Neden herkesin beni sevmesini ve onaylamasını istiyorum?

herkesın benı sevmesını ve ıyı gecınmeyı ve onaylamasını ıstıyorum sızce neden? Psıkoljıden anlayan bırılerı var mı?

0|0
19|36

En İyi Erkek Görüşü

• Bilinçaltında suçluluk duyguları var..

0|0
    0|0
    • ne suçluluğu? suçlulukla ne alaka?

• evet sevmiyorum:S

• Sizi ekliyeyim insanları dinlemeyi severim eğer kabul ederseniz konuşuruz...

Erkekler Ne Diyor 35

• Küçükken ailenden veya çevrenden onaylanmadıysan böyle olmuş olabilir. Mesela okuldan teşekkür belgesi aldığın zaman ailen neden takdir almadığını soruyorlar mıydı?

0|0
    0|0
    • ben hep takdir alırdım küçükken çok ii bir eğitimim oldu

• Umursamayabilmek.

• inş öyle olurum:(

• Bencil ve şımarıksın, ortaya çıkana kadar her istediğin olmuş, yada olması için cadılık yapmışın, sonrası alışkanlık olmuş ve bu saffaya gelmişin. kendin ile dalga geçmeyi öğrenebilirsen. ki buna tıpta kendinle barışık olma deniyor, belki bu hiç kimse tarafından sevilmeyen huylarından kurtulabilirsin. ha yokkk işime gelmez dersen. bir gün etrafında kimse kalmaz. adam gibi bir madik yersin oturursun kıçının üstüne, sonra saf saf düşünürsün. baya hakaret oldu degil mi. sen bunlari düşün...

0|0
    0|0
  • Sorunun ne onu yazsana sevilmek istersen bütün site sever seni ver face hepimiz paylaştığın fotoları beyenelim altına yorum yapalım. Çok seviyoruz diye :D

0|1
    0|0
    • :)))) gizli kullanıcı bunu yapabilir mi? sıkar biraz...

• Onu yaparsak yalakalığa girer sahte mutluluk yaşarsın olmaz. Dürüst akıllı ve zekiysen zaten taktir görürsün. Ama çevre yapıp sosyalleşmeyede çalış meyvesini muhakkak toplarsın.

• ınan bana durust akıllı ve zekıyım ama kımse benı begenmıyor arkadasım olmuyor:(

• ben başağim.burçları çok zorlamam ;) anlayanlara... Ama takdir edilmeyi istemek çoğunun doğasında vardır. Ama sende daha çoktur, normal. Aşırısı sana büyük mutsuzlukla geri döner. Ben de mükemmeliyetçi olmasam da onurlarndırılmayı severim, ama gereğince anlaşılmadığımdan dolayı veya düşünce ayrılıklarından(!) dolayı pek sevilmiyorum. Eskisi kadar üzülmyip farklarla yaşayıp daha mutlu olmayı öğrendim. Zor değil, sen de böyle yap,derim. =)

0|0
    0|0
    • Başakların Gücü Adına !

Başaklar Olmasa Yemin ederim Erkek Feminizmi Diplerde Olur :))

• yapma.eylülde doğduğum için değildir hayatım böyle. hepsi hayat paketimin içinde. burçları bilmem ama benden toleranslı veya beğenilmeyi isteyen çok vardır.

• herkesin sevmesini,iyi geçinmeyi değil de yönetmeyi istiyor olabilirmisin :)

1|0
    0|0
    • aslında yönetmek istiyorum ama beceremiyorum:(

• yönetme herkesi olduğu gibi kabullen mutsuz olursun yoksa.nedenlerle boğuşur durursun..yönetilecek insan vardır yönetilmeyecek insan vardır.herşeyin senin elinde olmadığını bil öncelikle..ve sende olduğun gibi ol eksiğinle fazlanla hatanla iyi yönlerinle..herkes yoksa sevilmek ister,aman hakkımda yanlış düşünmesinler ister..veya iyi geçinmek ister..bunlar normal.ama yönetmeye kalkma kimseyi..gerçi özellikle kızlar erkeğe farkettirmeden iyi yönetiliyorlar ama :))) oda hoş durum değil..becerme ztn

• düzgün ve dürüst olduğun için olabilir...

0|0
    0|0
  • Egodan Daha çok bu biraz kendini yetersiz gördüğün konularda onaylanmayı bekleme gibi geldi.Psikolojik yönlü olay profesyonel biri ile konuş burada knayt onlayncı gençliği dinleme bence.

0|0
    0|0
  • kadın psikolojısınden iyi anlarım gel bakalım sıkıntın neymiş

0|0
    0|0
  • başak falan mısın ?

0|0
    0|0
  • Aslan burcumusun :D

0|0
    0|0
  • Ego veya ozguven olabilir.Sanırım senı pek onaylamadı cevren aılen falan.Veya senı yeterınce takdır etmedıler.

0|0
    0|0
  • herşey senin olsun herkez sende olsun istiyosun sadece ben mutlu olayım diyosun açık işte iyi değilsin.

0|0
    0|0
  • Herkese kendini sevdirmeye çalışma, kendini sevilmeye bırak. Çünkü hiç bi zaman herkese kendini sevdiremezsin.

0|0
    0|0
    • nasıl yapcam ya onu işte sorun burda

• Açıkçası doğruyu söylemek gerekirse, ben psikolojik hastalık olduğuna inanmıyorum. Manevi eksiklikten meydana gelen bi boşluktur bu durum. Ve bunu ne o psikologlar, nede o insanı aptallaştıran ilaçlar düzeltebilir. Bunu sadece sen yapabilirsin. Ara, bul, anla ve yaşa. Daha fazla şey söylemeyeceğim. Hadi iyi geceler sana.

• genetik takıntı var ama ailemde istesem de istemesemde takıyorum

• Herkes ister ama senin yaşlarda tavana vurur bu hisler sonra yaşlandıkça düşer bu, hatta belli yaştan sonra size ne lan ister sevin ister sevmeyin, ister onaylayın ister kalaylayın çok da tın olur

0|0
    0|0
  • bence özgüven sorunun var...

özgüveni olan biri başkalarının kendisi hakkında ne düşündüğünü umarsamaz..

0|0
    0|0
  • her insan için bu geçerlidir paniğe gerek yok :) pampaaaaaaaaaaaaa

0|0
    0|0
  • belki kimse senı sevmıodur o yüzden olablır

0|0
    0|0
  • çok şımarık büyütülmüşsündür de ondan

0|0
    0|0
  • Metalci misin

1|0
    0|1
    • yooo ne alaka?

• 10 senedir oluyorum ilaç içiyorum doktora gidiyorum hala hastayım be arkadaşım

• sorunlu ergenliğim vardı dışlandım falan ama metalci olmadım hahaah

• ilerde çürütüp kenara koyacağın şey. Egonun insanla oyunudur

0|0
    0|0
  • Korunma psikolojisi.

0|0
    0|0
  • bu sadece sizde gecerli degil herkez boyle ister

0|0
    0|0
  • ego tavan

0|0
    0|0
  • o zaman ilk önce kendini sev

0|0
    0|0
  • İyi diilsin:))

0|0
    0|0
  • sen tek değil herkes öyle canım

0|0
    1|0
  • bilmem :/

0|0
    0|0
  • Fitil tedavisi işe yarayabilir..

0|0
    0|0
  • duygusal eksikliğin var belki. en son ne zaman yeni bir ilişkiye başladın

0|0
    0|0
  • bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 19

• Ayni sorun bendede vardi, ve bunun adi; özgüven eksikligi..

Bu sorunun tek bir sekilde atlatabilirsin, sosyalleserek. Insanlarin arasina karis, sohbet et, tartis, gerekirse kavga bile et. Degisik insanlar, degisik karakterler tani.

Düsünsene; yeni birini tanidin, kendisi ile hiç barisik degil, sürekli korkuyor bir seylerden, hiç bir sey için çaba göstermiyor, ama herkesin onu sevmesini bekliyor, ve sevilmedigini anlayincada bunalima giriyor.. Biraz bencil biri yani, ve özgüveni eksik.

Ne sinir bozucu bir tip demi. Iste sende öylesin! Vazgeç bu huyundan :D

Ben kendimi bunu günde 100 kere tekrar ede ede çözdüm Allahima bin sükürler olsun, sende yapabilirsin ;)

0|0
    0|0
  • Psikoloji okuyorum.. Anladıgım kadarıyla özguven sorunun var. Sosyalleşmeyi istiyorsun ama çekiniyorsun toplumda bazı sorunların var..reddedilme korkusuyla özgüven arasında karşılıklı bir ilişki var.geçmişte sürekli olarak reddedilmiş olanlar yeni ilişkilere reddedilmekten korkarak giriyorlar ve bu korku özgüven eksikliğine yol açıyor.fakat illa reddedildin diye özguveni eksik olmuyorsun.. geçmişte ailen tarafından çok ilgi görmüş şımartılmış olabilirsin bu kadar ilgi istemenin de nedeni budur. Eger sende bunun farkındaysan ve çok rahatsız oluyorsan yardım almanı isterim..Psikolog deli doktoru değil unutma ve çekinme.. onunla bu sıkıntılarını yenebilirsin..

0|0
    0|0
    • Bu özguven sorununu yenmek istersin değil mi..Öncelikle mükemmelliyeti aramaktan vazgeç yani demek istediğim hata yapmaktan kesinlikle korkma..bu bir insanlık halidir.. Ve de en önemli cesur ol.. olamıyorsan da öyle görün bazen oyun oynamak iyidir..kendini cesur olmaya ikna et.. Tavsiyem sevdiğin şeyleri yap, Hayatın tadı olması için sevdiğin işlerle uğraşmak durumundasın, yoksa hayatını harcar durursun.

• Psikoloji benim en buyuk hayalim.. bunu çok istedim ve gerçekleştirdim..çok zor zamanlar geçirdim hala da ataklar geçiriyorum ama alışıcaz artık :)

• hangı unıversıte?

• bende oyleyım dunya benım etrfımda dönsünm istiyorum herkes benım agzımdan çıkacak bir lafa baksın istiyorum :) ben dersem o olsun istiyorum manyakmıyım acaba ?

0|0
    0|0
  • senin tarzında bi arkadaşım vardı. Şehir değişikliği nedeniyle de bulunduğum sehirde ona bi dönem mecbur katlanmak zorunda kalmıştım. Ama Allahım senin tarzında bir insanla beni tekrardan karşılaştırmasın :) bence tedavi olmalısınız.

1|0
    0|0
    • niye kız ? sevsinler diye her istediğini yapmıyor muydu?

• hayır kendini kabullendirmek sevdirmek için bin takla atıyordu. Gerek yok böyle şeylere canım. Seni seven zaten kabullenir. Gerek yok gereksiz şamatalara..

• ne yapıyordu mesela?benimle benzer mi soruyorum?

• bunun tek bir nedeni var o da senin kendine olmayan güvenin. Etraftakilern de sana güvenmediğini ve kendine güveninin olmadığını düşündüklerini sanman..

0|0
    0|0
  • link sen oldugundan suphelenmistim ve bir arkadasımızla konusmustuk artık eminim.Vazgecmelisin bundan yoksa harbi kafayı sıyıracaksın.

0|0
    0|0
    • kız evet benim:D dedikodu mu yapıyonuz benim hakkımda bakıyım:D ayrıca 10 senedir böyleyim daha sıyırmadım bakalım ne zaman sıyırcam:D doktor kafayı yemezsin dedi:D

• yaptık yani :) isim hatırlamam, konuyu hatırladım.ciddiyim ama kendine zarar veriyorsun, boyle gidersen etrafındakileri itersin

• kahlo olabilir mi acaba?niye etrafımdakileri iterim ben sevsinler istemiyor muyum?

• Özgüven ve sevgi eksikliğin yüzünden bence. Kalbinde eğer bir eksiklik hissediyorsan sende sevgi eksikliği vardır. Kimsenin senle ilgilenmeyeşinden sevmemesinden dışlanmaktan dolayı böyle...

0|0
    0|0
  • kırmak ve kırılmak sana göre değil

0|0
    0|0
  • Cünkü ilgiye ihtiyacın var.

0|0
    0|0
  • kısaca egoist ve egemensın kanımca :D

1|0
    0|0
  • Kendine güvenin eksik,hatta yok denecek kadar az. Olduğun kişiden emin değilsin,kendini daha tam olarak tanımadan kendini sevmediğine karar vermişsin. Kendini sevmen için başkalarının seni sevip onaylamasına gerek yok,bunu anlaman gerekiyor.

0|0
    0|0
    • nasıl tanıyabilirim kendimi?

• Eğer iyi biri olduğuna inanıyorsan bunu yapabildiğin her şekilde insanlara göster.

• annen veya babandan yeterince ilgi görmediysen bunu dışarıdan almaya çalışıyor olabilirsin

0|0
    0|0
  • özelden yaz iyi anlarım :)

0|0
    0|0
  • Annen prenses gibi mi büyüttü şanti ?

0|1
    0|0
  • bende isterim. herkes ister. normal. :)

0|0
    0|0
  • açsın sevgiye ilgiye vs.

0|0
    0|0
  • Ailede çok pohpohlandığın için olabilir

0|0
    0|0
  • çünkü sen açgözlüsün gözün doysun bütün erkekler senin olsun mu istiyorsun derdin ne senin.

0|0
    0|0
    • yok canım erkek derdınde degılım normal arkadaslar ıcın sordum bu soruyu

• Bence öyleyim

0|0
    0|0
Yükleniyor...