TFF Yabancı sınırlamasını kaldırdı. Ne düşünüyorsunuz?

TFF önümüzdeki sezondan itibaren yabancı sınırlamasını kaldırdı. Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu durum yerli oyuncuları nasıl etkiler, futbolumuz için iyi mi kötü mü?

0|0
34|112

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bu düzenlemeye olumlu bakıyorum. Yabancı oyuncu sınırı düşük olduğu takdirde gereksiz bir yerli futbolcu enflasyonu yaşanıyor. 1 milyon euro etmeyen adamlara 5 milyon euro veriyoruz. Türk futbolcular yeteneğine güvenip yan gelip yatmayacak bundan sonra havalara giremeyecekler ve maliyetler de düşecek. Milli takım olayına gelirsek yıllarca yabancı sınırı oldu da noldu geçici dönemsel başarılarımız var sadece.

0|6
    0|1

Kızlar Ne Diyor 33

• Iyi olmuş mu desem keşke olmasa mi desem bilemedim o yüzden daha çok İtalyan oyuncuların gelmesi lazım o zaman karar veririm

0|1
    0|0
  • Yerli oyuncular ya kıçlarını kaldırıp çalışacaklar ya da emekli olup bakkal açacaklar. Bekleyip göreceğiz hangisi olacak.
    Alt yapıdan oyuncuların oynama süreleri ile ilgili de bir düzenleme olsa idi keşke kulübede çürüyecekler anca.

0|0
    0|0
  • Kötü olduğunu düşünüyorum fakat şu da var türk futbolcuları arasında rekabet/başarı piyasası için olumlu olabilir..

0|0
    0|0
    • Bence rekabet ve başarı açısından iyi olacak. Türk futbolcularda yatmayı bırakır.

• Bu konuda katılıyorum zaten evet. Birde anlayışlar ve değerler açısından değişiklik gerekli ki bu dediğimiz olsun inş faydasını görür türk futbolu..

• Bencede öyle umarım faydalı olur :)

• Futboldan çok iyi anlamam ama kendi vatandaşımız gibi olamaz hiçbiri. Ne kadar para o kadar gol olur.

0|0
    0|0
    • Öyle değil işte bizimkiler nasılsa bize muhtaçlar yabancı sınırlamasından dolayı diyip yan gelip yatıyorlar.

• Sınırlamadan dolayı türk oyunculara verilen paranın haddi hesabı yok. Değerlerinin 10 katı fiyata satılıyordu. Bence yeni karark çok iyi oldu.

• Hayırlısı zaman :)

• ne kdr saçma yaa 11 tane yabancı oynarsa bzm oyuncularmz ne yicek türkleri korumamız gerekirkn nie eln gevuruna taviz veryorz akşam alt yazıda gordum maç soncu bakarken var mı böyle saçmalık kmn menfaati devreye girdi acabaaaa !!

0|0
    0|0
    • Yurt dışında bütün takımlar böyle. Bizde her türlü başarı yok belki bu şekilde olur :) Türkler ne yiyecek diye düşünüyorsun ama yıllardır yabancı kontenjanı sayesinde 2 milyonluk adamları 10 milyona pompalıyorlar büyük kulüplere bu doğru mu sence? Ozan Tufan için 8 milyon istiyormuş Bursa spor yabancı kontenjanı kalktı bakalım ne kadara satabilecekler.

• Yerli oyuncu yetişmesini bizde istiyoruz tabi ki ama bakın Türkiye'de ki yerli oyuncular az para alır diye Avrupa'ya bile gitmek istemiyor. Adam 3 büyüklerden birine geliyor senelerce yattığı yerden para alıyor. Mesela Fenerbahçe'de Selçuk Şahin 10 seneden fazladır Fenerbahçe'den aldığı paranın haddi hesabı yok. Galatasaray'da Beşiktaş'ta aynı oyuncular mevcut. Yabancı kısıtlaması olduğu için adamlar nasılsa bunlar bize mecbur diyerek yatış yapıyorlar ve ayrıca yüksek ücretten kontrat yapıyorlar. Şimdi yabancı sınırlaması kalktı bu Türkler bak nasıl oynuyorlar 2. yarı da. Bence Türkler içinde iyi olacak bu durum.

• ewt o açıdan mantıklı makul bir açıklama oldu

• En iyisini yaptı Türk oyunculardan zaten birsey olacağı yok olsa bu zamana kadar olurdu sonuçta milli takım başarıları ortada

0|0
    0|0
    • bencede öyle.

• Türk oyunculardan bişey olur ancak şuanda uygulamada olan statüye göre en az 6 türk sahada olmak zorunda olduğu için paşalar kendini geliştirmeye gerek duymuyorlardı nasıl oynayacağız diye yeni statüyle birlikte alacakları paralar azalacak ve maç başı ücretleri değer kazanacağı için oynamak için eşek gibi kendilerini geliştirmek zorunda olacaklar ve bununda etkisi olumlu olacak türk futboluna diye düşünüyorum.

• Bysanal haklısın da ben Türk futbolculardan bir cacık olacağını sanmam

• Türk futbolcu kalmayacak yani

0|0
    0|0
  • çok iyi oldu seneyede şampiyonlar ligindeyiz :)

0|1
    1|0
    • Aynen ama Finansal Fairplay kuralları var öyle kafana göre yüksek bütçeli oyuncuları alamıyorsun malesef :)

• sen hala buralardamisin pis fenerli :) hesabini kapatmamismiydin :)

• cidden pek anlayan biri degilim ama turk futboluna katkisi olacagini dusunuyorum. fakat ayni zamanda kendilerine futbolcu olarak kariyer belirleyen genclerin yolunu dolayli yoldan az da olsa tikamis olabilir sanirim

0|0
    0|0
  • Ortalık zaten yabancı çöplüğüne dönmüştü iyice çöplük haline gelecek kulüplerimiz mali sorunlar nedeniyle Avrupaya gidemeyecek zaten gidemiyolar da

0|0
    0|0
    • Finansal fairplay yüzünden zaten bütçelerinden fazla harcama yapamayacak takımlar o yüzden kafalarına göre oyuncu alamazlar. Ben kemik kadrolarını da bozakcaklarını düşünmüyorum. Milyondolara yabancı oyuncu alıp süperlig maçlarında oynatamıyorlardı sadece şampiyonlar ligi içinde olmuyordu yani

• İyi olur heralde. :)

0|0
    0|0
  • Futbolumuz için kötü. Yeni yetişen genç futbolcularımız açıkta kalıcak körelicez futbolda Milli takıma denemeden görmeden etmeden kimi çıkarıcaklar?

0|0
    0|0
    • 14 yerli olması zorunlu kadroda. ayrıca ilk 18 de 1 kişi 28 de de toplamda 2 oyuncu takımın alt yapısından yetişmiş olmalı. Bir de eskisi gibi her önüne geleni alamayacaksın finansal fair play anında cezayı veriyor yoksa m. city bile ceza aldı yani :)

• iyi oldu.

0|0
    1|0
  • Keşke şu futboldan anlasam :D o zaman çok güzel cevaplar verebilirim

0|0
    0|0
  • Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı sonra milli maçta futbolcu ćıkartamıyoruz

0|1
    0|0
  • E sonra neden adam gibi oynayan türk futbolcu yok ! Yetiştiriyo musun ki olsun? Çok sacma bence kaldrılmaması gerekiyidu. Tamam çok iyi futbolcularmız yok ama 4-5 yıla otururdu düzenimiz milli takıma bk anası satim ruh yok

0|0
    0|0
    • Yıllardır bu sistem var zaten 100 yılda sadece Galatasaray'ın UEFA kupası var başka da birşey yok. Sence denemeye değmez mi yani?

• Hayir bence yerli futbolcular daha fazla çalışarak kendini kanıtlamaya çalışacak

• Senin yerli oyuncularinin kapasitesi belli ornek sneijder yabanci kuralini kaldir bu kalibrede daha cok futbolcular gelir bu lige bunlarin gelmesi demek saha icinde senin yerli futbolcularinin böyle usta oyunculardan birseyler ogrenmesi demek en basiti budur dahasida yerliler forma kapmak için daha hirsli ve disiplinli oynamaya başlarlar anladin

• Bence mantıklı yabancı oyuncu gerekli ki alınıyor

0|0
    0|0
  • Türk futbolcuların gaza gelmesi kuvvetle muhtemel. Tum spor branslarinda tek temennim sağlam altyapiyla yola cikilip yurt disi transferleri olmadan yurtdışı turnuvalarinda boy gosterebilmek

0|0
    0|0
  • Elbette kötü yerli ve başarılı bircok futbolcunun onu kapanıyor alt yapida özellikle yeni yetenek arayacaklarsa cok da uzaga gitmeye gerek yok ve resmen koreltiyorlar

0|0
    0|0
    • Ben öyle düşünmüyorum. Bu şekilde sanki yeni oyuncuların önümü açılıyor 10 yıldır Selçuk Şahin'i izliyoruz?

• Düzenlemenin yönü alt yapi oyuncularina yonelik olmaliydi bence

• Alt yapıdan da belirli sayıda oyuncuyu kadroda tutmak zorunlu zaten.

• Bencede iyi oldu çünkü türk futbolcuları kadroya girmek için daha çok çalışmaları gerekicek

0|0
    0|0
  • Türk futbolcu kalmacak o hlde

0|0
    0|0
  • Ülkeye daha fazla yakışıklı yabancı erkek adım atacak çok mutluyum.

0|1
    0|1
  • iyi oldu

0|0
    1|0
  • Bir Türk takımında türk olmayan tek ülke oluruz heralde o. O

0|0
    0|0
    • Yoo dediğin olaylar İtalya'da ve İSpanya'da da var :) Kadrolarına bak bir takımların :)

• Oyunun duzeni icin iyi fakat yerli oyuncularimiz icin pek bu durumun iyi olacagi soylenemez

0|0
    0|0
    • Bence yerli oyuncular biraz çalışır ve hırslanır. Çünkü bu yabancı ksııtlaması onların sigortasıydı herkes yatıyordu.

• Hic turk futbolcu kalmiycak desene

0|0
    0|0
  • O ne ki

0|0
    0|0
  • Bence kötü oldu. Neden bütcesi olan takimlar artik daha cok yurt disindaki yani yabanci futbolculara yönelecekler. Buda bana göre bir esitsizlikdir. Bütcesi kisitli olan takimda tabiki okadar iyi futbolcu transfer edemicek ve bu sekilde sampiyon olmali daha zorlasdircakdir ki zaten hep belli takimlar bu zaferi tatmakda. Simdi digerleri icin daha zor olucak. Ayrica türkiyede yetisen türk oyuncular icinde dez avantaj diye düsünüyorum. Gercekden cok cok iyi olmazlarsa büyük takimlara girmeye sanslari bile olmicak.

0|0
    0|1
    • Ama yata yata para kazanan Türk oyuncularda var onları napıcaz? Ayrıca azten şimdide ekonomiye dayalı futbol. Hala en iyileri alanlar şampiyon oluyor. Birde öyle kafana göre gidip harcama yaparak oyuncu alamıyorsun. Finansal fair play diye birşey var. Bütçenden fazla harcama yaparsan transfer cezası alıyorsun.

• İyi olmuş

0|0
    0|0
  • En iyisi bu oldu

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    3

Erkekler Ne Diyor 111

• ülke futbol federasyonları bir karar verirler. Ya ülke milli takımının başarılı olması için bir sistem geliştirirler (Almanya ve Fransa gibi), ya da ligi domine eden bir avuç takımın uluslararası başarısı için bir sistem geliştirirler (İngiltere, İtalya, İspanya gibi) Türk futbolu ikinci gruba daha uygun bir ligdir.

Futbol artık kıtalararası pazarlanan bir üründür. Futbol gelirleri ile endüstrileşme emareleri göstermektedir. Futbolumuzu bir yere pazarlayamayışımız maddi imkanlarımıza sekte vurmaktadır.

Yerli altyapılarda nice yetenekli genç sporcu taktik bilgisi, oyun zekası ve mental olarak üst seviyelere gelince başarısız olmaktadır. Bu futbolcularımızdan çok eğitim sistemimizin bir sorunudur.

Bu yetersiz gençlerin yabancı kuralı ile rekabetsiz bir ortamda piyasaya çıkması değerlerinin 5 ila 10 katı ücretlerle piyasada karşılık bulmalarına sebep olmaktadır.

Sadece bu gençleri bulup 1-2sini büyük kulüplere satarak varlığını idame ettiren Anadolu kulüplerinin hedefsiz ve iddiasız olarak lige başlamaları ve ligden düşmemeyi ana hedef koymaları ligin kalitesini de aşağıya çekmektedir.

Bence doğru bir karardır ama eksiktir.

İlave olarak yabancı hakem uygulamasına da mutlaka müsaade edilmelidir.
    Altyapı sistemi olarak bize daha yakın Fransa Sistemini seçerek futbolumuzu 10 yaşından itibaren aynı sistemle aynı dizilişle ama kaos futbolu yerine ne yaptığını bilen bir sisteme geçirmeliyiz.

Bu altyapı sistemini oturtmak adına yerli hocalarımızı Fransada altyapı ve üstyapı kurslarına yollamalı ve Fransada 2 yıl çalıştırıp sonra ülkemize getirmeliyiz.

Bu yeni kural kulüp takımlarımızı olumlu etkilerken, milli takımımızı kısa vadede olumsuz etkileyecektir. Ancak rekabetin artması ile milli takımda da olumlu gelişmeler yaşanacaktır. (Örnek İspanya)

0|1
    0|0
  • Basketbolda kaldırdılar basket maçlarına seyirci full gidiyor futbol maçları amatör küme maçlarına döndü. Kaldırdılar iyi oldu hakeden oynayacak formayı alacak, ama herşeyden önce zihniyet değişmesi lazım taraftardaki. Küfür şiddet fanatiklik abartılmaması lazım. Sonuçta futbol bu. Ben galatasaraylıyım bir çok kez fenerlilerle maç izledim bir sürü arkadaşım vardır fenerli canım ciğerimlerdir. Emre belözoğlu mesela sevmem fazla ama karşıma gelse saygıda kusur etmem çünkü benim büyüğüm herkesin bu gözle bakması lazım olaya.

0|1
    0|0
  • ederinin bilmem kaç katını verdiğimiz kamillerin hükmüne son. yaşasın Cumhuriyet anasını satayım

1|1
    0|0
  • Bence iyi.
    3 büyükleri görüyoruz dökülüyorlar avrupa da yabancı oyuncu alıyorsun ligte oynatamıyorsun avrupada oynatmaya kalkıyorsun takım birbirine alışmamış oluyor. Türk oynatıyorsun yetersiz geliyor
    Bence doğru karar.
    Tabi anadolu takımları ve türk yetenekler için kötü onlar oldukça olumsuz etkilenecek

0|2
    0|0
  • Bence iyi oldu aksine yerli oyunculari daha cok hirslandirir oynamak icin

0|1
    0|0
  • Yabancı çöplüğü gibi olsa da Avrupa da geçici başarılar kazanılabilir

1|0
    0|0
    • Artık kulüplerin ekonomisine dikkat ediliyor yani borcu çok olan kulüpler ceza alıyor o yüzden bu oyuncu alımları kontrol altında tutulmalı bakalım artık görücez.

• bu zamana kadar Yerli çöplüğü ile dolup taştı.

• bence kötü oldu ve bu karar açıklandıktan sonra Önder Özen bir açıklama yapmış ve gayet haklı

Özen, "Eğer bu şaka değilse, gerçekse bunun önümüzdeki sezondan itibaren uygulanacağını anlıyorum. O zaman ben buna 3 şekilde cevap veririm. Ben eğer Beşiktaş'ta bir profesyonel konumda olsaydım, TFF'ye dava açardım. Bunu UEFA'nın kurullarına kadar da götürürdüm çünkü ben ve yönetici arkadaşlarım inandırdığımız antrenör ekibi ile birlikte planlama yaparken kitaba baktık. Ve bizden başkasının bakmadığını bildiğimiz halde baktık. Ülkemizin ismi Türkiye Cumhuriyeti. Hukuki durumlarla ilgili ülkemizdeki perspektife birazcık hakim olduğumu zanneden biriyimdir. Hukuk ile hukuksuzluk arasındaki farkı bilen biriyimdir. Kitaba kaç kişinin baktığını kaç kişinin bakmadığını, kimlerin kırmızıda beklediğini kimlerin yeşilde geçtiğini bilen biriyimdir. Buna rağmen umutla herkesi inandırmaya çalıştım. Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 110 yıllık kulüp yöneticilerinden özür diliyorum. Onları buna inandırdığım için. Slaven Bilic ve teknik ekibinden özür diliyorum. Türkiye bir hukuk ülkesidir. Kitaba bağlı kalırız biz. Kitabı deldirmeyiz. Kitaba bakarız ve bu kitaba bakarak ilerleriz diye onları inandırdığım için onlardan da özür diliyorum. Kaç milyon Beşiktaş taraftarı varsa, Beşiktaş'a kaç kişi gönül veriyorsa onlardan da özür dilerim onların kandırılmasına vesile olan biri olarak tarihe geçeceğim herhalde. Gökhan Töre'nin bonservisine ödenen parayı ben çalışarak ödeyemem meslek hayatım boyunca. Kerim Frei için verilen parayı ben ödeyemem. Cenk için aldığımız riski, Tolga için... Yok muydu? Orada Ospina bekliyordu. Tolga'ya verdiğimiz paranın 1,5 milyon üstünü vererek Ospina'yı alabilirdik ama biz kitaba baktık. Ve inanmaya çalıştık inandık o yüzden böyle transferler yaptırdık. Bütün Beşiktaşlılar'dan özür diliyorum." dedi.

0|0
    0|0
    • Evet Beşiktaş dediği oyunculara yüklü miktarda ücretler ödedi fakat bu konuda Beşiktaş yalnız değil ki. Mesela bu kural olmuş olsaydı Fenerbahçe bu kadar para verip Alper Potuk, Mehmet Topuz, Hasan Ali Kaldırım gibi oyuncuları alır mıydı? Bu oyuncular o zaman ki fiyatla satılabilir miydi? Beşiktaş bu konuda yalnız değil sadece son zamanda atılım yaptığı için Beşiktaş zararda gibi gündeme getiriliyor. Bence herkes yabancı kısıtlamasından bir şekilde olumsuz etkilenmişti. Mesela bu kural şimdi çıkmasa Fenerbahçe Ozan Tufan için Bursaspor'a 7 ile 10 milyon euro arasında para verecekti. ee bu da Beşiktaş'ın Gökhan Töre için verdiği para kadar. Yani sadece Beşiktaş olumsuz etkilenmedi.

• Tamam işte kural olmasaydı bizde aynı şekilde fazla para verecektik. Daha önce nasıl Alper Potuk, Mehmet Topuz ve Hasan Ali Kaldırım'a bu kadar para verdiysek Ozan'a da verecektik ama bu kural çıktı. Heralde Fenerbahçe Ozan'ı alıyor diye çıkmadı bu kural :)

• güzel kardeşim ama bu kural bizim Türk futbolcularımızın değerini düşürüyor niye böyle bişey olsun ki bence çok kötü oldu zaten TÜPÇÜ dene şerefsiz Türk futbolunun içine etmiş bide sıvazlıyor

• Aslinda cok iyi oldugunu dusunuyrm. Cunku turk futbolcularin kendi piyasasi dusmis olucak gerrk bonservis gerekse alacaklari maaslar. dolayisyla kendin kabitlama cabadina girip takimlarina ve turk milli takimina katkida bulunacakalar. bakiniz avrupa liglerine turk futbolundan cok ileride sebebinin bu oldugunu dusunuyrm.

0|0
    0|0
  • Ben bu düzenlemeye olumlu bakıyorum.. iyi olacaktır

0|0
    0|0
  • Hayırlı olsun.

0|1
    0|0
  • İlhan cavcav başkan saolsun :) Seneye gençlerbirliği 11 siyahi oyuncusu ile sahada özel formaları sadece kırmızı renkten oluşucak:)

0|0
    0|0
    • Valla bende ondan korkuyorum karın tokluğuna Afrika'dan adamları toplar. Saatçi falan kalmaz artık memlekette :D

• haftada 2 kere sakal traşı olunucak nokta net :))
      suriyeli oynatsınlar bence kanki elemanlar boşta :)

• Başarı için kesinlikle gerekli bir hamleydi. Tribünde maç seyrederek senelik 2 milyon euro kazanan yabancılar olmayacak, daha çok çalışan Türk oyuncular olacak vs. Zaten kadroda belirli sayıda yerli, genç futbolcu barındırmayla ilgili madde de vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ümit verici bir hamle diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Evet gençlerle ilgili madde var. Bende olumlu olacağını düşünüyorum. Yan gelip yatan Türk futbolcular ve yerli oyuncuları şişiren Anadolu kulüpleri olumsuz olduğunu lanse ediyor sadece.

• Olması gereken oldu

1|0
    0|0
  • İyi olur sonu

1|0
    0|0
  • 28 kişilik takım kadrosunun 14'ü Yerli olacak ve 1'i altyapıdan gelmiş olacak. Bence iyi olmuş yerli oyuncular oynamak için hırslanır ve takım daha üst seviyelere çıkar. Bazı takımların kadrosu iyi ama yabancı sınırlamasından dolayı kalitesini gösteremiyorlar.

0|1
    0|0
  • şu açıdan yanlış adamlar bir sene önce biz bu kararın arkasındayız doğrusu bu dediler beşiktaş buna göre transfer yaptı fener ne kadar azize inat etsede onlarda zorlandı büyük paralar ödediler bazı topçulara , galatasaray yine aynı transfer yapamadı ne kadar basiretsiz adamlar la bunlar birde türkiyenin sayılı zenginleri olacak bu zekayla nasıl zengin oldular bunlar kronik vakaaa bence bilime ışık tutacak cinsten araştırma yapılsa fena olmaz neyse konumuza gelecek olursa, şimdi kalktık biz yanlış yaptık diyorsun benim görüşüm şudur devlet futbolu özerklikten çıkarmalı genel ve özel kurallar koymalı bu ne l*n kafalarına göre transfer yapıyorlar vergi borcu dünya kadar oluyor ama ödenmiyor fener hariç şimdilik ben beşiktaşlıyım ama ödemeli ben bile vergi ödüyorsam o ibnelerde ödemeli

0|0
    0|0
  • Yerli oyuncu yetişmiyordu ki etkilesin yerli oyuncuları. Zaten çoktan beri almanyadan geliyordu yerli oyuncular. Türkiyede maalesef futbolcu yetişmiyor.

0|0
    0|0
    • ZAten yetişmiyor yabancı sınırının bunu etkilediğini düşünmüyorum

• Futbolumuz için kötü bir durum yabancı meraklısı takımlar tüm gücünü kullanarak türk futbolcusunu kadro dışı bırakacaktır

0|0
    0|0
    • Türk oyuncular daha fazla çalışmalı

• Eğitmen önemli :)

• Ya biyerde kötü biyerde iyi bence. Ya Türk oyuncular yurt dışına bile gitmek istemiyor. Sebebi Türkiye'de aldıkları parayı kimse vermez yurt dışında. burada da o oyuncuya muhtaçsın yabancı kısıtlamasından dolayı adamlar yatıyor. Bence milli takım için bile olumsuzdu bu durum. Ha dersen şimdi çok mu iyi olacak olmayabilir ama en azından biraz çabalarlar.

• Amaç fenerin önünü acmak zaten cezasi bitiyorya planlanmis ve cimbomun önünü kesmek icin bunu yaptilar ayrica boyle olmasi iyi oldu türk futbolcularin kici hazira konmasin kossunlar it gibi calisacaklar borussia dortmund macinda gorduk tarik camdal bire bir kosuda nefesi kesiliyordu alman depari bir atti bizim ki püfff :( calisacaklar. Neyse simdi tutulamaz Galatasaray bakin gorun neler olacak

0|0
    1|0
    • Neden Fenerin önünü açmak için olsun kardeşim şartlar eşit ilk yarı bitti arada 1 puan fark var kimin şampiyon olacağı belli değil ayrıca kural herkese eşit herkes bu kuraldan yararlanabiliyor neden cimbomun önünü kesmek için yapılmış olsun anlamadım?

• Dostum 2 sene oncesine kadar fener avrupada yoktu galatasaray gidiyordu orda daha fazla ilerlememesi icin yabanci sinirlamasi getirdi 5 yabamci ile avrupada basari gelmez zaten turk futbolcularda avrupada yeterli seviyede degil. Bas edemedikleri icin bu sinirlamayi getirerek gsnin onunu kestiler neden almanyada yanamci sinirlamasi ingilterede yabanci sinirlamasi yok? Basari boyle gelir

• Yabancı sınırlamasının yıllardır kalkmasını savunan kulüp Fenerbahçe bir araştır istersen? Avrupa'ya gidemediğimiz senelerden önce de bu yasağın kalkmasını istiyordu Fenerbahçe.

• Kötü oldu.

1|0
    0|0
  • Turk futbolu zaten bitmisti diye dusunuyorum bu son darbe oldu.

0|0
    0|0
  • Fenerbahçemiz Açık Ara Götürür Her Sene..

0|0
    0|0
  • İyi oldu kardeşim iyi oldu. Bizim afedersin yedek kulubesinde oturmaya alışan asalaklara iyi oldu. Tek bir takım için geçerli değil bu hepsinden örnek verilebilir. Azıcık yarış olsun aralarında kızışma rol kapma olayı olsun, daha güzel futbol izleyelim

0|0
    0|0
  • iyi oldu bir yerlerini yayarak top oynuyan oyuncular şimdi çalışmadan formayı kapamıcak. böyle en azından türk futbolcular kendini geliştirebilir ben hep böyle bir kural istiyodum. alternatifi olmayan topçu nasıl olsa forma garanti diyip az çalışıyodu şimdi 1-2 yabancıyla forma mücadelesi olsun en azındna çalışır. çalışırsada kendini az da olsa geliştirir

0|0
    0|0
  • Tüpçü sürekli her yaptığı isten sonra Türk futbolunda devrim yaptığını söylesede bu gerçek bir devrim oldu galiba kesinlikle iyi olacak piyasasi artan Türk futbolculari daha cok calisip aldigi paralari haketmeli (örn alper potuk, ozan tufan, burak yilmaz, selcuk inan)

0|0
    0|0
  • Aslında bir bakima iyi bununla beraber altyapidan 8 oyuncu bulundurma zorunluluğu da geldi sanırım ve bizim alt yapolarimiz da birçok yetenekli insan var Türk futbolcular 35 yaşına kadar kazık cakiyorlardi iyi oldu bence hem avrupa futbolu görmüş oyuncularla oynamak takımlara artı kazandirir

0|0
    0|0
  • mali duruma göre alabilecekler sanırım. öyle olursa gs ve bjk 3 ten fazla alamaz fenerbahçe istediği kadar alır

0|0
    0|0
    • Bende Fenerbahçeliyim ama Fenerbahçe'ninde banka kredi borçalrı var şike sürecinde mali olarak yıprandı iş adamlarının yardımı bu finansal fairplayde işlemiyor diye biliyorum yani birisi bir oyuncu alıp takıma hediye edemiyor artık. Nasıl olacak göreceğiz :) Umarım dediğin gibi olur iyi bir takım kurarız

• Yabancı oyuncu sınırı düşük olduğu takdirde gereksiz bir yerli futbolcu enflasyonu yaşanıyor. 1 milyon euro etmeyen adamlara 5 milyon euro veriyoruz. Türk futbolcular yeteneğine güvenip yan gelip yatmayacak bundan sonra havalara giremeyecekler ve maliyetler de düşecek. Ancak benim gibi arkadan gelecek futbolcularında önü birazdaha kapanacak malesefki :(

0|0
    0|0
  • Cok sacma birsey kendi turk takimimizda bile yabanci oyuncular turk oyunculari gecerse geriye kalan oyuncularimiz ne yapacaklar, birde bakmissin bundan 20 sene sonra galatasaray fenerbahce felan kadrosu full yabanci cok sacma bir karar olmus turk futbolunun verimini dusuren bir karar

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    81
Yükleniyor...