Eşinizin mevkice ya da eğitim durumunun sizden yüksek olması size hırs veya ezik duyguları hissettirir mi?

evlendiğiniz kişinin işinin daha yüksek olması sizden mesela müdür diyelim sizin düz memursunuz size kendinizi aşağı hissetirir mi?ya da o lise mezunu siz üniversite mezunusunuz? Bunu onun başına kakar mısınizerkek ya da bayanların kendi yönlerinden cevaplamalarını istiyorum

yani erkeklerin daha yüksek olmalarının gururları açısından daha iyi olabilceği görüşündeyim erkek hep kendini üstün görür çünkü

ama kadın olup da kendini erkeğe muhtaç etmeme ezdirmeme gibi avantajlarını olduğunu düşünüyor musunuz? Ya da durumların tam tersi de olabilir? Anladınız siz:) hadi açıklayın bakalım:)

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• yaşamak lazım

davranışları görmek lazım

kültürlü bi bayanla kim evlenmek istemez ki?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bu sorunun tek cevabı var o da " Niçin evlendiği" dir. Mal makam servet, şan şöhret sever biri ise ve amaç ta bu ise, sorun çıkartmam diyen yalan söyler, kendini kandırır. Ama evliliğin asıl amacı için evlenecek bir insan da bunu sorun etmez.

0|0
    0|0
    • evlılıgın asıl amacı nedır sence?

• Üçü bir arada ancak nescafe de olur.

• kişilerin birbirlerine karşı tavrına bağlı kültürüne bağlı vs. mesela ben doktora da yapmış olsam eşim/sevgilim lise mezunu olsa ona o duyguyu hissettirmem insan her daim mütevazi olmalıdır ayrıca o kişiyle hayatı paylaşıyorsan.

0|0
    0|0
  • Evet, kendimi ezik hissederim. Sanki benim karnımı o doyuruyormuş gibi.

0|0
    0|0
  • hayır hissetirmez aksine gurur duyarım,önemli olan onun kendini yükseklerde sanmaması ezmemesi

1|0
    0|0
  • bir lise mezununu adamın üniversite mezunu kız ile evlenmesine karşıyım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• erkekler bu konuyu daha çok mevzu edebiliyorlar. ancak kendine güvenen birinin dert edeceğini sanmıyorum. evlendiklerinde babam memurken annem aynı bankada şefmiş ve doğal olarak annem müdürlüğü çok daha erken almış. babam bir kez bile bu durumdan şikayet etmediği gibi annemin yükselme sınavlarına girmesi konusunda hep teşvik etmiş. ha, annemle bunu konuştuğumuzda, yarı yarıya babamın şahsi özgüveni, yarı yarıya ise eninde sonunda kendisinin de yükseleceğini bilmesinin rahatlığı olduğunu söylüyor. yani erkek önünü açık görüyorsa ve kompleksli davranmaz ise, böyle bir durumu dert etmez, etmemeli diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • illa olacaksa eşimin daha üstün bi mevkide olmasını isterim ki ona yetişebilmek için emek harcayayım ama ne mezunu oldugu hiç önemlide değildir insan olsun yeter

0|0
    0|0
  • ne münasebet,gurur duyarım

mevcut durumumdan ezileceksem neden hiyerarşinin o basamağında takılıp kalmışım

0|0
    0|0
  • Eğitim ya da mevki farkı değilde kültür farkını kafama takarım doğrusu.

0|0
    0|0
    • kultur farkında hosuna gıtmeyen seyler neler oluyor mesela? Ornek verır mısın?

• tatlım cok genel acıklama yapıyorsun:)bıraz ozele ıner mısın? Mesela o neyı begenıyor sen neyı begenıyorsun?

• Genel konuşuyorum çünkü henüz öyle bir durum yok. Olasılık üzerine yorum yaptım.

• Yoo aksine hoşuma bile gider, adam king derim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...