Hergün bir 50 gram bitter çikolata yağ yakmada etkiliymiş . Spordan sonra yesem bir parça yaktığım kalorileri geri alırmıyım acaba?

Bitter çikolata çok faydalıymış ;))

Dengeli zayıflama diyetlerine eklenen 50 gram çikolatadan bahsediyolar.

Araştırmacılar siyah çikolatada buluna antioksidanların , özellikle karın içi ve bel çevresine yerleşmiş yağların erimesinde metabolik olarak aktif rol alabileceğini ; ayrıca siyah çikolatadaki kakaodan gelen çözünür diyet lifinin de bu yağların erimesinde görev aldığını bildirmişlerdir.

Çikolata sevmiyorum ama spora başlayalı iştahım açıldı. Markete girince ıvır zıvırlar gözüme çarpar oldu. :))
almamak için direniyorum..:))

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Öyle bir şey yok malesef. Doktorlar veya diyetisyenler çok şey söylüyor fakat söylediklerinden ancak 10 da 1'i doğru oluyor. Televizyondan veya internetten okuduklarına çok inanmamanı tavsiye ederim. Sen kimsin diye sormadan ben kendimi tanıtayım. Haliç Besyo öğrencisiyim. 5 yaşından beri basket oynuyorum 7 yıldır fitnessla ilgileniyorum ve ayrıca personal trainerım çalıştığım salonda.. Herkes ortaya bir bilgi koyar ama herkes doğru bilgiyi bilemez. Tv ve internete çok güvenme. Bu işi benim gibi akademi okuyan hocalara veya mezunlara danış..

1|0
    0|0
    • Dergide yazıyo ya cambridge üniversitesi yapmış araştırmayı. Bir ay boyunca diyetle birlikte çikolata vermişler deneklere bir ayın sonunda çikolata yemeyenlerden daha hızlı azalmış bel çevresindeki yağlar.. öyle yazıyo.
      Ama zaten sevmiyorum okadar tatlıyla aram yok. Benim için problem değil.

Peki bişey sorcam spora başlayınca neden iştahım açıldı? Daha çok yeme ihtiyacı duyuyorum nedense.

• Evet haftada üç gün bir saat fitnes yapıyorum. Üç hafta oldu başlayalı inşallah 2 aya etkisini görmeye başlarım :). Tekrar teşekkürler hayırlı akşamlar..

• 1-2 ayda gördükleriniz sizi çok mutlu edecek emin olabilirsiniz :) Programınızı düzgün ve doğru uygulayın beslenmenize dikkat edin hamurişinden, kızartmadan uzak durun ve saat 19:30'dan sonra elma ve yogurt haricinde bir şey yemeyin :) Şimdiden kolay gelsin iyi akşamlar :)

Erkekler Ne Diyor 10

• Yağ ve şekerle dolu olmasına karşın hem bu yeni araştırmada hem de daha önce yapılan bazı araştırmalarda çikolatanın metabolizma üzerinde olumlu etkisi olduğu ileri sürüldü.

California Üniversitesi'nde doçent doktor olan Beatrice Golomb, bu teorinin doğru olup olmadığını test etmek için yaşları 20 ile 85 arasında olan bin kişiye şu basit soruyu sordu: "Haftada kaç kez çikolata tüketiyorsunuz?"

CNN Türk'ten Metin Güneş, çikolata ile ilgili bitmek bilmeyen tartışmalar üzerine bir haberi gündeme getirdi.

Katılanlar, aldıkları kalori miktarının hesaplanabilmesi için çikolata da dahil olmak üzere tüm gıda tüketimleri hakkında bir anketi doldurdular.

Beden kitle endekslerinin hesaplanabilmesi için tartılıp boy olçüleri de alındı.

Golomb, "Aslına bakarsak araştırmamızda daha sık çikolata yiyenlerin daha fazla kalori aldıkları belirlendi. Ama buna karşın beden kitle endeksleri daha düşük çıktı" dedi.

Araştırmaya göre örneğin, 1 metre 52 cm boyunda ve yaklaşık 54 kg ağırlığında olan bir kadın sıkça (haftada beş kez) çikolata yemiş olsaydı 2 kg daha hafif olacaktı.

Sanıldığının aksine ciddi çikolata alışkanlığı olan kişilerin daha fazla spor yapmadıkları da belirlendi. Golomb, "Bu sonucun açıklaması daha fazla spor değil" dedi.

Araştırma, sık çikolata tüketiminin insanları zayıflattığnı kanıtlamadı.

Ancak burada ilginç olan bilgi bedenlerimizin her kaloriye aynı tepkiyi vermiyor olması. Golomb, "Gerçekten önemli olan noktanın sadece kaç kalori alınmış olması değil. Kalorilerin niteliğinin de önemli olduğunu anlıyoruz" dedi.

Araştırmada belli gıdaların içerdiği karışımların metabolik unsurlar üzerinde olumlu etikler yarattığı ortaya çıktı.

Penn State Üniversitesi'nden gıda uzmanı olan Joshua Lambert, "İnsanlar çikolatanın faydalarından bahsederken, aslında polifenollerden bahsediyorlar" dedi.

1|0
    0|0
  • Onun yerine protein ağırlıklı şeyler ye

0|0
    0|0
  • aynı araştırmacılar futbol oynadıktan ya da herhangi bir başka spor yaptıktan sonra bir büyük bardak bira içmenin ömrü uzattığınıda ileri sürüyor.. ben de onları dinledim her spor sonrasu arjantin bardak bira içerdim sonra 2 arjantin oldu 3 oldu 4 oldu 5 oldu derken sporu bıraktım. ^_* günde en kötü 6 kutu bira içiyorum nasıl bir anatomim varsa hala 71 kg. ne veriyorum ne alıyorum hala spor mu yapıyorsun diyorlar yook düzenli alkol içiyorum diyorum.. *_*

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum öyle olduğunu.

0|0
    0|0
  • Çikolata kalori aldırır.. İnanma böyle şeylere :)

0|0
    0|0
    • Ama araştırıp test edip yazmışlar nasıl inanmayayımki :)

• Yok ya zaten tatlı sevmem o kadar. Arada küçük bir parça yerim çikolata en fazla o kadar :)

• Tamam tamam ara da küçücük parça sadece fazla yok ded :) Sana çikolata alacağıma profiterol alırım olur dimi? :)

• spordan önce yeseniz azcık daha iyi olur

0|0
    0|0
  • Ben sana yeşil paketli Eti Gong öneririm.

0|0
    0|0
    • Mısır ve pirinç patlağımı? ;) ya tatlı ihtiyacımız isteğimiz için ne tüketicez peki?

• Biliyormuşsun. Bitter çikolata iyi senin dediğin gibi ama az miktarda. Ben yemeni tavsiye etmem daha çok yemek istiyorsun sonra. Eti Gong yersen çikolata istemez canın.

• Peki eti gong alırım bundan sonra ıvır zıvır takımından bitek ;))

• Spordan sonra yagli yiyecek yeme daha cok proteinden zengin yemekler ye :)

0|0
    0|0
  • Denemeden bilemezsiniz. Her metabolizma farklı olabilir.

0|0
    0|0
  • Yalan söylüyor o araştırmacilar

0|0
    0|0
    • Bilmem artık gerçek yalanmı :) ben okuyorum öyle yazıyolar. Yinede temkinli davranırım kaptırmam kendimi doğru olsa bile :)

• :))
      O Bilimadamlarına bize yıllarca sana yağın ne kadar faydali olduğunu anlatıp durdular. Ama bugün biliyoruz ki pek de bir menem bişey değil o yağlar. O hesap...

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben spordan önce bitter yerim. Metabolizmamın hızlı olmasına buna borçluyum.

0|0
    0|0
  • Canım bitter çikolata istedi mutlu musun? :)))

0|0
    0|0
  • biliyorum öyle diyorlar ama işte ben yinede yiyemiyorum diyet yaparken

0|0
    0|0
    • Çokta sıkmamak gerek ya. Herzaman değil ama arada bir kaçamak yapmanın bir zararı olmaz :)

• alıyorum ya işte televizyon tepemde sonuna kadar açmış kardeşim kafam karıştı :)

• Tamam peki :))) konrolü elden bırakma sende yerken kapılma. Bak ben iki gün önce bir paket bitter çikolata aldım hani şu kare olandan. İki gündür iki küçük kare kırıp yedim gerisi duruyo hala :))

• seni kandırmışlar tam tersi doğru

0|0
    0|0
Yükleniyor...