım onun. 15 milyar borçluyum lan devlete.

belediye bursları nanay oldu artık hiç bir belediye vermiyo.

gideceğin okulda öğrenci işlerinden başvurulan ne varsa başvur belki onlardan bişiler çıkar.

ama en önemlisi eşin dostun bulacağı şirketler. çünkü türkiyede eş dost bi işin ucundan tutmadan bi b.k olmuyo.

yurt konusunda kyk yurtları çıkar yüksek ihtimal 75 lira mı ne aylık bedava gibi bişe. ama dandik oluyolar tabi biraz.

0|0
    0|0
    • Desene işim zor . Napalım katlanacaz

Yükleniyor...