İsim ekletme nasıl oluyor?

Arkadasşar isim ekletmede kı ılk asama nelere dılekce mı yazcam ? ve nasıl yazcam bılgısı olan cevaplıya bılır mı

0|0
410

En İyi Erkek Görüşü

• isim ekletmebilmen için Mahkemelerde isim tashih davası açman gerekir. dava dilekçesinde neden isim ekletmen gerektiğini gerekçesini belirtmen gerekir. isim değişiklikleri kamuyu ilgilendirdiği için nüfus müdürlüklerinde yaptıramazsın. bilgilerine arkadaşım.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• uzun iş.nüfus müdürlüğünde koşuşturacan

0|0
    0|0
  • Seni mahkeme aşaması bekliyor. İsim ekletebilmen için mahkemeden karar çıkması gerekli.

0|0
    0|0
  • mahkemeye başvuracaksın dilekçeyle ama birçok yerde karışıklık olacak bankada sgk da falan hepsini tek tek güncellemen gerekecek

0|0
    0|0
  • bildiğim kadarıyla annen yada babanı götürüyon..mahkemeye diceksinki ben isim eklemek istiyorum..şu sebepten dolayı...annende dicekki evet öyle...mahkemede senin kimliğine ek isim ekler...bunlar biraz uğraştırır..vede bir miktar para gerektirir...

0|0
    0|0
    • mahkemye gıtmek kesın mı

• +18 ise ebeveynlere gerek yok. Reşit bireyler her türlü müracaatlarını kendileri yapabilir. Fakat isim ekletmek için öne sürülecek bahane konusunda şahit olarak beyanları alınabilir ebeveynlerin.

• ya ıyıde bu degiştrme degıl kii degfiştrmed böyle oluyor dıye bılıyorum sadece ekletme yanii

• İsim ekletmek derken? Ali Veli olan adını Ali Mehmet Veli mi yapmak istiyorsun yani?

0|0
    0|0
  • yapma yaa elagözlüm gü<el isim

1|0
    0|0
  • mahkemede

0|0
    0|0
  • nüfus müd. git.

0|0
    0|0
  • nüfus müdülüğüne git bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ÖNCE ASLİYE HUKUK MAHKEMESINE DİLEKÇE İLE TALEBINIZI BASVURUYORSUNUZ 45 TL HARCI YATIRIYORSUNUZ DAHHA SONRA SIZE NAHKEME KALEMI MAHKEME GUNUNU VEIYOR O GUN GELDIGINDE HAKIMIN KARSIISNA CIKTIGINIZDA YANINIZDA AILENIZ DISINDA BIR SAHIT OLURSA MAHKEME CABUK SONUCLANIYOR HAKIM NEDEN DEGISTIRMEK ISITIYORSUNUZ GIBI SORULAR SORUYOR VE SAHITI DINLEDİKTEN SONRA KARARI VERIYOR DAHA SONRA KARAR CIKIYOR VE NUFUSA BASVURUYORSUNUZ TABI BU SUREC ORT 5 AYI BULUYOR OYLE HEMEN OLMUYOR ORT MASRAFINIZDA 250 CIVARINDA

1|0
    0|0
  • dilekçe yazıp mahkeme açman gerekiyor. Ben dava açmıştım. Nüfus müdürlüğüne gitmek olmuyor.

Bak gerekli bilgiler Tuğsan Yılmaz diye bir avukatın sitesinde var

0|0
    0|0
  • Nüfus müdürlüğüne git.

0|0
    0|0
  • ohooo uzun iş 3 tene mahkeme var ismim abuzettin olsa bile uğraşmam

0|0
    0|0
Yükleniyor...