Cuma günü tüm Türkiye'de eylem var, katılacak mısın?

Arkadaşlar,hükümetin 2.öğretimlilere yapmış olduğu haksızlık ve onlar sayesinde döndüreceği üniversite döner sermayesi sayesinde,seçim propagandasına yeni bir slogan ekleme hakkını elinden almak ve 2.öğretimlilerin kendilerini öğrenci değil de,müşteri gibi hissetmelerine neden olan bu uygulamaya tepki göstermek amacıyla meydanlara çıkıyoruz. link

Güncellemeler:
birinci öğretim okuyan,cevapları ve bu soruyu eksileyen arkadaşlar:''Biz,yine bu harcı öderiz,ama siz içinizdeki bu kötü ruh ile ömür boyu mücadele edip,kıskançlık tohumlarınızı her yere savurarak mutsuz olacaksınız.''
Belediye bursları kalktığında tek yürek oluyoruz da,harca zam geldiğinde tek yürek oluyoruz da,sınav sistemi ile ilgili bir konuda tek yürek oluyoruz da,bu konuda neden ayrılıyoruz.İşte devlet bizi çok güzel bölüyor ve birbirimize düşürüyor.Ama bugün bu konuya ses çıkarılmazsa yarın bu mikrop sizi de bulur benden söylemesi.
Diyelim ki bir öğrenci,muşta okuyor ve 1.öğretim.Aldığı puan 250.Diğer öğrenci istanbulda 400 puanla ikinci öğretim okuyor.Sizce hangisi daha çok çalıştı?Çalışmaktan bahsedeceksek...Arkadaşlar cuma günkü eyleme katılalım ve hala hapiste olan arkadaşlarımız için de yürüyelim.Bu harç konusunu gündeme getirenler onlar ve 8.5 yıl hapis cezasına çarptırıldılar

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• Katılırdım elbette biraz da vaktim olsaydı.

0|1
    3|3
    • Adalet,adalet..

• Sana göre eşitlik kavramıyla bana göre eşitlik kavramı farklı...Ben tartışmıyorum bu yüzden...

Ya ikinci öğretim tümden kalkacak ya da şuanda ödedikleri paranın miktarı düşecek...ikisinden biri olmalı benim fikrim bu.

• Doğrudur.

Kızlar Ne Diyor 6

• 2. öğretimlere kaldırılmasın yürüyüşü olursa seve seve

4|2
    3|6
  • Bütün şehirlerde yapılmıyo ne yazık ki...

0|1
    1|0
  • 2. öğretimler her zaman karlı müşteri oldu üniversiteler için.zamanım olsaydı katılırdım

1|1
    2|2
  • Katılmayı düşünmüyorum çünkü ortada haksızlık görmüyorum.

1|0
    3|3
    • Eğitim neden eşit olmasın

• Eşitlik mi..hangi eşitlikten söz ediyorsun..Bir fen lisesiyle bir meslek lisesi mi eşit mi sence?

• Kendi menfaatime konuşmuyorum ki hoş bana bir yararı zararı olmayacak.Ama birini çember dışına alıp diğerini saf dışı bırakmak akıl karı değil..(ordaki a şapkalı olacaktı.:))

• 2.sınıf vatandaş değiliz . müşteri hiç değiliz .oy kampanyalarının mk.

0|1
    3|3
  • açık öğretimden bahsedilmiyor mu?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• bazıları 2. öğretim harçlarının indirime gidilmesini istiyor.

olması gereken 2. öğretim denen saçmalığı tümden ortadan kaldırmak.

rezillik başka birşey değil.

0|1
    1|0
  • Katılmyacağım ben.

5|0
    3|5
    • Anladım ki örgün öğretimleri kıskanıyorsun.

• Tek yürek olmamıştım diğerlerinde de.

• aferin sana.o kırmızı baloncuğa uygun davran

• En fahiş fiyat 2.Öğretimin zaten.

Eşitlik yes,

0|1
    0|0
  • haklılar

5|1
    2|2
Yükleniyor...