Goril vs Aslan?

Hangisi kazanır? Bana göre elbette aslan açıklamasını yaparım ama önce görüşlerinizi alayım..

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Sporda hayvanlar alemi sorusu da gördük ya şükür

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 5

• Aslan güçlü ve vahçi olduğu kadar kendinden büyük bir av olduğunda ekip olarakda avlanması gerekebilir ! Yapı itibarı ile aslan malup olur !

0|1
    0|0
    • hayır çok yanlış düşünüyorsunuz..

• Ya birkere aslanla gorilin karşılaşma olasılığı yok. olsada birbirlerinden uzaklaşırlar.

• oda doğru

• bende eskıden böyle vslerı dusunurdum saçma gelırdı boyle bır soru gorunce ılgımı cektı
    şimdi özgün genel kültürüme dayanaraktan arslan o kadar yırtıcı hızlı ve güçlü değil yetişkin bir goril ise bir insandan 8 kat güçlü oldugunu ele aldıgımızda sonuç ortada acımaz walla bir vursa canını bı yerınden çıkarır :D

0|0
    0|0
    • dostum işte her şey güç ile olmuyor...

Goriller doğuştan güçlü kas yapısına sahiptir, o iri kaslı vücudu elbette ona avantajlar sağlar ancak kapışmanın tamamı güce bakmıyor. Goriller o şişkin, iri vücutları ile evet oldukça güçlüdür ancak yinede olası bir kapışmada aslanla baş edemez. Aslanda çok güçlüdür yaklaşık 250 kg vücut ağırlığı, çok keskin pençeleri ve güçlü çenesi ile yetişkin bir insanı rahatlıkla öldürebilir. 1 tonluk güçlü avları bufaloları tek başına yakalayan erkek aslan gördüm ben :)
      Güç ile dövüş yeteneğini karıştırıyor millet... Örneğin +200 kg ve 2 metre boyunda bir goril hayatını çiftleşerek, ormanlarda gezinerek beslenerek ve nadiren kendi hemcisleri ile dövüşerek geçirir. Ama bir aslan öyle değildir, hem avda olsun hemde diğer bölge kapışmalarında olsun çok şiddetli çatışmalarla karşılaşmaktadır. Dolayısı ile gorilin 1 kez ettiği kavganın daha şiddetlisini yetişkin bir aslan 5 kez ediyor ve dolayısı ile oldukça yararlı tecrübeler kazanıyor.

• http://www.youtube.com/watch?v=cHYurKQ_bq0 dk 1.20 goril"in saldırgan olması yeterli bence

• Bu hiçbir şeyi kanıtlamaz. Çünkü emin ol orada bir goril olsa yine pek bir şey değişmezdi :))) Aslan ve goril ilk bakışta birbirlerine yakın rakipler hatta o muazzam kasları ile goril daha da öne çıkıyor. Ancak dediğim gibi kaslar sadece kapışmanın başında caydırıcılık sağlar. Bir de gorile bu kaslar elbette güç sağlar ancak aslanlarında kasları ve kemikleri kuvvetlidir.. Goril sadece görünüş olarak öndedir o kadar...
      Ancak çok nadiren kavga eden 300 kiloluk çok kaslı bir gorili, 260 kiloluk ama sık sık kavga eden iri bir erkek aslan paramparça eder. Kavgada herşey irilik değildir. Tecrübe ve hamleler önemlidir. Gorilde güçlüdür belki sinirlendiğinde iyi savaşır ancak dediğim gibi aslanlar doğuştan avcıdır. Goril vuracağı yeri bile bilmez. Bu durumda goril 300 kilo da olsa, vücudu tamamen sert kaslarla donatılmış da olsa, 500 kg bench yapabilecek potansiyeli de olsa aslanın köprücük kemiğine vuracağı 180 kg güçteki tek bir pençe gorili ilk andan etkisiz hale getirecektir...

• Aslan.

0|0
    0|0
  • Olum ya 😂😂😂

0|0
    0|0
  • Goril aslanı yer ;)
    Böyle biline

0|0
    0|0
    • YİYEMEZ :)))))

bir aslan vardı natı geoprahcıhda 250 kg vuruyodu pençe ile eğer bu kadar sağlam çakan bir aslana denk gelirse goril nasıl bir şey olduğu fark etmez yıkılır

• ;) hoş sohbetti bro

• eyvallah bro

Yükleniyor...