TFF Yabancı sınırını kaldırdı sizce iyimi oldu?

https://www.youtube.com/watch?v=yjobQ0AS3cc

Benim fikrim demirören ile aynı değil.
Bu kural olmamalıydı diye düşünüyorum.
Ne hale getiriyorlar farkında değiller.

• Beşiktaş'ı yaktı, şimdi sıra Türkiye'de...
    21% (8)20% (76)20% (84)Oy Ver
  • İyi oldu bence, Türk oyuncuları teşvik edecek bu kural...
    38% (15)50% (190)49% (205)Oy Ver
  • Bu nasıl bir saçmalık? Hiç beğenmedim...
    3% (1)7% (25)6% (26)Oy Ver
  • Değişen bir şey olmaz...
    5% (2)8% (29)7% (31)Oy Ver
  • Türk oyuncularımıza yazık bence...
    33% (13)15% (60)18% (73)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
16|111

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşlar iyi dinleyin borcu olan klüpler bu transferleri yapamayacak diyor peki kendisi zamanında başkanlığını yaparken Beşiktaşın paralarını cukkalayıp, har vurup harman savurup klübü borç batağına çekip sonra utanmadan çıkıp şu kadar parayı da Beşiktaşa hiğbe ediyorum demedi mi? hangi sözde borçsuz klüp yapacakmış o transferleri resmen dalga geçiyorlar milletle :D

1|13
    0|2
    • Kardeşim bir kişi de gelip Beşiktaş'ı maffetti demiyor, koyun gibiler eic için seni seçiyorum. :)

• Bu arada hibe ediyorum diyip hibe etmedi :))

• Demiröreni Beşiktaşın başına saran Beşiktaş camiasıdır yanlız. Quaresma'lar Fernandesler Gutiler gelirken kral demirören oldu kimse demedi bu paraları tuvalette mi çıkarıyoruz diye Sonra gidince oha o kadar borç taktı oldu.

Kızlar Ne Diyor 16

• "Yeter Yıldırım Demirören yeter." demek geldi içimden ama yatarak para kazanan tüm özellikle Türk futbolcular artık tutuşacak ve rekabet artacaktır...

0|4
    0|0
    • Bu örneğine en çok fenerbahçe de yıllardır yatan selçuk şahin girmeli mesela.

• Yorumunuza gülümsedim ve hak verdim cidden, teşekkür ederim... @StConstantine

Size de teşekkür ederim... @InvictusManeo

Alt yapısı olmayan Türk futbolu daha da kötüye gider bence.

0|1
    0|0
  • İyi oldu bence, Türk oyuncuları teşvik edecek bu kural

0|0
    0|2
  • Bir besiktasli olarak a diyorum

0|2
    0|0
  • İyi oldu

0|0
    0|2
  • bence iyi olmadı

0|1
    0|0
  • Türk futbolunun gelişmesi adına atılan önemli bir adım olmuş.

0|0
    0|2
    • Allah aşkına git makyaj yap sen ya! :D

• :D tamam ben biraz bilinçleneyim o zaman

• :D haha iyi bakalım

• İyi oldu derdim ama Avrupa yasağının kalkacağı yıl yapılması düşündürüyor.

0|0
    0|0
  • Bakın şimdi kadroya girmek için nqsıl çalışıyorlar ligimizin kalitesi artar

0|1
    0|0
  • rekabet olacak

0|0
    0|0
  • Buyuk kuluplere ikinci sinif turk futbolculari iteleme devri sona erdi

0|0
    0|1
    • O devir sona erebilir ama getirisi kadar götürüsü var bu işin unutma.

• Bir nevi iyi olmuş

0|0
    0|0
    • Mesela bir nevi derken nereleri iyi, nereleri kötü?

• Türk futbolculara biraz şans doğdu gbi ne kadar doğru bilemem ama
      Gerçi türkiye'de futbolcunun değeri bilinmediğini göre pekte işe yarar bir karar değil

• Beşiktaş'ı batırmış olabilir bu adam ama şunu da unutmayalım. Diğer 2 büyük takımında dünya borcu var gelirleri çokta yüksek olmamasına rağmen dünya borçları var. Mesela hak etmeyen Türk oyuncular 3-4 M€ filan alamayacak artık. Haliyle futbolcu olabilmek ve kadroya girebilmek için daha çok çalışacaklar.
    Tarafsız bir yorum atıyorum bence şuanda borcu olan 3 büyükler ve diğer borcu olan kulüpler borçlarını 0 lamadıkları sürece yabancı transferi yapmamalıdır !

0|1
    0|0
    • Fenerin borcu yok. Sadece azizin çocuğu demirören'den istediği bir baş yapıt kuralı bu. Önümüzdeki sene şampiyonlar ligi ya da uefa için yapacağı transferler olacak bu yüzden böyle bir istek yaptırdığını düşünüyorum.

• Normal maçlarda kapatılabilir ama bu hemen olabilecek bir durum değil bence. 1-2 oyuncu değişirse belki ama vaya bir değişiklik gerekiyor gibi kadro yaşına bakıldığında. Ayrıca genç oyuncular ise ve takımda ki bir çoğu uefa turnuvası tecrübesi yok nasıl yaparlar bilmiyorum artık.

• Valla nasıl yaparlarsa yapsınlar ama bu türkiye'ye ve türk oyunculara yaramıycak o belli.

• Tipe bak izah a gel.
    Şu adam iyi birşey yapmaz ben hiç şahit olmadım ya da.
    Kötü ve saçma bir yaptırım bu.
    Ne kadar ekmek, o kadar köfte mantığıyla bu futbol sevdirilmez.

0|1
    0|0
    • Çok güzel açıkladın. Bu adamın iyi bir şey yaptığını kimse görmedi yalnız değilsin merak etme. :)

• Zaten alt yapı zayıf, şimdi Türk futbolcu yetiştir yetiştirebilirsen. Futbolu da ayaklara düşürecekler. O da mı dışa bağımlı olacak peh.

0|1
    0|1

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 110

• Zaten Türk futbolu cok kötü
    Bir de yabancı sınırı kaldırılınca Türkiye Milli Takımı neyle cıkacak maclara?
    Şimdiye kadar Dünya ücüncülügümüz var Şenol hoca sayesinde başka birşeyimiz mi var?
    Kısacası Milli Takım rafa kaldırılıyor.

0|1
    0|0
    • Klüp bazında iyillik, milli takımda kötü bir durum.
      Eurovision'a bile gidemiyoruz yasakladılar.
      Milli maçlarıda yasaklarlar.

• Avrupada oynayacak en az 50 futbolcumuz olsa ne güzel olurdu
      ya da 18 tane futbolcu lazım avrupada oynayan O zaman milli takım iyi derim. ama yok işte
      Milli takım yerine herkes kendi tuttugu futbol takımını tutacaksa sorun zaten yok
      11 i de yabancı oynasın
      Ama Milli takım da sorun olursa ben iyi oldu diyemem

• Beşiktaş'ı yaktı, şimdi sıra Türkiye'de...

0|2
    0|0
  • UEFA VE FİFA Gibi ultra Liberal örgütlenmelerin organizasyonunda yer alıp futbolunda yabancı sınırlaması gibi otoriter ve müdahaleci uygulamalara yer veripte uluslararası başarı ummak absürd olsa gerek...

0|2
    0|0
  • Artık avrupa takımları karsısında ezilmeyeceğiz. Ziktiri boktan türk oyuncularına yapay paralar ödenmeyecek. Beşiktaşın sızlaması haklı olsada tüm takımlarının yararınadır. Türk oyunculardan bir zikim olmadığını milli takım sürecinde bir kez daha gördük. Şimdi çalışmaları lazım. Ota boka yormadan adil bir sonuç olduğu kesındır.

Tek anlamadığım bu kural saha içinde sınırsız yabancı olarak yansıyacak mı? Yansıyacaktır gıbıme gelıyor.

0|2
    0|0
  • arkadasım 18 kişilik kadroda 7 yerli oyuncu olmasını zorunluyor. zaten o 7 kişiyi şu anda öyle böyle zaten tırt adamlarla her takım doldurur. Anadolu takımları için iyi oldu. elbezini hint kumaşı ederine satamayacaklar bence. bence anlam ifade etmiyor yerliler için. daha sıkı olacakki bir zorlama olsun ve amacı net belli olsun. 7 yerli nedir. ama yine de adamlar uğraşmış komplike bir çalışma yapmış klülerin fikirlerini almış ve borç durumuna göre yabancı hakkı mantalitesi geliştirmişler o da iyi. sadece eleştiri değil. artık federasyon başka hususlara kaymalı düzeltilmesi gerekn çok alan var

0|1
    0|0
  • BEKLEDİĞİM OLDU! şikebahçe lehine hertürlü şaibe ve tezgahlar düzenleyen türkiye futbol fenerasyonu iki senedir; '' 18 takımdan 1 tanesi bile yabancı kuralının kaldırılmasıyla ilgili red cevabı verir ise biz kuralı değiştiremeyiz'' bahanesiyle yabancı sınırlaması konusunda GALATASARAYın yoluna taş koyan, eyyamcı ve fenerin yandaşı tüp kafa demirören önümüzdeki sene çok sevdiği fb sinin de artık avrupaya gitmesi için her hangi bir engel kalmadığı için avrupada daha rahat ilerlemesi için yabancı sınırlmasını 18 kulübün onayını almadan ortadan kaldırarak birkez daha ne kadar fener yalağı ve esasen fenere hizmet eden şaibeli bir fenerasyon olduğunu dolaylı yoldan bu vesileyle açıklamış oldu..

0|1
    0|0
    • kısa hatırlatma bu seçim de oy kapma girişimide var işin içinde ama yemezler

Niye olsun haziran da seçim var o yüzden degistirdi çünkü karsina
      Haluk Ulusoy gibi birisi rakibi çıkacak

• Daha önce verilen karar neden verildi. Türk oyuncuların sözde değeri artsın, Türk oyuncular daha çok süre alsın, milli takım saha kalksın diye. Yalan hepsi yalan. O zaman Fenerin şike olayları vardı ve avrupaya gidemiyordu. O zaman ki karar tamamen Galatasarayı zor duruma düşürmekti, demirören ve yıldırımın ortak kararıydi. O kadar korktular ki Galatasaray 4. Yıldızı takacak avrupada başarı gösterecek diye, bu kuralı çıkardılar. Artık fener avrupa kupalarina gidiyor diye bu yabancı sayısını arttırdılar. Federasyon boşuna fener için çalışmıyor

0|2
    0|1
  • Beşiltaşını düşünerek soruyorsun bu soruyu... Bizi bağlamaz beşiktaşlılıpın... Tarafsız bakamıyorsun birkere. Bjk ye ne yaptıysa yaptı ama bu yabancı sınırının kalkması uluslar arası kupalarda işimize yarayacak. Şampiyonlar ve avrupa liginde başarı getirecek.. Öte yandan mülteci oyuncular türk olabilicek daha çok... Genç oyuncuların türkiyede parlamasıda cabası.. Türk oyunculara gelirsek eğer büyük takıma gelen her ismin başına yıldız koyuyorlar? Ne yıldızı la? Biraz futbol izleyeceğiz en azından..

0|0
    0|2
    • Seninde beşiktaşlı olmaman bizi bağlamıyor ona bakarsan. Burada konu Beşiktaş değil, türkiye futbol federesyonu ve demirören! Verilen kararlar ve o kararların getirileri, götürüleri. Futbol izlicez ama sen türkiye milli takımına hangi oyuncuları alcaksın? Transfer ettiğin yabancıları mı koyacaksın?

• Bugüne kadar çok izledik sanki... Ben klübümün çektiklerinile düşünerek karşı çıkmıyorum bu yapılana...

• Beşiktaş Yönetimi büyük ihtimal TFF'Ye dava açacak Önder özenin konuşmaları onu gösteriyor eğer davada TFF yi alt edersek ne olacak merakla bekliyorum :D

1|2
    0|0
  • iyi olabilir gtleri kalkan türk futbolcularda kendisini göstersin biraz 2 lira görenin gtü kalkıyo türkiyede

0|1
    0|0
  • Kulüplerin altyapılarını güçlendirmeye yardım edeceğine iyice baltalıyorlar.
    Demirörenin ne m. l olduğunu bjk nin başındayken fb için kardeş takım dediğinde anlamıştım. Onun için demirören hakkında bir kitap dolusu cümle kurabilirim ama adam adam değil ki yazılandan utansın.
    Bu hükümet ve federasyon değişmedikten sonra biz daha n. h görürüz Dünya 3. lüğünü. Zaten ön elemeleri bile geçemiyoruz. Yazık! benim yaşım 24. Bu gidişle ben göremicem anlaşıldı. İnşallah ilerde bu vatana yetiştireceğim evlatlarım görür o mutlu günleri.

0|1
    0|0
    • Biz gerçekten göremeyiz, çocukken 3. cülüğü görmüştük artık 3'ün 1'ini görücez bu böyle devam ederse.

• Saçmalık. Çünkü dışarda öyle fakir ülkeler varki buradaki oyuncuların oynadığının yarı fiyatına gelir ve bizim oyunculardan daha iyi oynarlar. Böyle oluncada yerli futbolcuları klüpler formalite icabı takımda tutmaya başlar ve futbol tamamen dibe vurur. Ha evt bazı yerli oyuncular şımarmışdı ve hak ettiklerinden fazla alıyolardı diyenler çıkacaktır. Ama bu sistem bizi yabancı oyuncu çöplüğüne çevirir bundan eminim.

0|1
    0|0
  • O zaman ne gerek var A2-U21- U19 -U17-U15 lere? Kapatsınlar altyapıyı tamamen dışa bağımlı kalalım. Böyke saçmalıkmı olur. İngiltere'de kendi ülkesinin milli takımında en az 25 maça çıkmamış bir yabancı futbolcuyu transfer edemiyorsunuz.. Almanya desen es keza aynı sayılır.. Fransa modeli ortada.. şimdi İlhan Cavcav gemiyle gider nerde ipten saptan kopma adam varsa toplar gelir.. Bölgesel amatörde bile nijeryalılar oynuyor... kısacası Türk futbolunun 11 eylülüdür bu karar...

0|1
    0|0
    • Güzel bir yerden girdin sende hadi buna cevap versinler şimdi.

• İlk yarı bitti ben iade edeceğim. Cezası ne ise vereceğim :) dahada yok.

• Bizi kanser ediyorlar bir de. Uğraştığımız şeylere bak.

• Evet iyi oldu..! Belki bu seveple göbekli ve koca totolu türk futbolcular kendilerine biraz çeki düzen verirler!!!

0|0
    0|1
  • Tüpçüye uyuz oluyorum. Bırakıp gitsin. Aziz Yıldırım gelsin. En azından delikanlı adam. Hükümetin emrinde değil.

0|1
    0|1
  • Tüpçüüü tüpçüüü yaktın Türk Futbolunu tüpçüüü. Futbolu batırdın tüpçü dahada batırmaya devam ediyorsun. İstiyorsan taraftar olarak indirelim donlarımızı bide afedersin s. k TÜPÇÜÜ bir yapmadığın okaldı tüpçüüüüü. Mason gaddar pis tüpçü. Allah Tepene Tüp düşürsün, gazlar içinde boğul Tüpçüü. Moralimi bozdu şimdi ya ben gidiyorum...

0|1
    0|0
  • Beşiktaşlı olmama rağmen yabancı oyuncu sınırına hep karşıydım. Yerli oyuncuların önünü açalım derken Türk futbolunun önünü kestik. Yerliler kendilerine verilen şansı artık bu zamana kadar kullanmalıydı. Yabancı sınırı kalkınca belki akılları başlarına gelir de çalışmak zorunda kalınca eğer varsa yetenekleri ortaya çıkar. İki sinir olduğum nokta var. Birincisi; Beşiktaş geçen sene gelen kural yüzünden bedavaya yabancılarını dağıttı, üzerine tazminat bile ödedi ve şimdi kadrosunu yerli yapıya göre kurdu. Yeni kural gelince yeniden yapılanma gerekecek ve bu da takıma bir darbe daha vuracak. İkincisi ise Fenerbahçe'nin Avrupa cezası biter bitmez bu kuralın gelmesi, Yıldo'nun tarafını yine belli etmiş olması. Stoch falan da geri dönecek muhtemelen yabancı sınırı olmayınca tüm yabancılarından faydalanacaklar. Bakalım bu kısa sürede iyi bir yabancı yapılandırmasına gidebilecek miyiz.

0|0
    0|0
  • İyi oldu diyenlere anlam veremiyorum.3 küçükler 11 kişi yabancıyla çıkacak, istiklal marşını okuyacak futbolcu olmayacak. bu bile çok kötü. Türk oyuncuların şevkini kırar. ama bir yandan da takımlar altyapıya gerekli önemi vermediği için türk topcu yetişmiyor yetişen de avrupa da oynuyor.

0|1
    0|0
  • iyi oldu yabancı sınırı olduğu için türk futbolu gelişmiyordu zaten ama kadroda 14 yabancı bulundurabilme yanlış olabilir. ilk 11'de oynatabileceğin şekilde kadroda maksimum 11 yabancı bulundurmalı gerisi türk olmalıydı bana göre.

0|0
    0|1
  • İyi oldu.

0|0
    0|1
  • artık kabul edelim türk futbolculardan cacık olmuyor. milli takımın ve şampiyonlar ligindeki temsilcilerimizin hali ortada. UEFA şampiyonumuz bile bizim için şampiyonlar ligi önemli değildi zaten diyecek seviyede. milli takım zaten kupalarda başarıyı geç daha kupalara bile katılamıyor. millet dünya kupasının yarı finalini ve finalini konuşurken biz ön elemelerde elenmeyeydik iyidi diyoruz. o yüzden bırakalım bari ligdeki oyuncuların, oynanan futbolun kalitesi yükselsin.

türk futbolcularla ilgili düşüncemden dolayı tapki almamak için şunuda belirteyim. ispanyada bu kural ab üyesi dışındaki ülkelerden 3 oyuncu alabilirsin şeklinde. yani bütün kadroyu ab ülkelerinden alıp kadroya hiç ispanyolda almayabilirler. gel gelelim Barca, Madrid gibi kulüplerin as kadrolarında buna rağmen hala 5 İspanyol sahaya çıkabiliyorsa demekki bu fark alt yapıya verdikleri önemden geliyor.

son olarak galatasarayla ilgili söylediklerim galatasaraya karşı değildir. bu duruma hangi kulüp düşse onlar içinde bu lafı ederdim.

0|0
    0|0
  • Şimdi transferi yapcaz 6 ay sonra tekrar seçim var başka biri gelip kuralı değiştiricek. futbolcularla 6 aylık değil 3-4 yıllık sözleşme imzalanıyor geri değişirse çok sorun olur naparız o futbolcuları

Fikret Orman tam olarak böyle söylemedi ama aklımda kalanlar bunlar ve çok haklı!

0|1
    0|0
    • Demirören beşiktaşı yıktı hala ve hala yıkıyor şimdi üstüne fenerin avrupa gideceği gerçeği var. Aziz yıldırım da bir sürü transfer yapıp takımı dolduracak.

• aynen kardeşim malesef

• alper potuk'a 8 milyon istenirse bu kuralın gelmesi geç bile kaldı.

0|3
    0|0

0|1
    0|0
  • Kuralın değişmesinden ziyade geçen senelerde yabancı sınırını kademeli olarak azaltacaz deyip birden
    kaldırmak nasıl bir olay ben onu anlayamıyorum. dünya 20 yıllık planlar yapıyor biz günlük. 2 sene sonrada bu sitem olmadı 3 yabancıya indirdik derler

0|1
    0|0
  • teşvik eder mi etmez mi bilinmez ama tarık çamdal gibi bir futbolcu amelesinin hatta ameleninde amelesinin 5 MİLYON EURO pazar fiyatı olması bile bu kuralın getirilmesinin çok ama çok iyi olduğunun bir göstergesidir, hatta canlı kanıtıdır.

0|1
    0|0
  • Amacının Yabancı transferi yapacak olan takımları görüp sonradan sınırlama koyarak bu takımları mağdur etmek olduğunu düşünüyorum. Şuana kadar iyi birşey yapmadı zaten.

0|1
    0|0
  • kesinlikle çok iyi oldu yerli futbolcularımız artık milyonları alıp yan gel yat trip at yapamayacaklar iyi olan zaten kadroya girer onlara lafım yok

0|1
    0|0
  • Birader yabancı kontenjanının yıllar önce kalkması gerekirdi. Ünal Başkan dedi bunu duymadığı laf kalmadı. Federasyon Fenerbahçe ve Beşiktaş özellikle karşı çıktı. Sebepleri ; Fener Avrupadan men yemiş yani yabancı yıldızlar için pek cazip değildi ki mali açıdanda zorlardı gelirleri düşücek diye. Beşiktaş bir nebze olsun haklıydı ekonomik sıkıntılardan yerli ve gençlere büyük yatırım yapmıştı boşa gider diye istemedi. Federasyon ise Galatasaray iyi bir dönem geçiriyor yabancıyı serbest bırakırsak Fener ve Beşiktaşla hem mali hemde sportif başarı farkı iyice açılır rekabet düşer LİGTV geliri azalır para kazandırmaz diye karşıydı. Şimdi ise Fenerbahçe seneye Avrupaya gidebilecek Beşiktaş mali açıdan düzelmeye başladı rahatlıkla kaldırdılar. Sonuç olarak Türk futbolu için iyi oldu çünkü artık yeri garanti olan adamlar sadece büyük yıldızlar olacak. Sercan Yıldırım gibi gelecek vaadeden oyuncular nasılsa sözleşmeyi çaktım rahatım yerimde olur diye kendini bırakamayacak it gibi çalışacak.

0|0
    0|0
  • Saçmalık C.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    80
Yükleniyor...