Squat? Yardım :D?

Dün squat ve lunge yaptım bugün bacaklarım komple ağrıyor :D oturmak isterken, yürürken, merdiven çıkar ve inerken :/ bugün de yapmalı mıyım ya da yarın mı devam etmeliyim?

0|0
5|17

En İyi Erkek Görüşü

• Bak bizde bir kural vardir aci yoksa gelismede yok sen antremanlarina devam et esnetme germeni iyi yap antreman sirasinda hissetmezsin zaten kaptinmi ya zaten o agri cok hos bir agri keske surekli olsa :-) artik olmuyor bizde :-) bence agrilarin tadini cikar

0|0
    0|0
    • Teşekkürler :) evet kötü bir ağrı değil en azından hareket ettiğimi fark ediyorum böylece :)

• Doğru söylüyosun, teşekkür ederim ben de başarı dilemek isterdim ama başarmışsın zaten başaracağını :)

• Daha basaramadim daha 40 firin ekmek yemem lazim (lafin gelisi ekmek hantallastirir) :-)

Erkekler Ne Diyor 16

• Ara ver

1|0
    0|0
    • Dün ara verdim bugün devam :)

• Bak simdi bu hareketlerden sonra eğer esneme hareketleri yapmazsan bu ağrılarını daha uzun süre çekersin

1|0
    0|0
    • Hareketlerden önce de yapmadım :/

• Öncede sonrada yapman lazım hamlık var devam et.

• Evet malesef, spora ara verdim 3-4 ay ondan olsa gerek

• şimdi dostum 1. olarak squat yapıyorsan çalışmadan sonra mutlaka bisiklete binip en az 5 10 dk ka sürmen gerekir kaslarının yumuşaması lazım 2. olarak 1 2 gün ara vermen lazım salon a gittikden sonra ilk işin bisiklete binip yine 5 10 dk sürmen lazım kaslarının yumusaması lazım 1 2 güne kalmaz ağrıların ilk günküne nazaran diner

1|0
    0|0
    • Teşekkürler tavsiyen için :)

• Normal ağrıması ise yarıyor :D

1|0
    0|0
  • Isınma ve soğuma haraketleri yap sadece bacakların değil belin kolların sırtın her yerini..
    Giderek azalacak o ağrılar bir kaç güne geçer merak etme..

1|0
    0|0
  • Kaslarını dinlendir, 1 gün ara ver

2|0
    0|0
  • bugün dinlen yarın devam et

1|0
    0|0
  • Normal Bir Şey Bu, Ara Ver Geçince Tekrar Başla.

0|0
    0|0
  • bugün dinlen yarın tam gaz devam

0|0
    0|0
  • bugun sadece esneme yapsan olur 1 hafta ıcınde agrılar azalcaktır ham oldugundan boyle

0|0
    0|0
    • Teşekkürler öyle yapıcam sanırım

• ağrıyan bölgelere masaj yapmalısın sakın kas gevşetici kullanma

0|0
    0|0
  • Hani bakim :)

0|0
    0|0
  • Bugün dinlendir her gün squat yapma zaten genel olarak her gün ağır spor yapılması gelişim göstermez

0|0
    0|0
    • Squat Challenge'lerde hergün yapılması gerektiğini söylüyolar ama?

• Hair asla vermem ben gelenlere klasik haraketleri veriyorum suphen olmasin :-) munazara icin tsk ama 3 ogun az 6 ogun ideal ;-) arayi bulursun sen bilgilisin tbrklr

• yenimi başladın?

0|0
    0|0
    • 3-4 ay önce düzenli yapıyordum bıraktım yeniden başladım

• Ara ver şimdi yapma tekrar. En azından 1er gün arayla yap ve çok ağrıyorsa düşük tempolarla yap. Ağırlıksız ve azar azar yap. Zamanlar artırır ve ağırlık alırsın eline.

1|0
    0|0
    • Teşekkürler öyle yapıcam :)

• Sen sporu saglik ve fitlik icin yapiyorsun belli. Tam gaz spora devam o halde :)

• Tamamen sağlık ve fitlik için :) teşekkür ederim

• masaj yapmamı istermisin :d

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Canım 30 lü olarak başla 4. Günü 10 at attır bir ay 60 yap geçer bir haftada

1|0
    0|0
    • Zaten 30 yapıyorum :) dün ara verdim bugün devam, teşekkürler :)

• hamlamışsın, 1-2 defadan sonra alışırsın. kayak kayarken ilk gün ben de öyle oluyorum:D

0|0
    0|0
    • :D öyle oldu sanırım ya

• hamlamış evet, senelerce oturup oturup bir anda hopp squat yapınca kaslar bir anda çalışıyor ve asıl kas gelişme olayı, kasların yırtılıp kendini yenilemesi olduğu için biz o kas yırtılmasına halk dilinde hamlama diyoruz. o yüzden önce ısınma hareketi (açma germe gibi ) sonra hafif hafif spor tarzı şeyleri yapmaya başlayın ve sürekli yapılması kaslarınızı yıpratacağı için 3 günde 1 en doğru olanı

• Teşekkürler bilgilendirdiğin için :) ama senelerce oturmadım, bundan 3-4 ay önce düzenli spor yapıyordum sonra bıraktım şimdi tekrar başladım

• nefes alş verişlerine dikkat et ve ısınma hareketleri yap başlamadan önce

0|0
    0|0
  • ilk günden olur sen fazla esneme hareketi yapmıyacaksın daha çok arar 2-3 gün yapamazsın sonra

0|0
    0|0
  • agri olmasi dogal

0|0
    0|0
Yükleniyor...