Bana mantıklı bir açıklama yapın sadece...

Ataistleri Anlamak Onların kafasına ulaşmak için ne yapmak lazım.Nasıl olurda evrendeki bu mükemmel Düzenin tamamen tesadüfen meydana gelebileceğini düşünebilirler ve Sadece bilim üzerinden bir kaç açıklama yapıp işin için çıkmak istiyorlar yoksa işlerinemi gelmiyor ilahi emir? Japon bilim adame araştırma yapıyor bakıyor insan vucunda kuyruk sokumu kemiği toprakta yok olmuyormuş..Bunu hadislerden biliyoruz zaten Ama adamın haberi yokki önündeki kitabı bir okusa..

Daha sonra Allah gökten bir su indirir, insanlar bir bitki gibi yetişirler. İnsan bedeninde bir kemik hariç her şey toprağa karışmış ve yök olmuştur. O kemik de kuyruk sokumu kemiğidir. Kıyamet gününde yeniden yaratma bu kemikten olacaktır.” (Buharı, Tefsir, Zumer Süresi, 86. ayet tefsiri; Nebe Süresi, 18. ayet tefsiri).

0|0
9|4

En İyi Kız Görüşü

• Bu evrendeki düzen tesadüfen meydana gelseydi bu kadar kusursuz işleyemezdi.Mesela iklimsel olaylar,tesadüfler bunu ne şekilde kontrol edebilir ki?Ay ve Güneş tutulmalarının değişmez,kusursuz matematiği,mükemmel işleyişi nasıl tesadüfün eseri olb.?Veya ağaçların kökü neden ters değil,her herde intizamla yerçekimi ve suya yönelir.Vücudumuzda bir yer morardığında nenen herkesinki mor-yeşil renk alır.Kendi vücutlarındaki en küçük birimin bile aksaması ne kadar onlar için büyük bir sorunsa,evrenin işleyişinin de aksaması büyük sorun olurdu tesadüf eseri olsaydı.Ama kıyamete kadar var olacak.Bunu tesadüfe bağlayanlar kendi beyinlerinin işl. de inkar ediyorlar demek ki...

umarım yard. dokunur.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Kitabımız da gerçekten de çoğu bilimsel veri hadisler halinde bulunmaktadır.

Tanıdığım bir ateist ve dolayısıyla görüşünü paylaşmışlığım yok.Ama karşılaşsam sorardm insanoğlu yaradılıştan beri hep birşeylere inanma ihtiyacı duymuş tanrıya tapmış ineğe hatta kendi yaptığı putlara bile..Nasıl oluyor da o bu ihtiyacı hissetmiyor.En çok en kötü zamanında sığınır insan Allah a yalvarır yakarır o bunu yapmadan nasıl avunuyor..Gerçekten merak ediyorum

1|0
    0|0
    • Bende merak edıyorum.Düşünsene Haytta hıc bır amaçları yok.Neymıs toprak olup yok olucağız.

Ihtımalde vermıyorlar ya Allah varsa dıye.Bütün sorunu onlarda arammak lazım bazı ıslam ülkelerı ıslamı tamamen gercekten anlamıyla yasayamadıkları ıcın soğuyorlar dınden.Aslında gercek dını anlasalar ne kadar bos yasadıklarını anlamıs olurlar..

• ateistler akıllarınıda göremiyorlar ama var diyorlar, çünkü işine geleni bilmek istiyorlar..

1|2
    0|1
  • o kafaya ulaşmak için 4 büyük devireceksin üstüne 1 kasa birayı cila niyetine yuvarlayacaksın ama ömrün boyunca kusmayacaksın ölene dek sarhoş gezineceksin :d

0|1
    0|0
  • kabullenmiyorlar körler görmek istemiyorlar

1|1
    0|1
  • Ataistler dalınn :D

0|0
    0|0
  • Herkes özgür...

0|0
    0|0
    • Herkes tabi özgür ıstediğine ınanbılır ama atasıtler çok dınle uğrasıyorlar..Yoksa ataistın ne yaptığı benı ılgılendırmez Ama İnsanların manevi ınanclarına hakaret edıyorsa bu özgürlük değildir.

• Hakaret eden de var etmeyen de var...Herkesi bir tutmamak lazım.

• höfttttt

0|0
    0|0
  • anlamasan da olur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• vay canına bunu bilmiyordum bak artık inanıyorum, ben de aranıza katıldım 0 km müslüman oldum şu an :((

0|1
    0|0
  • kuzen soru çok uzun ya ateyizlerin fuck

0|1
    2|0
    • Yok aslında okadarda uzun değil =)

• boşver dedik onlara, inanmazlarsa inanmasınlar, cehennemde yanarken onlar (sav) karşılarına geçip çekirdek çitleriz, dediler tamam.

0|1
    0|0
  • Kuyruk kemiği sadece geç yok olur, oda yok olur. Dünya'da eko sisteme karışmayan hiçbir şey yoktur. Ayrıca Japon bilim adamları kısmı da bir yalan.

Ve geçmişte de mezarların olduğunu varsayarsak bu zor değil :)

0|0
    1|0
Yükleniyor...