Protein tozları kilo yaparmi ey dostlar?

Protein tozları kilo yaparmi ey dostlar?

0|0
12|122

En İyi Erkek Görüşü

• şu alttaki cahili dinleme.''protein tozu kullanınca sarkar diye dava yok.''(sen vücudunu geliştirirsin hah tamam oldu deyip eski beslenme alışkanlığına dönersen yağlanırsın ve yağlı deride sarkar-alttakiler gerçekten çok cahil-karbonhidrat dediği şey gainer ve içinin çoğu kısmı şekerden oluşur. durumunu bilmediğim için başka birşey söylemeyeceğim) ikincisi sen çok yanlış gelmişsin bu konuyu body forumlarında araştırman lazım. üçüncüsüde 4-5 ayını doldurmadan kullanma çünkü ihtiyacın olmayacak.
    edit:fazlasıyla salon tecrübem var. merak ettiğin birşey varsa elimden geleni yapmaya çalışırım
    diğer yazarlar kusura bakmayın ama o yorumlarınızı görünce sinir olmamak elde değil

1|7
    0|0
    • Kardeşim protein tozu spordan sonra ayrılan kasları birleştirir

• hepinize cahilliklerinizle ilgili söylemek istediğim çok şey var ama bunu yapmayacağım ve sadece ''BULL SHİT'' demekle yetineceğim.

• Ohhhh shit meannn

Kızlar Ne Diyor 12

• Spor salonunda önceden çalışan biri olarak temiz bilgiyi veriyorum protein tozu kilo yapmaz kas yapar sporla beraber kullanıldında zararı yoktur zararı var diyenler kullanmayanlardır, doktorumda bir doktor çok faydalı olduğunu söylemişti kötüleyende var tabi ama zararlı değildir kilo almak istiyorsan karbonhidrat tozu kullanmalısın sporla kullanırsan kalıp yaparsın sporsuz kullanırsan eğer yağ olur

0|5
    0|0
  • Kilo yapar kilo verdirir... Nasıl kullandığına bağlı...

0|1
    0|3
  • sağlıklı olmak için spor yapacaksan neden vücuduna zararları tam olarak bilinemeyen bir kimyasalın girmesine izin verip sağlığınla oynuyorsun? bu çok tutarsız.

0|2
    0|2
  • Bünyeden bünyeye göre degişir

0|2
    0|0
  • spor esnasında kullanıcaksan sorun yok, günlük olarak karnımı tok tutsun gibi bahanelerle kullanırsan kaaraciğer yağlanması yaptığını biliyorum

0|3
    0|0
  • Kilo yapmaz, kas yapar. Fakat bünyen nasıl bilemem ama sivilce bile yapıyor.

0|0
    0|0
  • zararlı

0|1
    0|5
    • Neye gore soyluyorsun bunu?

• @DarkGuardian19 @galoş ben kendi sözümü söylemiyorum uzman doktor söyledi dedim ben söyleyeyimde size kalmış sağlığıma göz göre göre zarar verceğim diyorsanız için , bundan çıkarı olan kişiler (para kazanan) zararlı değildir diyorlar , ne olursa olsun bir kas yamak için değer mi? bence değmez !

• @Lonelyhacker
      Uzman kardiyoloji oldugu bildgi anlamına gelmez.
      DOGRU KULLANILDIGINDA hicbir zararı yok eminim ama eger olsaydı emin ol BUNA DEGER.

• Kas yapar

0|1
    0|8
    • ne kadar cahilsin ln keşke ölsen,, ağırlık çalışıp kasları yrtıcaksınki öyle gelişsin

• Sizin olmeniz gerekirken mi hahaha:))))

• Ayrica tabiki calisacaksin siz salaklar oturup protein tozuna guvenin sadece

• Sağlıklı bulmuyorum

0|1
    0|3
  • Yapar.

0|0
    0|2
  • aldırır

0|1
    0|1
  • yapmaz

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 121

• bazıları göbekte yağlanma yapabilir eğer yeterince egzersiz yapmıyorsanız
    Protein tozu kullanmak zararlı mıdır?
    Protein tozu kullanımının zararlı olduğunu söyleyenler var. Bu kesim genelde bir kısım doktor ya da diyetisyenden oluşuyor. Bu kişiler protein tozunun zararlarını bilimsel dayanakları ile açıklıyor olsalar da bazı vücut geliştirme ile uğraşan kişiler, antrenörler, sporcular protein tozu kullanımının zararlı olmadığını, doğru kullanıldığında olumlu etkileri olabileceğini söylemektedir. Protein tozuna karşı çıkanlar protein tozunun yapay ve kimyasal olduğunu öne sürerken, bu tozları destekleyenler ise teknolojinin çok geliştiğini ve protein tozu firmalarının da bu teknolojiden yararlanarak protein tozu ürettiklerini ve bu sebeple sağlığa zararlı olmadıklarını savunmaktadırlar. Ayrıca protein tozunu destekleyenler, genelde markası belli olmayan hatta üzerinde etiketi bile olmayan protein tozu ya da ilaçların zararlı olabileceğini ancak tanınmış markaların protein tozlarının sağlıklı olduklarını da ifade etmektedirler.
    daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız http://www.idealkilox.com/#!protein/c7df

0|2
    0|0
  • Arkadasim 10 senelik sporcuyum ben, vucut gelistirme yapmadim gerek gormedim. Anatomi ve spor bilgilerime dayanarak konusuyorum, protein tozu dozuna gore zararda saglar yararda saglar. Aciklamak gerekirse vucudun gunluk almasi gereken bir protein miktari vardir, diyelimki 100 gr. 100 gr protein gunluk yasamda vucudundan harcadigin ve alman gereken protein miktaridir. Zaten spor yapmayan ve kaslarini buyutmek istemiycek bir kisi protein tozu kullanmasina gerek yoktur ve gunluk yasamda harciycagi kadarini yine gunluk yedigi yiyeceklerden temin eder. Asil mevzumuz vucut gelistirmeci protein tozu almali mi? O da soyle; gunluk yasamda ve spor esnasinda kaybettigin proteinden biraz daha fazla protein alman gerek. O biraz daha fazla alman gerektigi dedigim sey vucudun kas hucrelerini buyutebilmesi icin gerekli. Ama sen gunluk 200 gr protein harcayip 500 gr protein alirsan bu sana zarar getirir. Ic organlarinda, damarlarda ve ozellikle de karacigerinde yaglanma yapar. Bunlara ozellikle dikkat et ve alicagin protein tozunu olculu kullan. Azi zarar getirmez, belki biraz daha uzun surede gelisirsin ama cok asiriya kacmanda zarar var benden soylemesi :)

0|0
    0|0
  • Aldıgın toza göre degişir. karbonhidrat oranı yüksek toz alırsan tabiki kilo aldırır normal alırsan alıcagın kilo kas kütlesi ile küçük tozlarda max 3-4 kilodur. Kasın yanında yagda kazanırsın bilgine :)) Ben ilk ay alt yapı için Whey 3 matrix kullandım 2.5 kilo civarı kas kütlesi kazandım.

0|1
    0|0
  • bence önce beslenmeni, yüklenmelisin tozda kullanıyor isen, gerektiği kadar kullna sarkma yapmaz aama yapay olduğu için, bırakınca, hafif, vucut kendını geri çeker başladıgında alt yapı oldugu için sıkıntı yaşamssın... böbreklerden süzüleceği için tozada yüklenme, mide enzimlerine çabuk bağlanır kişi yemek yediği zaman bekliyor sindirsinde spor öyle yapayım tozun avantajı ise, reseptörlere hemen bağlanır. :)
    ağırlık çalışırken kaslara yedirirek yavaş çalış kasların ağlasın resmen micro yırtılmalar sayesinde gelişim gözlenir, hızlı çalışma , nefes kontrollü bir şekilde ;)

0|0
    0|0
  • katkı maddeli şeyleri yeme

0|0
    0|0
  • ey dost :D protein tozu kilo yapmaz kas kütlesini genişletir kısaca kas onarımı yapar kilo istiyorsan karbonhidrat al yok param yok öğrenciyim diyorsan patates püresi , makarna , yumurta sarısı , yağı keseceksin , ekmek yok ekmeği keseceksin (benden tavsiye marketlerde suriye ekmekleri var oralarda var mı bilmiyorum bulursan al )

0|0
    0|0
  • Antremana gitmeden içersen vucut onu yağ olarak depolar. yağ = kilo zaten
    ama uzun vadede kas kütlen artacağı için kilonda artar. Ama fizik düzgün olur.
    Kas gelişimi için Whey protein alman lazım birde gainer'lar var onlar kilo almak için genelde.
    birde daha önce bir arkadaş , için yazmıştım bir göz at istersen
    www.kizlarsoruyor.com/.../q2221967-protein-tozu-kullanirsam-kaslarimdaki-gelismeyi-ne-kadar-etkiler

0|0
    0|0
  • bilimsel bir açıklamada yazanları yazıyorum normal bir erkek olan insanın günlük protein ihtiyacı kilo x 0.8 gram. spora başlayanlarda oran kilo x 1 gram ileriki aşamalarda kilo x 1.5 gram deli gibi kastan hiç bir yerim gözükmesin istiyorsan da kilo x 2 gram bu sonuç sunu gösteriyor sen haraket yani spor yapmıyorsan vucut fazla proteini yağ olarak göbek bel çevresi ve kalçada depolar. spora yeni başlamışsanda kilo x 1 gram senin için tam idealdir. bunu beslenme ile sağla protein tozlarından uzak dur. neden uzak dur diyorum kas gelişimi için protein tozları alınamayan proteinde faydalı ama yan etkisi ise erkekliğe zararları daha 18 20 25 yaşında kalkmıyor dersen sebebi işte tozların yan etkisindendir. gay barlara gidebilirsin tüm kızların hasta olacağı vucut onlarda var ama neden gay olmuşlar kalkmadığı için + tozlar genleri bozararak erkeklerin kadınlaşmasını kadınların ise erkekleşmesini sağlıyor. toz kullanan kadınların sesleri neden çok kalın bu yüzden.

0|0
    0|0
  • Besin takviyesidir normal bit etten farkı yoktur ha 1 kutu ton balığı ha 1 ölçek toz sadece yağ oranı çok daha az ve peynir altı suyu whey den elde ediliyor açıkçası spor yapanların protein ihtiyacını tamamlama da güzel ürün ha sen 2 gr protein alıyorsan ant günleri gerek yok alamıyorsan kullanabilirsin hem içimi kolaydır hazırlama derdi yoktur fakat günde max 2 ölçek alınmalıdır tamamen toza dayalı bir yaşam da olmaz. Ama sarkar muhabbeti yalan 2 kutu kullandım 6.5 aydır spor yapıyorum sarkma falan hepsi hikaye steroid sarktırmıyor toz mu sarktırıcak?

0|0
    1|0
  • kilo yapmaz

0|0
    0|1
    • nasıl yapmaz spor la birlikte kullandığında kas kütlen artar kas kütlen artığında vücüdününda kilosu artar daha önceden kullandım 4 kg aldım yağ olarak da değil

• Herkes sallamış birşeyler
    1- protein insanın kütlesine göre ihtiyaç duyar yani 50 kg bir kişinin 100 kg olan kişiye göre ihtiyacı daha azdır.
    Fazla alınan protein yağa dönüşür.
    Fazla proteinin tozuda peyniride sütüde etide zararlıdır.
    Ama protein tozu zararlıdır demek yanlış olur.
    Sarkma yapar hastanelik yapar diyenler sallamış ya da duyduklarını yazmışlar. Proteinle steroidi karıştırmayın...
    Aşırı protein sentez olarak olarak zarar verir ama sentezi yapması için dışardan büyüme hormonu alması lazım yani steroid herşey burada bitiyor. Öğrenmek istediklerinizi bilgim dahilinde yanıtlarım
    Hakaret edecekler ve cahil insanlar yazmasın rica ediyorum

0|0
    0|0
  • Kilo yapar şu şekilde, protein kas yüzdeni hacmini arttırır bunu etten alsanda kas oranın artar protein tozlarıyla alsanda. Yani aslında kas kütlendeki artıştır, kilondaki artış. Tabi alman gereken miktarın fazlasını alırsan vücutta yağa dönüşür vs. Özetle kilo almak için protein tozu kullanılmaz.

0|0
    0|0
  • Protein tozu bence zararlı bir madde. Birincisi doğal değil bir kere. Kimyasal Madde ile yapılan kastan ne Hayır göreceksin?
    Doğal besinler kullanmanı tavsiye ederim , etkisini fazlasıyla göreceksin. Şekerden uzak dur , Balığa ve tavuğa sarıl :)

0|0
    0|0
  • İdmandan 30 dk once bide idmandan hemen sonra vur tozu kardesim bir sey olmaz

0|1
    0|0
  • Zararli degildir ve kilo yapmaz.
    Besin degerlerine bak yalniz her protein tozu ayni degildir.

Karbonhidrat ve yag orani dusuk olan ve proteini yuksek olani alman gerekiyor eger kilo istemiyorsan. Spor icin mi? Yoksa zayiflamak icin mi kullanmak istiyorsun?

0|0
    0|0
  • Protein tozlari kilo yapmaz. İcinde bol miktarda aminoasit vardir. Fazlalik aminoasitler vucuttan atilmaz ve karacigerde toplanir. Bir protein hapi bir sise rakidan daha tehlikelidir. Karacigeri s*kiyor resmen. Ben sana tavsiye etmem ama hap alacaksan sık sık kullanma derim

0|0
    0|0
  • Denemek lazım sanırım.

0|0
    0|0
  • protein tozu kılo yapmaz protein vücutta zaten bırıktirilmez lakın spor yapmadan protein tozu almak zararlıdır ayrıca sporun ılk 6 ayında da protein tozu alınmaz

0|1
    0|0
  • ''Protein tozu zararlıdır'' Uzmn kardiyoloji doktoru söyledi , bazıları kendi çıkarları için zararlı değil diyor , bir kas için sağlığınızla oynamayın , doğal olarak alın o proteini (yumurta, tavuk)

1|0
    0|0
  • Karbonhidratlı ( Gainer ) protein tozlarından kullanırsan yapar çünkü gainerların amacı hacimsel olarak kütleyi genişletmek.

0|0
    0|0
  • Proteini normal yollardan alsan daha iyi olur.

0|0
    0|0
  • hayır, yapmaz.

0|1
    0|0
    • nasıl yapmaz spor la birlikte kullandığında kas kütlen artar kas kütlen artığında vücüdününda kilosu artar daha önceden kullandım 4 kg aldım yağ olarak da değil

• Masgainer alırsan kilo yapar
    Normal whey protein tozlarının kalorisi pek yüksek değildir 300e kadar buda pek kilo aldırır diyemem.

0|0
    0|0
  • Hayır yapmaz ancak protein torzu bir spor kas yapma tozudur.. Fiyatı markasına göre değişir en yüksek fiyatı ise 300 TL 'dir.

0|0
    0|0
  • Arkadaşım iki türlü protein vardır. PROTEİN ÖZELLİĞİNE GÖRE KİLO ALIMI OLUCAKTIR. whey ve casein. Whey çabuk çözümlendiği için kas yapımı hızlıdır. Casein de durum tersidir. Wheyde çabuk sindirime uğradığı için yapılan kas şişmedir aslında. Halk arasında şişme derler. Eğerki bu proteini kullanır daha sonra sporu bırakırsan kasların yağa dönüşme çok kuvvetli bir ihtimaldir. Casein uzun süreli kas yapımı sağlar fakat daha sağlam bir üründür.

0|0
    0|0
  • protein tozu sporla birlikte kas yapmak için kullanılır. kilo için karbonhidrat tozu kullanmalısın. bende kullandım. ismi hadline progainer 4.5 kiloluk aldım vanilyalı :) 20 kilo aldım yeminlen :) ama onun olayı şudur. onu içince vücudun besin ihtiyacını karşılar. sonra yediğin yemekleri vücut besin ihtiyacı olmadığı için depolar. senin anlayacağın bunu kullanırken çok iyide yemek yemen lazım yoksa faydasını göremezsin.

0|0
    0|0
  • protein tozuna baglı karbonhidratlı almayacaksın o kilo aldirir ve diyetisyen esliginde kullan oyle kendi basına kullanma heleki o bazı kazma hoca die kisiler oluyor berbat salonlarda sırf para kazanmak icin kayıt olurken satmaya calsııyor sakın oyle kanıp alma once bazı testler gerekiyor sonra kullanman laızm

0|0
    0|0
  • Yıllardır koşu yapan bırısı uzun mesafe bısıklet suren bırısı olarak proteın tozu tavsıye edecegım bır sey degıl proteın tozları kas yapını buyuttuğu gıbı iç organlarda da buyume yapıyor illa konu ıle ılgılı gercek bır bılgı almak ıstersen savaş cebeci diye nette aratırsan bu konuda şimdiye oadar gordugum kompetan dıye bılecegım bır amerıkada yaşayan bır kişi spor ıle ılgılı takip edilmesini tavsiye edilecek bir şahıs

0|0
    0|0
  • Dışarıdan sentetik aminoasit almak bence pek sağlıklı bir şey değil. Ama çakma da olsa kas neyim çabuk yaparsın.

0|0
    0|0
  • protein tozu kilo yapmaz yıpranan kasları hücreleri toparlamak için birebir besin takviyesidir kilo yapmak için gainerler var eğer spor yapıcam kilo alacam diyorsan gainer öneririm protein ya da gainerler her ne olursa olsun herşeyi fazlası zarardır doz aşımını aşma düzenini koru her türlü kilonu alırsın sarkma gibi bir durum da yok spor salonuna gidiyorsan hoccana da sorabilirsin

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    91
Yükleniyor...