Karşınızdaki insanı dinlemeden ya da bir hareketine bakarak yargılar mısınız?

karşınızdaki insanı yargılamadan önce onu dinlermisiniz_? yoksa hemen hüküm giydirirmisiniz_? başkalarından duyma laflarla hareket edermisiniz_?yoksa onada bi şans verip onu dinleyiptemi yargılarsınız _?hangisidir doğru olan_?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Başkasından bir şey dinleyip de diğer kişiyi eleştirebilir bir insan ama diğer, yani eleştirdiği kişiye de kendini açıklama olanağı oluşursa sonradan onu da dinleyip karşı tarafı hatalı bulabileceğini söylemesine rağmen, eleştirilen kişi bu olanağı kullanmıyorsa vardır sakladığı ya da çekindiği bir şeyler. Sükut ikrardan gelir. Bu önyargı değildir. Çünkü ortada bir yargılama değil, sadece bir eleştiri vardır. İkisi arasında da fark vardır. Bir de eleştiriyi kaldırıp kaldıramayan insan vardır ki bu ikisi arasındaki fark daha da büyüktür. Eleştiriyi birinci ağızdan yapan kişiden özür dilerken, dinleyerek eleştiri yapan kişiye sitem ediliyorsa karekterde de vardır bir bozukluk sanırım. Ben de kendimi insanları iyi tanırım sanıyordum. Üzülerek söylüyorum ki:

Büsbütün unuttum seni eminim

Maziye karıştı şimdi yeminim

Kalbimde senin için yok bile kinim

Bence sen de şimdi herkes gibisin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• kısaca ön yargılımısınız değil misiniz diye soruyorsun:)

kim yargısız infaz yapmayı sever ki.en azından bana yapılmasını sevmediğim için yapmam.

0|1
    0|0
  • iyi yada kötü yoktur iyi olmaya çalıştığımız insanlar vardır herkez birilerine göre iyidir yani kötü insan yoktur...

0|0
    0|0
  • evet yargilarim.

0|0
    0|0
  • Teddd e +1

0|0
    0|0
  • Dinlerim.

0|0
    0|0
  • dinlemek tabiki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bir kaç kere ölçer tartar öyle notunu veririm.

0|0
    0|0
Yükleniyor...