Spordan öncemi sonra mı?

sporu yemek yedikten önce mi yapsam daha etkili olur sonra mı?

Güncellemeler:
kilo vermek istiyorum. daha doğrusu sadece iki üç kilo fazlam var vücüdumu şekilllendirmek istiyorum. önerebileceğiniz bişey varmı? nasıl çalışmalıyım, ne yemeliyim yememeliyim?

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• Sorun anlamsız.. Spora başlamadan 2 veya 2 buçuk saat önce protein içerikli besinler yemelisin. Sporunu bitirdikten sonrada karbonhidrat ve protein almalısın (ton balığı, makarna, beyaz et, kırmızı et vb.) 7 senedir fitness yapıyorum ve spor yapmak kadar nasıl beslendiğin çok önemli.

0|0
    0|0
    • ben kilo vermek istiyorum. daha doğrusu sadece iki üç kilo fazlam var vücüdumu şekilllendirmek istiyorum. önerebileceğin bişey varmı? nasıl çalışmalıyım, ne yemeliyim yememeliyim?

• çok teşekkür ederim gerçekten :))

• Rica ederim ne demek :)

Erkekler Ne Diyor 14

• Sonrasında yap

0|0
    0|0
  • ben 85 kilodan başladım ve şuanda 70 kiloyum sana ne yaptığımı anlatayım sabah 8 de yüzmeye gidiyordum 1 saat yüzüyorum ama aç karnına yapıyordum bunu eve gelip protein tozu içip 1 saat sonra salona gidp vücut geliştirme antremanı yapıyordum ve antreman sonunda karın egzersizleriyle bitiriyordum. beslenmeye gelince beyaz ekmek tuz şeker ve katı yağlardan uzak dur beyaz pirinç ve makarna yerine bunların kepekli olanları var onu kullandım sebze ve meyve her zaman iyidir her akşam 1 fincan yeşilçay içiyorum metabolizmayı hızlandırdığı söylenir. şuanda çok fit bir durumdayım profil resmimden görebilirsin. cardio egzersizi olarak 30 dakika bisiklet ya da koşu yapacaksan aç karına yapmanı önerebilirim

0|0
    0|0
  • Yemeği sonra ye çünkü rahat spor yapamazsın.3 Ay fitnesa gittim o yüzden biliyorum.

1|0
    0|0
    • yağ yakmak için neler yemem lazım

• evet berbat bir tadı vardı :D teşekkür ederim :)

• Yemek yedikten 2 saat sonra yap.

0|0
    0|0
  • Ne yiyeceğine bağlı. Eğer bol karbonhidratlı bir öğün ise sporu sonra yap. Protein kaynaklı bir öğün ise sporu önce yap.

0|0
    0|0
  • yağ yakmak istiyorsanız yemekten önce yapınız. Başka amaçla spor yapıyorsanız amacınıza bağlı olarak yemek yedikten sonra yapabilirsiniz. . .

0|0
    0|0
    • evet yağ yakmak için teşekkür ederim

• ahhhhhhhhhh :DDD

0|0
    0|0
  • bunu böyle belirleyemezsin... spordan 2 saat once hafif atıştır vucudunu 3 saatter bir gunluk 6 ogun olacak sekilde doyurmalısın

0|0
    0|0
  • Spor açken faydalı olur sonrasında duş ve yemek👍

0|0
    0|0
  • Önce ve sonra yiyeceksin öncesinde karbonhidrat ağırlıklı yiyeceksinki sporda enerji versin siye spor sonrasında ise vücut yorgun olduğu ve kas dokuları yırtıldığı için proteine ihtiyaç duyar sonrasındada yiyeceksin yani.

0|0
    0|0
    • ben yağ yakmak istiyorum ne gibi şeyler yememi önerirsin

• Abur cubur yeme kaliteli karbonhidratlar ye özelliklede tok tutan karbonhidratlar örn. yulaf ezmesi pilav beslenme çok önemli sporda biraz araştırman lazım internetten yine istersen yardımcı olabilirim özelden

• tamam çok teşekür ederim

• canı başlamadan önce karbonhidrat agırlıklı beslan geldikten sonra protein agırlıklı

0|0
    0|0
  • Spora başlamadan 2 saat önce yemek yiyebilirsin

0|0
    0|0
  • Spordan önce.

0|0
    0|0
  • tabiki spor sonrası ye spor öncesi yaparsan çok sağlıksız olur hatta riskli olur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Spora başlamadan 2 saat önceden yemen gerek. Aç karnına spor yapılmaz.

0|0
    0|0
    • ne gibi şeyler yiyim

• Sporlar genelde öğle ve sabah araları yapılır. Ama ilk hangi yemeğini yiyeceksen ona göre..
      Çok ağır yemekler olmaması şartıyla yulaf ezmeleri zeytin, peynir kahvaltılık haşlamalı yumurta maydonoz sağlıklı beslendiğin sürece bişey olmaz. Kızartmalı etli kıymalı beyaz ekmeleri doldurma ağzına ve uzak dur.

• tamam cok saol

• Uzmanlar önce diyorlar :)

0|0
    0|0
  • Spor yapmadan iki üc saat önce

0|0
    0|0
  • spordan önce eğer önce yapsan canın istemez iştah kapanır bir uzman demişti aklımda kaldı

0|0
    0|0
  • sonrasında canım

0|0
    0|0
Yükleniyor...