'Kiracı mısın, ev senin mi' sorusu hakkındaki düşünceleriniz neler?

ben kiracıyım, teşekkür ederim sizi sormalı. =p

muhtemelen de kiracı olarak öleceğim, ve kiralarımı ödeyebildiğim sürece bunun beni kahreden bir tarafı yok. ev sahibi olunmasına karşı değilim, güzel birşey, güvenli birşey. ama sahip olacağımı sanmadığım bir şeyi çok fazla dert etmek niyetinde de değilim; mesela bir ev gibi. beni bilen, az-çok etrafımda olan herkes de bunu bilir tabii ki. fakat yeni tanıştığınız, yeni konuştuğunuz birinin bile, 'nerelisin? neresinden?' klasiği gibi tıpkı; 'kiracı mısın, ev senin mi?' diye sorabilmesine ve 'kiracıyım' cevabını alınca -bazen- bu korkunç, çok dramatik bir durummuş gibi davranmasına gıcığım.

siz ne dersiniz?

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Hepimiz kiracıyız hayatta da..

velhasıl bu gibi işler genellikle eğitimsiz insanların işleridir.

yaşı,mesleği... bir insanı tanımaya değil "tanımlamaya" çalışırlar genellikle..

sanki hali hazırda bazı saksıları vardır, oraya uygun birini bulunca tuttuğu gibi dikecekler sanırsınız

kimseye tavsiye edemem pek saygılı bir davranış değil biliyorum ama..

ben şahsen öyle insanlarla yüzümde tebessüm ve her lafı indiği yere geçirterek konuşuyorum..

Misal.. "ev senin mi?" "bilmiyorum senin mi?" yada "nerelisin?" "hiç oralı değilim.." gibi..

1|0
    0|0
    • öh...biraz ağır sanki. ama sağlam. ne var ki o espriler de, espriden anlayacak muhatap gerektirir. =)

her yaşta, her zaman, herkesten birşeyler öğrenilebileceğini düşünürüm. bir insanı tanımak-tanımlamak ifadesini ve şu 'halihazırdaki saksıya adam dikme' şeysini beğendim, aklıma kaydettim. sağol.

• estgfr:)

Erkekler Ne Diyor 8

• ev sahibinin 1 evi var,kiracının 1000 evi var..doğru bir söz ama aynı evde 10 yıl kiracılık yapsan ve kiranı hiç aksatmasan da sözleşmen bittiğinde veya ev sahibi çık dediğinde o evde hiçbir hakkın olmuyor..120 ayda 72000 tl aksatmadan ödüyorsun ve bir kapı kolu bile senin olmuyor..bence en kötü tarafı bu..

0|0
    0|0
  • hayat zor be

0|0
    0|0
  • Artıkın kira öder gibi ev sahibi olunabilir :)

0|0
    0|0
  • evsahibi

0|0
    0|0
  • Gecekondudayız kiracımıyız ev sahibimi hırsızmı orasını allah bilir

0|0
    0|0
  • kiracıyım ve sorana bu dünyada hepimiz kiracıyız diyip fakirliğimi örtbas ediyorum:P

0|0
    0|0
  • ama şimdi kredi çekip ev almak daha iyi değilmi yahu

0|0
    0|0
  • 2+1 olan bir bekar evinde 3 kişi olarak yaşıyorum yaşım 30 u geçti bazen birileri benim hayatım hakkında fikir ediniyorlar yalnız bilmedikleri bir şey var

fikrimi bilmeyen zikrim hakkında bir şey söyleyemez ben mutluyum en güzel ayrıntıda bu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ben kiraci olarak kalmaya devam etmeliyim.cünkü yasayacagim ve yasadigim hic bi sehire ve ülkeye beni baglayan bisey olmamali.hic bi yere sabit kalacak (ev gibi ) bi yatirim yapmam heralde.sehir ve ülke degistirerek yasamak bana cazip geliyor.ve dediginiz gibi kirayi ödeyebiliyorsam sorun yok.

0|0
    0|0
    • güzel. yani; güzel olabilir. =) ben emekliyim ama yarı-zamanlı çalışıyorum ve iyice yaşlanmadan bir sahil şehrine yerleşip birkaç yıl da orada kalmayı ve çalışmayı düşündüğüm oldu. bööle...ne bileyim, göze alamıyorum, belki yaş ilerledikçe alışkanlıkların daha değerli, değişikliklerin daha rizsli gelmesiyle falan ilgisi vardır. ama bi yandan da; dünya ne kadar büyük, ama insan aynı bölgede başka bir yere yerleşmeyi bile...öyle işte, anlatamıyom. =)

• anladim bn ;)

• kiracıyım istediğim yere taşınırım ama sen burda ölmeye mahkumsun !

0|0
    0|0
Yükleniyor...