Plates sıkılaşmanın yanı sıra inceltiyor mu?

Daha yeni başladım 3 gündür düzenli şekilde plates yapıyorum. Şuanlık yeni başlamamdan kaynaklı ağrılar oluyor ilerleyen zamanda bunun gecicegini düşünüyorum.
Platesin yanında diyette yapıyorum hergün musait oldukca da 1saat yürüyüş yapmaya calisiyorum.
Olan kilomu sadece koca bir kasa cevirmekten korkuyorum aman aman bir kilom yok fakat sıkılaşırken diğer yandan zayıflamama da etki edecek mi?

0|1
47|27

En İyi Kız Görüşü

• Pilatesin pek çok hareketi yağ yakma ve bunu yaparken sıkılaştırma odaklıdır zaten. Diyet ve pilatesle bile çok rahat kilo verirsin ki sen yürüyüş de yaptığını belirtmişsin. 1 ay içinde değişimi farkedersin, kolay gelsin.
    Bu arada pilates çok nadiren eklem açma sonucu boy uzatır. Ama kasların uzadığı için daha ince dolayısıyla daha zayıf görünürsün.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• plates zayıflatmaz ınceltır. bununla bırlıkte sıkılasmanda olur. kastan korkma yağ kapladıgı yerle kasınkı bır degıl ama aşırı kasta yapma tabi.

0|0
    0|0
  • Hem sıkılaştırır hem inceltir.

1|0
    0|0
  • Plateste hiç bir zaman kocaman kaslara sahip olmazsınız. Plates kaslarınızı esnetme prensibi ile yapılan bir spor türü olduğu için daha esnek ve dayanıklı kas grubuna sahip olursunuz. Yürüyüşde yapıyormuşsunuz. Her geçen gün yürüyüş temponuzu arttırmaya çalışın. Ölüm diyeti yapmayın :) İnternette kalori ölçme siteleri var yediğiniz yiyecekleri ve günlük kalori ihtiyacınızı hesaplıyor ayrıca istediğiniz kiloyuda girip ona göre almanız gereken kaloriyide hesaplayabilirsiniz.

1|0
    0|0
  • İnceltir.

0|0
    0|0
  • Vaalaha o dediklerinle dikkat çekecek derecrde kas yapmazsın ama düzenli yaparsan kaslar vücut hatlarını netleştirir çok Seksi vücudun olur

0|0
    0|0
  • ooo daha ne hunerlerivar

0|0
    0|0
  • cok az ınceltır ama sıkılastırır

0|0
    1|0
  • olan kilonu koca bir kasa cevirebilmen çok zor bişey ve plates ile mümkün değil , kadındarın , kas kütlesi yapması , yağ yakması çok uzun süren bişey. Ve plates sıkılaştırır , kilo vermek istyosan kardio yapman gerek

1|0
    0|0
  • Vücudunu sıkılaştıracağı kesin, sandığın gibi kaslı bir vücudun olmaz, bunun için endişelenmene gerek yok, zayıflamak için spor yapmak buna, plates de dahil yeterli değil yediklerine de dikkat etmen gerekiyor. Sadece acele etme kilo vermek için

1|0
    0|0
  • Aşırı kas yaparım diye korkma yapamazsın o kadar kolay değil. Kolay olsa herkes yapardı. :)
    Zayıflamak istiyorsan kardiyo yap. Artı plates yaparsan taş gibi bir gacı olursun cenabı rabbim allahın izniyle.

0|0
    0|0
  • Tabiki de

1|0
    0|0
  • ayni sey deilmi sikilasmak incelmek, plates nedir bilmiyorum ama oyle kas kolay olan bisey degil

1|0
    0|0
  • pilate filan işe yarıyor daa ama adabıyla usülüyle yaparsan tabi iki ama 1 2 gün yapim abur cubur yiyim hiçç başlama pilatese :D

0|0
    0|0
  • Elbette. Sarkık vücudunuzu toplayıp daha diri ve derli toplu görünmenizi sağlar.

0|0
    0|0
  • edecek tabikide ama durmak yok yola devam

1|0
    0|0
  • Bilmem ki

0|0
    0|0
  • Esneklik kazandirdigi kesin

0|0
    0|0
  • Bacım durmadan koş

0|0
    0|0
  • Emin ol platesin hiç bir faydası yok. Daha çok zararı var.

0|0
    1|1
  • Sanırım evet

0|0
    0|0
  • 2 sini bir arada yapıyo kanka :D

0|0
    0|0
  • Senin ihtiyacin yok

0|0
    0|0
  • inceltebilir

0|0
    0|0
  • after and before olarak görsel olsaydı daha net yorum yapabilirdik belki :)

0|0
    0|0
  • yani aktivite inceltir tabikide

0|0
    0|0
  • İkiside

0|0
    0|0
  • elbette inceltir Prenses

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 46

• Kaslar olacak dolayisiyla inceleceksin ama tarti da daha ağır gozukeceksin. Çünkü kas kutle olarak yağ dan daha agir bir seydir.

1|0
    0|0
  • Plates kas yapmıyor zaten normal seanslar şeklinde devam edersen inceliyorsun. Ayrıca omuriliği düzleştirip kemiklerin arasını açtığı içinde boyun 2 cm uzuyor.

0|0
    1|0
  • Hatta en guzeli cok kilon yoksa kilo kaybetmeden egerki inceliosan hem sıkılaşıyorsun hemde yağı kasa ceviriosun demektir. ama plates zaten cok kas yapan bisi degil o yuzden gonul rahatligiyla bol bol yapabilirsin

1|0
    0|0
  • Pilates kadın için en estetik spor alanı bence. Müthiş bir incelme olmasa bile aldığı şekilden ötürü gayet fit gözükeceğini düşünüyorum. Hatta omurgayı destekleyip, daha dik durmasını sağladığı için boyu uzattığını duymuştum.

1|0
    0|0
  • Ben 7 senedir pilates yapıyorum canım...
    Evet sıkılaştırıyor ve zayıflatıyor.
    İlk 1 hafta ağrılar ve aşırı yorğunluk hissediceksin. Halsizlik ve bazen de başdönmesi olcak ama sakın vazgeçme... Diyet yapmazsan iyi olur aslında, çünkü sana zararı dokunucak. Baş dönmeleri, aşırı yorğunluk ve mide sancıları yaşarsın.. Henüz bence diyet yapma yenisin çünkü platesde. Önce 1-2 ay devam et platese sonra eger istersen diyete başla derim...

0|0
    0|0
  • Evet hem sıkıla sır hem inceltir bisure sonrada kilo verdirmeye başlar ama zamanla çok iyi bir sipor

1|0
    0|0
  • Canım hem pilates hem fitness yapan biri olarak söylüyorum. Pilates sıkılaştırır, kas yapmaz. Kas yapan fitnesstır. İncelmeyi de fitness ve pilatesle sağlayabilirsin. Ama kas yapmak istiyorsan fitness derim

1|0
    0|0
  • yanında yürüyş ve diyet yaptığın için zayıflarsn ama tek başına pilates sadece sıkılaştırır...

1|0
    0|0
  • platese birden zor hareketlerden başlamamalısın özellikle ebru şallı plates te gayet iyi yeni başlayanlar içinden kademe kademe birsürü videosu var youtube da ayrıca platese başlarken 5 ana prensibi de yapmalısın kendini zorlamamaya çalış hareketleri yaparken dikkatli ol sıkılaşmak zayıflamaktan da önemli bence sıkılaşınca otomatikmen inceltir elbette ayrıca plates nefes teknikleri falan da çok faydalı bırakma devam et derim ben

0|0
    0|0
    • ayrıca bir saat yürümektense 20 dakika 30dakika falan hızlı tempoda dinlenerek koşmak ve bol su içmek daha iyi sabahlarıda aç karnına ılık suya limon sık iç ekmeğinde içinin hamurunu yeme çaya şeker az at

• Ekmek yemiyorum zaten çay kahve gibi iceceklerde seker kullanma gibi bir aliskanligimda yoktur. Abur cuburu komple kestim aynen devam..

• Benim belim 6 cm inceldi ama onun yanında duzenlı kosu falan da yapıp ekmeği şekeri tuzu hayatımdan şutladım

1|0
    0|0
  • Ağrıların geçecektir. platesle kas yapmazsın sadece vücudun şekillenir.

0|0
    0|0
  • Zayıflatmaz inceltir. Zayıflamak için cardio.

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Kahvaltıdan sonra koşmak gerek

0|0
    0|0
    • Tam aksine kahvaltıdan önceee.. glikojen depoları boşken yag yakimi daha fazladır..

• Kahcaltıda yemek gene yon koştuktan sonra anlamı var mı

• Beden küçülüyor mesela ağrılar da zamanla gidiyor merak etme yürüyüş de plates yanında çok faydalı metabolizmayı dengeler, adet düzensizliğini önler flan diyette de kontrollü gidersen on numara olur bırakma derim

0|0
    0|0
  • yalnız taş gibi olursun ya ciddden hem pilates hem diyet hem de 1 saat yürüyüş aman aman hep istediğim şeyler darısı başıma

0|0
    0|0
  • canım yaza kadar devam ettir düzenli ve bana ulaş ben de başlamak istiyorum fakat cesaret edemiyorum çünkü devam ettiremeyip çabuk sıkılıyorum :( sen sonuçları söyle lütfen ama çok sıkılaşırsın diye düşünüyorum ağır bir diyet de uygulama sakıın. bu arada kaç yaşındasın bunlara vakit bulabiliyor musun ya?

0|0
    0|0
  • Görünüşte daralma oluyor kilon aynı olsa bile daha ince görünürsün

0|0
    0|0
  • Bildigim kadarıyla evet

0|0
    0|0
  • Boy bile uzatıyor ya benim öyle olmuştu

0|0
    0|0
  • pilates sıkılaşmana incelmene yardımcı olur evet ama en önemli şey diyetin zayıflamandaki en önemli şeydir hergün neyi nasıl yediğin.

0|0
    0|0
  • Her gun aynı harketleri yaparsan ne kaybedersin nede bişe olur. Routine değisdir arada bir

0|0
    0|0
  • aslında bir nevi inceltmiyor plates kasları calıstırdıgı ıcın sıkılasmasını sagladıgı ıcın daha ınce gosterıyor

0|0
    0|0
  • Zayıf biri isen kas yapar kalınlaşırsın, şişman ve yağlı isen incelirsin

0|0
    0|0
  • Pilates+ yuruyus inceltiyo...

1|0
    0|0
  • inceltir

0|0
    0|0
  • ince ve sıkı

0|0
    0|0
  • Ya ben yaptom acayip kilo aldım

0|0
    2|0
  • Fazlaliklari sikilasarak atarsin haliyle incersin.

0|0
    0|0
  • gittim yaptım gördüm çok da güzel inceltir ama zayıflamak için kesinlikle kardio

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    16
Yükleniyor...